آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی سه شنبه
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 ساعت 06:01 | نوشته شده به دست حمید وحیدیان | ( نظرات )
<< به نام قدرت مطلق الله >>

این جلسه،چهارمین جلسه از بیست و نهمین دوره سری كارگاه های اموزشی خصوصی كنگره 60،نمایندگی پروین اعتصامی اراك،با استادی مسافر بهمن،نگهبانی مسافر تیمور و دبیری مسافر مهدی،با دستورجلسه ((آداب معاشرت،بی ادبی،تعادل و بی تعادلی)) در تاریخ 1395/02/07روز سه شنبه راس ساعت مقرر برگزار گردید.
سخنان استاد:
خداوند را شاكر هستم كه این فرصت را در اختیار بنده قرار داد،تا بتوانم در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت كنم و همچنین از نگهبان محترم هم سپاسگزاری میكنم.

ما در كنگره شصت دستور جلساتی را داریم كه هر كدام از این دستورجلسات گوشه ای از قوانین زندگی ما را پوشش میدهد.و رابطه نزدیكی بین این دستورجلسات وجود دارد.دستورجلسه هفته گذشته ما در رابطه با جزوات جهانبینی یك و دو بود،كه  جهانبینی هم كه یكی از اضلاع مثلث درمان اعتیاد است.و بی ارتباط با دستور جلسه این هفته نیست.

اكنون ما باید این را بدانیم كه اصلا اداب و معاشرت به چه معناست؟ در واقع آداب از ادب می اید و معاشرت هم از عشیره می اید و به معنی زندگی اجتماعی میباشد.واین ها به این معنی است كه ما اگر در زندگی ادب را یاد بگیریم و ان ها را به كار بگیریم یعنی اداب و معاشرت را رعایت كرده ایم.و البته منظور ازبیان كردن این مبحث این نیست كه حتما افراد مصرف كننده انسان های بی ادبی هستند و اداب معاشرت را نمیدانند،چون خیلی از انسان های عادی هم هستند كه مواد مصرف نمیكنند،ولی مسائل مربوط به اداب معاشرت را بلد نیستند.و ما در كنگره نیاز است كه این مسائل را فرا بگیریم. 

در این جا شاید سوالی كه برای افراد،خصوصا افراد تازه وارد پیش بیاید،این است كه آداب معاشرت،تعادل و بی تعادلی چه ارتباطی به اعتیاد دارد؟


خب مسلما یك شخص مصرف كننده مواد مخدر به واسطه مصرف مواد وقتی كه وارد تاریكی میشود و دچار تفكر افیونی میشود، از تعادل خارج میشود و تبدیل به یك شخص بی تعادل میشود.حال شخصی كه از تعادل خارج شده است و سیستم جسم و تفكر خودش را تخریب كرده است و دارای یك تفكر افیونی شده است،چگونه میتواند یك انسان با ادب باشد؟!

خود من زمانی كه مصرف كننده مواد مخدر بودم،اگر وارد یك جمع و مجلسی میشدم نمیتوانستم درست برخورد كنم،نمیتوانستم از الفاظ مناسب استفاده كنم و به سرعت با كوچكترین تنشی بهم میریختم و این ها همه نشانه این بود كه من به علت مصرف مواد از تعادل لازم برخوردار نبودم.و اكثر افراد مصرف كننده این مشكلات را دارند.

اداب و معاشرت یكی از كلیدی ترین مسائلی است كه ما باید به ان توجه فراوان داشته باشیم زیرا وقتی كه من به عنوان یك مسافر در سیستم كنگره قرار میگیرم و هدفم این است كه به درمان اعتیاد دست پیدا كنم و جهانبینی من هم تغییر پیدا كند نیاز است كه در جمع قرار بگیرم و اموزش بگیرم و نیاز است تا گوش به فرمان راهنما باشم،حال اگر من نتوانم اداب معاشرت درستی داشته باشم و نتوانم قوانین را رعایت كنم نمیتوانم به خوبی اموزش بگیرم و نمیتوانم با راهنما به خوبی ارتباط برقرار كنم و به درمان برسم!

اكنون وقتی كه شخص مصرف كننده در كنگره شصت،تیپر مواد را انجام میدهد و با حضور در جلسات اموزشی و لژیون و استفاده از سی دی های اموزشی از جهانبینی افیونیی فاصله میگیرد و به یك جهانبینی درست و سالم كه بخش اعظمی از این جهانبینی همان اداب معاشرت است ،نزدیك میشود.

در واقع میتوان گفت كه،جهانبینی همان سطح دانایی ما است و سطح دانایی ما زمانی تغییر پیدا میكند،كه ما اموزش ببینینم.و باید سعی كنیم كه اموزش ها را به مرحله اجرا در اوریم،یعنی امروز اگر ما اموزش میگیریم كه نحوه لباس پوشیدن باید به چه صورت باشد،باید سعی كنیم طرز لباس پوشیدنمان را اصلاح كنیم.و همه مسائل مربوط به اداب معاشرت نشانه شخصیت هر فردی است،یعنی رعایت كردن یا رعایت نكردن مسائل مربوط به اداب معاشرت نشان میدهند كه ایا ما از تعادل لازم برخوردار هستیم یا خیر؟

جناب اقای مهندس دژاكام داستانی را فرمودند كه اهمیت اداب معاشرت را به ما نشان میدهد.داستان از این قرار بود كه اقای مهندس با شخصی بر سر یك موضوعی مشكلی داشتند و به خاطر همین مشكل به دادگاه رفته بودند و وقتی كه وارد اتاق قاضی میشوند جناب اقای مهندس خیلی مودبانه در حضور قاضی می ایستند،ولی شخص مقابل بدون اجازه بر روی صندلی مینشیند و قاضی هم از این موضوع ناراحت میشود و شخص را مورد سوال قرار میدهد كه چرا بدون اجزاه نشسته است؟! و قاضی از جناب مهندس میخواهند كه بر روی صندلی بنشینند.و جناب مهندس بیان میكردند كه در واقع حكم همین جا بود كه صادر شد! یعنی شخص مقابل با رعایت نكردن همین مسئله یك چهره بدی از خودش نشان داده بود. 


در واقع میتوان گفت كه هر چقدر كه انسان داناتر باشد،با ادب تر است و هر چقدر كه انسان جاهل تر باشد،بی ادب تر است.حال این جاهل بودن نشانه این است كه،ما به درستی اموزش ندیده ایم،یعنی اطلاعات درستی را در اختیار نداریم و همان گونه كه كنگره بیان میكند،اگر انسان مرتكب خطایی میشود بر اثر جهل و نادانی خودش است و من تا زمانی كه متوجه نشوم كه این دستور جلسه چه مسائلی را به من اموزش میدهد نمیتوانم حرمت بین خودم و راهنمایم را حفظ كنم،یا نمیتوانم با اعضای خانواده برخورد درستی داشته باشم و این ها به این دلیل است كه شخص در این رابطه مطالعه ای نكرده است و سطح دانایی اش تغییر پیدا نكرده است،كه بخواهد در ان زمان مناست ان كاری كه درست است را انجام بدهد و همه این ها باعث میشود كه شخص در ان بی تعادلی و بی ادبی باقی بماند.

نكته ای را كه در پایان عرض میكنم این است كه ما باید سعی كنیم برداشت هایمان را در زندگی به مرحله اجرا در اوریم و اگر ما عملكردی نداشته باشیم،هیچ تغییری در ما صورت نمیگیرد.خود من با این مسئله مشكل داشتم،و این مشكل این گونه بود كه در محیط كنگره و همراه با دوستان مسائل مربوط با اداب و معاشرت را رعایت میكردم،ولی در محیط خانواده به این مسائل اهمیتی نمیدادم و همیشه بین من و خانواده تنش و درگیری بود،اما خداروشكر،با كاربردی كردن اموزش ها و كم كردن توقع بیجایی كه نسبت به خانواده داشتم توانستم این موضوع را تا حد زیادی حل كنم


کمک راهنمایان جهت اعلام حضور و پذیرش رهجو

مرزبان کشیک آقای داوود حسن بیگی مسئول کارت عضویت 


مسئولین OT


مسئول نشریات


مهماندار

مسئول پذیرایی

نگهبانان نظم 

         
تایپ و عکاس : مسافر مصطفی امینی
تنظیم گزارش: حمید وحیدیان .میلاد عیدی
         

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 00:03
با سلام و خدا قوت خدمت استاد محترم جلسه و دبیر و نگهبان محترم.استاد گرامی بسیار صادقانه و شیوا در مورد دستور جلسه صحبت کردید و بسیار از صحبتهاتون استفاده کردم.امیدوارم شما رو در جایگاه کمک راهنمایی ببینیم.
از آقایان عیدی، امینی و حمیدیان تشکر ویژه دارم
همسفر صبا چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 21:00
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد جلسه آقا بهمن،بسیار عالی بود
از آقایان حمید،مصطفی و میلاد هم بابت خدمات بی دریغشون کمال تشکر و قدردانی رو دارم.موفق باشید
مسافر اصغر چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 20:08
خسته نباشید خدمت استاد جلسه آقای مشفق و خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر ، باتشکر از آقای میلاد ، آقای وحیدیان و آقای امینی موفق باشید. خسته
همسفر میلاد چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 13:58
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد،نگهبان و دبیر عزیز بسیار عالی بود از کلیه خدمت گذاران جلسه و آقایان حمید و مصطفی عزیز هم تشکر می کنم
همسفراکرم چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 12:33
باسلام به استادارجمندازسخنان خوبتان استفاده بردم پاینده باشید.خداقوت به همه خدمتگزاران درهرجایگاهی.
مسافر خادم چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 10:45
سلام وخدا قوت حضور استاد نگهبان ودبیر محترم موفق وپیروز باشید. وسپاس ازآقایان مصطفی حمید ومیلاد عزیز...
همسفر سمانه چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 10:24
با سلام و خداقوت،خدمت استاد،نگهبان،و و دبیر محترم ،از صحبتاتون،طرز استفاده کردم آقا بهمن،عالی بود،امیدوارم که در جایگاه کمک راهنمایی شما رو‌ببینیم،و سپاسگزارم از زحمات آقایان حمید،مصطفی و آقا میلاد.
همسفرمعصومه چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 09:23
باسلام وخدا قوت خدمت نگهبان .دبیر .واستاد محترم دستور جلسه به قول استاد واقعا کلیدی و مهم وچقدر جالب و واضح سخن نمودید سپاسگذارم
همسفر مهری چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 09:21
با سلام و خداقوت به استاد عزیز و نگهبان و دبیر محترمشون، خیلی استفاده کردم از صحبتهای مفیدتون و امیدوارم شما رو در جایگاه کمک راهنمایی هم ببینیم.
همچنین تشکر از همه ی عزیزانی که زحمت این مطلب رو کشیدند.
همسفر نسرین چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 09:15
باسلام وخدا قوت خدمت خدمتگذاران جلسه استاد عزیز خیلی شیوا و واقعا بینانه توضیح دادین من خودم به شخصه استفاده کردم .خداقوت میگم خدمتتون آقا بهمن .
مسافر صابر چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 09:04
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد ، نگهبان و دبیر محترم . بهمن عزیز ، دستور جلسه را به خوبی توضیح دادید ، استفاده کردیم . پیروز و موفق باشید . از زحمات آقا حمید ، آقا مصطفی و میلاد عزیز سپاسگزاری میکنم .
حمید وحیدیان چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 08:16
با سلام و خداقوت خدمت استاد نگهبان و دبیر محترم
از سخنان استاد استفاده کردم بسیار عالی
سخنی که از دل براید به دل نشیند
از کلیه دوستانی هم که در این روز گارگاه خدمت نمودند سپاسگزارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو