آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه مجازی
یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 ساعت 06:00 | نوشته شده به دست فرزانه طاهری | ( نظرات )
"به نام خدا"

این جلسه از کارگاه‌های آموزشی مجازی ویژه مسافران و همسفران کنگره ۶۰، نمایندگی اراک شعبه پروین اعتصامی، با دستور جلسه «هفته راهنما» و استادی خانم «محبوبه» در تاریخ1395/02/12 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:


آنچه باور است، محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است

سلام دوستان محبوبه هستم یک همسفر؛


خوشحالم که استادی این جلسه به من واگذار شد تا خدمت کنم. قبل از هر چیز هفته راهنما را به همه کمک راهنمایان و راهنمایان عزیز تبریک می‌گویم و برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

در کنگره ۶۰ همه‌چیز بر اساس تفکر بوده است. وقتی یک هفته را به جایگاه کمک راهنما اختصاص می‌دهند و جشن گرفته می‌شود و از آن‌ها تقدیر می‌شود بدون دلیل نیست. پس باید بدانیم راهنما کیست و چرا در این هفته وظیفه‌داریم به نحو شایسته از راهنمای خود قدردانی کنیم.

راهنما در کنگره ۶۰ به کسی گفته می‌شود که درگذشته دچار بیماری اعتیاد بوده و پس از گذراندن دوره درمان و رسیدن به رهایی و درمان قطعی که خود این امر، آموزش و علم و دانش خاص خود را می‌طلبد؛ دوره‌های مخصوص آموزشی را گذرانده باشد و اطلاعات خود در مقوله شناخت انسان، بیماری اعتیاد و مواد مخدر و شناخت ساختارهای فیزیولوژی و صور پنهان بالا برده باشد.

البته این شخص علاوه بر مطالب گفته‌شده، مورد بوته آزمایش و امتحان قرار می‌گیرد، در صورت قبولی و طی کردن یکسری مراحل دیگر ازجمله: تأیید مرزبانان، کمک راهنمای خود، دیده‌بانان، طی کردن جلسات کارورزی و مصاحبه و بستن پیمان و ... به جایگاه کمک راهنمایی می‌رسد.پس از طی کردن این مراحل تازه او اول راه است و به او کمک راهنما گفته می‌شود.

راهنما کسی است که راه را نشان می‌دهد. در کنار نشان دادن راه، انتقال اطلاعات، آگاهی، تدریس علم، اخلاق و معرفت نیز بر عهده اوست.

راهنمایی یعنی پرورش انسان، انسانی که صالح، سالم و متعادل است.

راهنمایی یعنی تدریس صبر، استقامت ، آرامش و صراط مستقیم.

راهنمایی یعنی نهایت محبت و دوست داشتن راهنما نسبت به رهجو.

راهنمایی یعنی حرمت، احترام، محبت، علم، دانش و تجربه.

راهنمایی یعنی آموزش دیدن شخص راهنما، راهنمایی بخشی از پروسه درمان و دوره‌ای تکمیلی جهت انسان شدن است. بعد از درمان اعتیاد مهم‌ترین مقوله در کنگره ۶۰ خدمت کردن در جایگاه کمک راهنمایی است. چون در این جایگاه شخص تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند به نحو شایسته به هم نوع خو کمک کند.

در این مسیر کمک راهنما اول خود، اطلاعات و آگاهی خود را مربوط به مقولاتی که می‌خواهد آموزش دهد بالا می‌برد تا بتواند به شاگردان آموزش دهد. کسی که در جایگاه کمک راهنمایی خدمت می‌کند باید عاشق خدمت کردن باشد، اگر عاشق نباشد نمی‌تواند خدمت کند.

خدمت کردن در کنگره همه به‌صورت رایگان است.

کمک راهنمایان هم به‌صورت رایگان خدمت می‌کنند. البته مزد و پاداش خدمت، قبل از رسیدن به جایگاه خدمتی و در حین خدمت کردن به او داده‌شده است. کمک راهنما مزد و پاداشش خدماتی است که به او ارائه‌شده تا به درمان رسیده و در ادامه هر چه آموزش می‌دهد خود نیز آموزش می‌بیند، پس بازهم او در حال گرفتن مزد و پاداش است (البته به‌صورت معنوی).

از طرف دیگر خداوند لیاقت خدمت را به هرکسی نمی‌دهد، خدمت به خلق و بندگان خداوند آن‌هم کسانی که دربند و اسارت بیماری اعتیاد هستند امری کوچک و راحت نیست. البته پاداش معنوی آن‌هم کوچک و کم نیست.

کمک راهنمایان با این خدمات بزرگ‌ترین خدمت را در حق خودشان می‌کنند و مزد و پاداش معنوی را از سوی خداوند کسب می‌کنند.

راهنمایان کنگره ۶۰ در خصوص شناخت بیماری اعتیاد، استادان زبردست هستند، چون اعتیاد خود یک علم است، یک تخصص و یک‌رشته است. کسی می‌تواند در حوزه اعتیاد به دیگران کمک کند که اعتیاد را در حد یک متخصص بشناسد. علاوه بر مطالب گفته‌شده کمک راهنمایان ویژگی‌های بارز زیادی دارند که فرصت پرداختن به آن‌ها نیست. باید در این جایگاه قرار بگیری تا حس یک کمک راهنما را درک کنی و بیشتر با وظایف آن‌ها آشنا شوی.

اکنون‌که با یکسری از خصوصیات و وظایف کمک راهنما آشنا شدیم و متوجه شدیم که آن‌ها چه قدر زحمت می‌کشند و چه شرایطی را طی کرده تا به این جایگاه برسند، حال وظیفه من به‌عنوان رهجو نسبت به راهنمای خود چیست؟ راهنمایی که از همه‌چیزش می‌گذرد تا به من آموزش دهد و دست من را گرفته و از تاریکی‌ها نجات داده و زندگی دوباره به من می‌بخشد. او آرامش را به زندگی من هدیه می‌دهد و ما هرچه داریم از وجود کنگره و کمک راهنمایان است.

در این هفته وظیفه تک‌تک ماست که به نحو شایسته از راهنمای خود قدردانی کنیم.

بازهم این هفته را به همه کمک راهنمایان تبریک می‌گویم و امیدوارم که همه عزیزان موفق باشند. سپاسگزارم.تهیه و تایپ:همسفر فرزانه


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسرین چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 09:18
من هم هفته ی راهنما را به راهنمای عزیزم خانم جودکی تبریک عرض میکنم.وجودتان همیشه باعث آرامش میشود.دوستتان دارم وهمیشه رهجویتان هستم.
مسافر محمد پاکدل سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 17:27
هفته راهنما برشما مبارک استفاده کامل از سخنانتون نصیب بنده شد خدا قوت
مسافر صابر دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 10:53
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد و اسیستانت محترم ، سرکار خانم جودکی ، از توضیحات آموزنده شما استفاده کردیم . موفق و پیروز باشید . از زحمات خانم طاهری تشکر میکنم .
همسفرژاله یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 21:41
باسلام خدمت استاد ارجمندخانم محبوبه ی عزیز از سخنان ارزشمندتون استفاده کردم هفته ی راهنما را به شما تبریک میگم وبرای شماآرزوی سربلندی وسلامتی دارم
همسفر مهری یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 17:39
با سلام خدمت استاد عزیزم خانم جودکی ، ممنون از صحبتهای مفیدتون ، مثل همیشه پربار و دلنشین بود ، خیلی استفاده کردم ، منم هفته راهنما رو به شما راهنمای گرانقدر تبریک میگم و امیدوارم همیشه سایتون روی سر ما باشه و از وجودتون عشق و انرژی بگیریم. سالم و سربلند باشید.
همسفرمریم یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 16:28
باسلام خدمت استاد استفاده کردم بسیار خوب بودوخداقوت به فرزانه عزیز
مسافر اصغر یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 14:57
سلام و عرض ادب خدمت استاد جلسه مجازی استیسنت محترم شعبه سرکارخانم جودکی موفق باشید. باتشکر از سرکارخانم فرزانه پیروز باشید.
همسفراکرم یونسی یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 14:43
با سلام و خداقوت خدمت خانم جودکی عزیز خیلی خوب توضیح دادین عالی بود. تشکر از فرزانه عزیزم
همسفراکرم یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 14:20
باسلام حضورخانم محبوبه عزیزسخنان ارزشمندشمااستفاده بردم سپاسگزارم.خداقوت به خانم فرزانه عزیز.
همسفر میلاد یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 09:01
باعرض سلام و حداقوت خدمت سرکار خانم جودکی بسیار عالی توضیح دادید استفاده کردم از خانم فرزانه هم تشکر می کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو