آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه مجازی مسافران
پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 06:44 | نوشته شده به دست رضا نوروزی | ( نظرات )
بنام قدرت مطلق "
این جلسه از کارگاه های آموزشی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی اراک شعبه پروین اعتصامی با استادی مسافر " بهنام نوری " و دستور جلسه (( الهام از رمضان )) در تاریخ 95/03/13 شروع به کار نمود.سخنان استاد:


دستور جلسه این هفته در سراسر نمایندگی‌های کنگره ۶۰ الهام از رمضان است. شاید برای کسی که تازه‌ وارد کنگره ۶۰ شده یا امسال اولین ماه رمضان را در کنگره ۶۰ پشت سر می‌گذارد این سؤال به وجود بیاید چرا درجایی مثل کنگره ۶۰ که درزمینهٔ درمان اعتیاد فعالیت می‌کند پرداختن به مسئله‌ای مذهبی با این جدیت دنبال می‌شود؟

برای خود من هم این سؤال وجود داشت چون زمانی که برای مشاوره در جلسه اول به کنگره مراجعه کردم ماه رمضان بود هم مشاوره شدم و هم افطار را مهمان کنگره بودم و شاید همان افطار در کنگره من را نمک‌گیر کرد چون تا قبل از آن روز نه تنها جایی برای افطار مهمان نمی‌شدم بلکه خیلی هم از ماه رمضان نفرت داشتم چون ماه رمضان را ماه محرومیت و محدودیت می‌دانستم که اتفاقاً با خیلی از دوستانی که امروز در کنگره ۶۰ در کنار هم روزه می‌گیریم و باهم افطار می‌کنیم و خیلی هم ماه رمضان را دوست داریم در این حس مشترک بودیم. حسی که امروز به‌گونه‌ای دیگر تبدیل‌شده است.

شاید این عشق به ماه رمضان در بین اعضاء کنگره به دلیل این است که همه ما زندگی خودمان را مدیون این ماه و متدی هستیم که از این ماه الگوبرداری شد. (متد درمانی دی اس تی) و اینکه همه ما وقتی وارد سیستم درمانی شدیم تبدیل شدیم به انسان‌های همیشه روزه‌دار.

وقتی آمدم گفتند در روز سه وعده دارو مصرف کن نه بیشتر و نه کمتر و برای آن میزان هم قراردادند درصورتی‌که تا قبل از شروع درمان هرچقدر می‌خواستم در هرزمانی می‌توانستم مصرف کنیم ولی در این سیستم برنامه‌ریزی به وجود آمد که الگوبرداری شده بود از روزه‌داری در ماه رمضان و من هم یازده ماه روزه گرفتیم که شاید از روزه عادی سخت‌تر هم بود ولی پاداشی در آن بود که آن روزهای اول در تصور نمی‌گنجید. روزه گرفتم و شد. یک سال گذشت و ماه رمضان دوم در کنگره برای من آغاز شد.

سال اول رهایی توانستم دو روز روزه‌بگیرم و این کاری بود که تا آن روز نه انجام داده بودم و حتی تصورش انجام آن در ذهن من وجود نداشت ولی این دو روز انجام دادن و بعد طبق دستور آقای مهندس روزه درصدی گرفتن زمینه‌ساز این شد که متوجه شوم به‌واسطه همین روزه گرفتن می‌شود سیگار نکشید و زمینه سفر در لژیون ویلیام وایت هم فراهم شد. چون اعتمادبه‌نفس لازم برای این سفر در ماه رمضان در من پدید آمد و آن را هم انجام دادم و شد.

سال بعد روزه را کامل گرفتم ولی آدامس نیکولایف را می‌خوردم چون در سفر بودم و آدامس به‌عنوان دارو باید استفاده می‌شد پس سفرم را طبق فرمان راهنما و سیستم کنگره 60 در کنار روزه گرفتن انجام دادم.

سال بعد چون درمان شده بودم توانستم روزه را کامل و صحیح بگیرم و رمضان آن سال شروعی شد بر آغاز سفر در لژیون لیدی جونز و کاهش وزن چون در آن ماه رمضان پی به توانایی خودم در مقوله استفاده نکردن از مواد غذایی بردم و در طول سفرم در لژیون لیدی جونز آموختم که انسان موفق درزمینهٔ تغذیه؛ انسانی است که همیشه روزه‌دار است. کسی است که همیشه در ساعتی مشخص غذا می‌خورد. در بین وعده‌های غذایی خود چیزی نمی‌خورد، وقتی هم‌غذا می‌خورد به‌اندازه و در حد معقول غذا می‌خورد و با این دانسته‌ها سفر در لژیون جونز برای رسیدن به‌تناسب اندام آغاز شد و با موفقیت به پایان رسید.

و همه این‌ها به من نشان داد که روزه گرفتن فارغ از مسائل دینی یک الگو است برای درست زیستن، یک ماه است که به انسان کمک می‌کند در پرتو محدودیت‌ها لذت ترک لذت را بیاموزد و بتواند بهتر زیست کند.

یک ماه جسم فرصتی برای بازسازی خودش پیدا می‌کند تا آماده شود برای یازده ماه فعالیت مجدد و این‌ها همه اثبات‌شده‌اند، پس اگر من یا هرکسی بخواهد عدم توانایی خودش را در مهار نفس اماره با توجیه اینکه روزه علمی نیست یا روزه به جسم انسان آسیب وارد می‌کند و ... توجیه کند مسئله‌ای دیگر است.

همه انسان می‌توانند در حد توان خودشان از این ماه بهره کافی را ببرند و الگوبرداری لازم را انجام بدهند. در کنگره ۶۰ هم همه از این ماه بهره‌برداری می‌کنند، کسانی می‌توانند کامل روزه می‌گیرند و افراد دیگر درصدی این کار می‌کنند، حداقل در کنگره ۶۰ کسی تظاهر به روزه‌خواری نمی‌کند و در کنار این امر همه در کنار هم دست در دست هم افطار تهیه می‌کنیم، همه باهم هزینه‌های مالی افطار در این ماه را فراهم می‌کنیم، هرکدام در حد توان خودمان سهم خود را ادا می‌کنیم، خودمان غذا را طبخ می‌کنیم و همه باهم بر سر یک سفره افطار می‌کنیم و همین فرصت بودن در کنار هم در ماه رمضان است که پیوند محبت را بین ما محکم‌تر می‌کند که بتوانیم سال‌های سال در کنار هم رمضان را جشن بگیریم.

با سپاس از دوستانی که فرصت خدمت در این فضا را برای من فراهم کردند.
تهیه و تنظیم گزارش : مسافر رضا نوروزی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 26 خرداد 1395 19:58
با سلام و خدا قوت اقا بهنام چند باری به شعبه خمین تشریف اوردند وهر بار با دیدن ایشان انرژی زیادی میگیرم انشاالله همیشه موفق باشند .و به زودی یکبار دیگر در شعبه خمین ایشان را دعوت کنند.
همسفر مریم شنبه 15 خرداد 1395 23:35
باسلام وخدا قوت خدمت اقابهنام مطالب شما بسیار عالی بود.
باتشکر ازاقا رضا.
بهمن مشفق شنبه 15 خرداد 1395 01:57
باسلام وخدا قوت آقا بهنام عالی و پر از نکات آموزشی .سپاسگذارم
همسفر سارا شنبه 15 خرداد 1395 00:08
با سلام و خدا قوت خدمت استاد محترم آقا بهنام و ممنون از توضیحاتی که در مورد دستور جلسه و تجربیات شخصی خود در این زمینه بیان داشتید.امیدوارم همه ما از این حضور در کنگره و این ماه مبارک،بهره و برداشت کافی را ببریم.
همسفر فاطمه جمعه 14 خرداد 1395 20:12
با سلام خدا قوت.آقای بهنام از صحبتهاتون استفاده کردم.امیدوارم سالم و سربلند باشید.
مسافر مصطفی امینی جمعه 14 خرداد 1395 12:45
باعرض سلام و خداقوت.
آقا بهنام،استـاد عزیز عالــــی بود استفاده کردم.
همسفر مهری جمعه 14 خرداد 1395 10:14
با سلام و تشکر از استاد عزیز آقای بهنام ، از حرفای روان و مفیدتون استفاده کردم ، امیدوارم همیشه سالم و موفق باشید.
همسفراکرم پنجشنبه 13 خرداد 1395 14:48
باسلام وخداقوت حضوراستادارجمندمطالب خوبی راعنوان نمودیدپاینده وسرافراز بمانید.تشکرازمسافررضا.
حمید وحیدیان پنجشنبه 13 خرداد 1395 14:19
با سلام خدمت استاد گرامی بسیار استفاده کردم از سخنان استاد
دست آقا رضا هم درد نکنه
ممنون
همسفر سمانه پنجشنبه 13 خرداد 1395 12:45
سلام و خداقوت،آقای بهنام،خیلی خوب دستور جلسه را بیان کردید سپاسگزارم از آقای نوروزی بزرگوار،موفق باشید.
علی صالحی پنجشنبه 13 خرداد 1395 12:42
با سلام و خدا قوت خدمت آقا بهنام عزیز
همسفر مهدیه پنجشنبه 13 خرداد 1395 10:57
باسلام وخداقوت آقابهنام بسیارعالی بود.باتشکرازآقارضا
همسفر میلاد پنجشنبه 13 خرداد 1395 10:21
با عرض سلام و خداقوت خدمت آقا بهنام عزیز بسیار عالی و زیبا دستور جلسه رو توضیح دادید خدا رو شکر می کنم که یک بار دیگه توفیق تجربه ماه رمضان در کنگره نصیبمون شده
از آقا رضای عزیز هم تشکر می کنم
مسافر صابر پنجشنبه 13 خرداد 1395 09:45
باعرض سلام و خداقوت خدمت استاد ارجمند جناب آقای نوری ، از توضیحات کامل و تجربیات آموزنده شما استفاده کردم ، ممنون و سپاسگزارم . از آقارضای عزیز هم تشکر میکنم . پیروز و موفق باشید .
همسفرژاله پنجشنبه 13 خرداد 1395 09:43
باسلام وعرض ادب خدمت آقای بهنام خیلی زیبا وروان دستورجلسه رابیان نمودین موفق وپاینده باشین. ممنون ازشماوآقای نوروزی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic