آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
متن کامل سی دی انتخابات مهندس دژاکام
پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت 07:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )
به نام خدا

متن کامل سی دی انتخابات مهندس دژاکام


دستور جلسه ای که ما امروز داریم به نام چگونگی انتخاب نگهبان، ایجنت و مرزبان است که دستور جلسه هفته آینده است که من امروز درباره اش صحبت می کنم و این اولین باری است که ما این دستور جلسه را در کنگره مطرح کردیم که افراد هنگام رأی دادن چه وظایفی به عهده دارند و این مسئله را می خواهیم بشکافیم.خیلی ها دلشان میخواست که در تئوری هم شهری را به وجود بیاورند که نامش را مدینه فاضله می گذاشتند مدینه یعنی شهر. شهری که خیلی خوب باشد و افضل و در آن انسان ها بتوانند به راحتی زندگی کنند. حتی تئوری هم در این زمینه داریم، به نام مدینه ی فاضله, که برای یکی از بزرگان یونان است. ولی این یک تئوری است و در عمل به صورت مطلق نتوانستیم به آن نزدیک شویم، صرف نظر از آن تئوری که برای مدینه فاضله داریم.


ولی در قبل هم گفتیم که برای اداره یک جامعه و کشور،سه نیرو و قوه لازماست: یکی قوه مجریه است،دیگری قوه قضاییه وقوه مقننه است.

قوه مقننه، قوانین را می نویسد و مشخص می کند و اعلان می کند؛قوه مجریه همانطور که از نامش پیداست قوانینی که قوه مقننه مطرح کرده است را اجرا می کند و قوه قضاییه گواه و شاهد بر آن است که آیا این قوانین درست اجرا میشود یا خیر!

و به طورکلی آیا افراد جامعه از قوانینی که تدوین شده است تبعیت میکنند؟ یا اینکه از قانون تبعیت نمیکنند. 

مثلاً قانون می گذارند که این خیابان ورود ممنوع است شما وارد خیابان می شوید و شما را جریمه می کنند شما اعتراض می کنید و به داد گاه می روید و آنجا به شما می گویند که حق با شما هست یا خیر.و یا یکسری قوانین برای چک  وجود دارد و اگر مشکلی پیش بیاید قوه قضاییه رسیدگی می کند و این بسیار مسئله مهم و خوبی است و تقریباً در تمامی کشور ها این را به شکل های گوناگون دارند با کمی تفاوت نسبت به یکدیگر ولی مسئله ای که مطرح است این است که با وجود این که همه ی کشور ها این سه قوه را دارند ولی اوضاع آن ها با یکدیگر متفاوت است در کشوری قاضی ها بی کار نشسته اند و مراجعه کننده ای ندارند ولی در جایی دیگر چندین پرونده در دست قاضی ها است که باید به سرعت هم به آن ها رسیدگی کنند مهم نیست که چه حکومتی است بلکه مهم این است که قوانین را چگونه اجرا می کنند.

به عنوان مثال کشوری جمهوری است و قوانین هم به خوبی در آن رعایت می شود ولی کشور دیگری هم هست که آن هم جمهوری است ولی رئیس جمهوری دارد که 40 سال است که بر سر کار است و بعد از 40 سال رئیس جمهوری حکومت را به پسرش می دهد؛ اسم حکومت جمهوری است ولی در عمل چیز دیگری است پس چیزی که تعیین کننده است آحاد آن جامعه و فرد به فرد آن جامعه هستند و چه قدر زیبا با این کلام در کتاب آسمانی خودمان هم آمده است:

که خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند ،مگر آن قوم خودشانخواسته های نفسشان را تغییردهند  و مراحل نفسشان را از اماره به لوامه ومطمئنه بیاورند.

پس باید آن قوم تغییر کند مثالی می زنم که منظورم به کشور خاصی نیست شما شخصی را در قوه قضاییه به عنوان قاضی انتخاب می کنید ولی اگر خود قاضی دزد یا رشوه گیر باشد آن وقت چه می شود؟! یا اگر پلیس خودش با سارقان هم دست باشد چه؟! که درفیلم های سینمایی بسیار می بنیم که خود پلیس با سارقان هم دست است و زد و بند دارد و با قاچاقچیان همراه است آن موقع چه باید کرد؟! شماقوه قضاییه دارید پس باید یک قاضی را هم بگذاریم تا مراقب قاضی های دیگر باشد و کسی دیگر را هم بگذارید تا مراقب آن باشد تا خطایی نکند پس ما نمی توانیم با زور کاری انجام دهیم مگر آن که منافع یک فرد در جمع نهفته است و اگر به صورت انفرادی قوانین جامعه را در نظر بگیرد آن قوانین نهایتاً به نفع خود شخص برمی گردد.

در بعضی جوامع همه می خواهند همه چیز را به طرف خودشان بکشند و به عناوین مختلف به دنبال راهی هستند که مالیات ندهد مثلاً در قوانین یک جامعه آمده است که شما باید ذکات خود را بدهید اگه شما ذکات خود را بدهید ممکن است صرف ساخت کارخانه یا..... شود و یا به فقرا برسد که در نهایت باعث تعدیل افراد زیر دست جامعه می شود و وضع معیشت آنها هم کمی بهتر می شود و به قول قدیمی ها نمیشود که یکی بخورد پاک و یکی بخورد خاک و هر چه هست را یکی بخورد و بقیه خاک بخورند.

وقتی در یک جامعه شما همه چیز را برای خودت بخواهی و آن ذکات را ندهی تا به افراد پایین دست برسد او گرسنه می ماند و وقتی گرسنه ماند یا گردنه را می گیرد یا از دیوار خانه ی خودتان بالا می رود چون تو خوردی و به او ندادی پس وقتی ذکات را دادی اقشار پایین دست جامعه در یک تعادلی قرار می گیرند و دیگر اموال تو رابه سرقت نمی برند تو را تهدید نمی کنند و گروگان گیری نمی کنند پس به خاطر آن اجبارو مشکلات فقر است که باعث می شود چنین کارهایی صورت گیرد.

یک موقعی می شود که انسان به مرحله ای می رسد که می داند باید این کار را انجام دهد تا با
عث تعدیل جامعه شود موقعی است که من به این فرهنگ رسیده ام که اگر زباله ها را در جوی بریزم و باعث آلودگی شود خود من و خانواده من بیمار می شویم وقتی آلودگی در شهر بالا برود مشکلات آن به خود ما برمی گردد و همان طور که در منزل خودمان زباله را روی فرش نمی ریزیم و آن را تمیز نگهداری می کنیم باید در سطح شهر هم همین نگاه را داشته باشیم.

تا به اینجا در باره جامعه بود حال درکنگره !

می خواهیم یک محیط امن به وجود بیاوریم که خوشبختانه تا به این جا خیلی موفق بوده ایم. و از زمانی که شروع کردیم به آن مدینه فاضله کمی نزدیک شده ایم و محیط امنی را به وجود آورده ایم حال می خواهیم تصمیم گیری را به عهده خود افراد بگذاریم موقعی هست که افراد جامعه با آن تفکر و اندیشه نرسیده اند که بگذاری تا تصمیم گیری کنند چون ممکن است با یک پرس چلوکباب عقیده شان عوض شود و هر طرف بیشتر بکشد شروع می کند به عوض کردن جبهه ی خود بر طبق منافعشان.

پس اگر می خواهید افراد تصمیم گیر باشند اول باید به بلوغ فکری رسیده باشند یا نه؟! باید به بلوغ فکری رسیده باشند که بتوانند ضرر و زیان خودشان را تشخیص بدهند ضرر و زیان تشخیص دادن در بلند مدت اتفاق می افتد، چون در جامعه ای زندگی می کنیم که فرزندانمان و نوه هایمان و...... زندگی می کنند پس علاوه بر منافع کوتاه مدت باید به منافع و یا زیان های بلند مدت هم فکر کنیم.

پس وقتی به ما می گویند که شما انتخاب کنید، باید تمام دقت خود را به کار بگیرم برای این انتخاب! چه برای انتخاب مرزبان، نگهبان یا ایجنت چه برای هر انتخاب دیگری! شما سه پارامتر دارید:

یک پارامتر کسی است که کاندید استدوم کسی است که رأی می دهد و آخرین پارامتر موضوع است. آیا می خواهم رأی بدهم تا رئیس جمهور بشود یا جزو شورای شهر یا..... هیچ فرقی نمی کند. باید بدانم به کسی که می خواهم رأی بدهم از عهده این کار بر می آید یا بر نمی آید!

مثلاً شما می خواهی رأی بدهی به کسی که می خواهد مرزبان  یا ایچنت شعبه شود، ولی این فرد قادر به راه رفتن نیست. چطور می خواهی آن را به عنوان مرزبان انتخاب کنی؟! یا فرض کنید شخصی که کر و لال است چطور می تواند مرزبان شعبه باشد؟! پس باید شخصی را انتخاب کنیم که برای انجام این کار مناسب باشد.

مثلاً وقتی می خواهید کامیون آردی را خالی کنید باید شخصی را انتخاب کنید که توانایی و قدرت بدنی کافی را داشته باشد، اگر کسی روی صندلی چرخدار است آیا می توانید برای خالی کردن کامیون آرد از آن استفاده کنید؟! و نمی توانیم بگوییم چون انسان خوبی است و گناه دارد بگوییم که کامیون را خالی کند! برای خالی کردن کامیون آرد باید شخصی قوی و نیرومند را انتخاب کنیم که بتواند کیسه های 50 کیلویی آرد را خالی کند پس کسی را که انتخاب می کنیم باید توانایی انجام آن کار را داشته باشد.

مثلاً موقعی پیش می آید که شما باید مرزبان را انتخاب کنید نباید او را انتخاب کنید چون راهنمایم گفته یا کس دیگری ما نباید در چنین مواقعی به حرف راهنما یا کس دیگری گوش دهیم شما در گرفتن برنامه یا..... وظیفه دارید به حرف راهنما گوش کنید ولی در این مواقع نه! و اگر راهنما گفتند به این شخص رأی دهید باید ببینید که راهنما درست گفته است یا نه! آیا چون آدم خوبی است این حرف را زده است یا این که می خواهد گروهی را راه بیاندازد و می خواهد کسی از سمت خودش را مرزبان کند پس باید خود خودت تصمیم بگیرد.

من در کنگره 60 می گویم که شرایط کلی که گذاشته شده است برای مثلاً نگهبانی کافی است بقیه به عهده  ی گروه و اعضای کنگره است و گروه باید بداند که این شخصی که نگهبان شده است 14 جلسه باید این جا را بگرداند. و باید ببیند که می تواند این 14 جلسه را خوب برگزار کند یا خیر؟ در موقع رأی دادن هم باید به عمل سالم رأی بدهید! چون امکان ندارد کسی به عنوان نگهبان انتخاب شود و بعد عوض شود تنها خود من می توانم نگهبان را عوض کنم که آن هم در شرایط خیلی سخت می شود این کار را کرد پس باید تحمل کنید.

پس وقتی نگهبان بد انتخاب می کنید باید تحمل کنید، گرچه به نگهبان های بد هم مرزبان ها رسیدگی می کنند ولی می تواند انواع مشکلات را برای شما ایجاد کند پس باید حتماً چشمتان را باز کنید و درست انتخاب کنید و نباید به خاطر این که جزء لژیون ماست یا این که بگوییم گناه دارد و...... کسی را انتخاب کنیم.

پس باید عمل سالم را انتخاب کنید و موقعی که مرزبان انتخاب می شود خودتان انتخاب کنید و بدانید که وقتی مرزبان انتخاب می کنید یک سال بر شما نظارت می کند شما را تحت نظر دارد و در کارهای شما قضاوت می کند پس باید تمام سعی خودتان را بکنید که صالح و اصلح باشد در غیر اینصورت اشتباه می کنید ما خیلی می خواهیم که کارهای کنگره را به گونه ای بگذاریم که کنگره در چرخش باشد و همه افراد در گرداندن کنگره سهم داشته باشند ودر این کار خیلی هم موفق بوده ایم.

مثلاً در انتخاب نگهبان و مرزبان ه
مه سهم دارند و اکثراً گروه  اینها را انتخاب می کند. پس باید زمانی که مرزبان انتخاب می کنید باید دقت تمام کنید که درست انتخاب کنید.با این که گفته ایم زمان انتخاب مرزبان باید عمل سالم باشد و...... ولی دیده شده 2 تا از لژیون ها رفتند به کله پاچه فروشی و در آن جا مشخص کرده اند که چه کسی را انتخاب کنیم.

آیا در کنگره 60 هم راهنماهایی هستند که این طور باشند؟! بله در هر جایی ممکن است اشخاصی باشند که در مسیر درست حرکت نکنند که البته خیلی خیلی کم هستند.

بنابراین برای این که چنین حرکاتی را خنثی کنیم گفتیم که هر کسی می تواند به یک مرزبان رأی بدهد پس می خواهیم رأی بدهیم به این فکر کنیم که ما یک جامعه کوچک داریم آیا توانایی این را دایم که یک محیط آرام و با آسایش داشته باشیم؟ برای همین موضوع بود که گفتم با هم ارتباط مالی نداشته باشید چون اگر با هم ارتباط مالی نداشته باشیم می توانیم راحت و در کنار هم به اموراتمان بپردازیم اگر بتوانیم این جامعه کوچک را به وجود بیاوریم مسئله حل است از یکی از بزرگان پرسیدند که ازادی تا چه مرحله ای است؟ پاسخ داد تا زمانی که به آزادی دیگران لطمه نزنیم ما آزادی بیان تا وقتی داریم که به آزادی دیگران لطمه نزنیم. ممکن است بگویید ما در کشورمان آزادیم تا به یکدیگر توهین کنیم می گوییم می توانید به هم توهین کنید ولی به ما که دیگر نباید توهین کنید.

 

شما آزادید به همدیگر هر چه دوست دارید ناسزا بگویید ولی آزاد نیستسد که به ما هم ناسزا بگویید ممکن است ناسزا گفتن از نظر شما ایرادی نداشته باشد ولی از نظر ما دارد.( نعوذ بالله) از خود خدا بگیر مسئول است تا کوچکترین بنده خداوند می گوید برایتان آب آفریدم، روز را آفریدم، شب را برای استراحتتان قرار دادم، انواع و اقسام خوراکیها را برایتان درست کردم، باران و آب برایتان فرو فرستادم، کوهها و دریاها و افلاک را مسخرتان کردم و.......

پس خداوند همه مسئولیت هاش را انجام داده است دیگر! پس همه ما مسئولیم این طور نیست که بگوییم نه! من مسئول نیستم! مگر می شود در برابر حرفی که می زنم مسئول نباشم یا در مقابل ناسزا که می گویم یا دیگران را مسخره کنم. پس موقعی که می خواهم رأی بدهم باید دقت کنم این سوژه ای که می خواهم به آن رأی بدهم کاملاً قابل قبول باشه به این هم فکر نکنید که رأی تان مهم نیست و فقط یک رأی است اتفاقاً خیلی مهم است در تمام سطوح بسیار مهم است. اگر برای انتخاب دبیری و نگهبان و......درست رأی بدهم می توانم جامعه بسیار خوبی داشته باشم باید چشممان را برای رأی دادن باز کنیم که این دبیر و نگهبان و...... چگونه است؟

در سطح جامعه هم همینطور است،موقع رأی دادن باید بیدار باشیم نه این کهپیش خود بگوییم یک رأی که تفاوتی ندارد، پس به حسن آقا  رأی بدهم تأثیریکه ندارد!

یک ارکستر سمفونی بود می دانید که در اکستر سمفونیک معمولاً یکصد و بیست [ یا حتی بیشتر ] ساز می زنند اینها داشتند برای کنسرت دادن تمرین می کردند برخی از نوازنده ها می خواستند تمرین نکنند به دوستشان می گفتند تو برو جای من ساز بزن یا مثلاً ویلون دوستش می گفت من که ویولون زدن بلد نیستم می گفت کاری ندارد که! صد و بیست نفر دارند ساز می زنند تو بزنی یا نزنی معلوم نمی شود! تو فقط ادایش را در بیاور تا روز کنسرت برنامه اینها همین بود روز کنسرت رهبر ارکستر دستش را برد بالا و آورد پایین دید همه دارند می نوازند اما صدایی در نمی آید! همگی رفقایشان را فرستاده بودند اگر مسائل مربوط به خود را بگوییم مهم نیست، آخرش این گونه می شود این رأی که شما به نگهبان و...... می دهید کاملاً مهم و ارزشمند است و در موردش باید تفکر و دقت کنید تا مدیران لایقی برای کنگره بوجود بیاورید.

خوشبختانه فامیل بازی در کنگره جایی ندارد. برادر من اینجا سفر می کرد و غیبت کرده بود جریمه اش کردند به من گفتند آقای مهندس برادرت را با عرض معذرت جریمه کرده ایم گفتم چقدر؟ گفتند 500 هزار تومان گفتم بی جا کرده اید! ما جریمه زیر یک میلیون تومان نداریم! جریمه اش را بکنید یک میلیون تومان.

اگرمیخواهیدکنگره وضعیت مساعد و مناسبی داشته باشد باید خود افراد درانتخابات مدیران دقت کافی را داشته باشند.

برای تفهیم این موضوع و این که چگونه رأی بدهید نام دستور جلسه را گذارده ایم  انتخابات باید موقع رأی دادن کارت معتبر کنگره را همراه داشته باشند بدون آن نمی توانید. به کسانی هم که رأی دادید و انتخاب شدند، یکسری وظایفی دارند مثلاً مرزبان در صورتیکه رهجو یک تخلفی را مرتکب شد حتی الامکان خودش برخورد نکنددر مرتبه اول بهتر و قشنگ تر است که به راهنمایش بگوید تا او تذکر دهد مرزبان مسئول امور و مدیریت اجرایی کنگره است. کسی که مرزبان کشیک است یعنی مسئول اجرایی آن روز است. مرزبان می تواند لژیون را ببندد؛ نه اینکه بیاید به راحتی بگوید: لژیون شما بسته! اگر راهنمایی جواب مرزبان را سربالا بدهد یا تخلف کند مرزبا
ن می تواند در شورای خودشان مطرح کند و پیشنهاد بدهد به جهت بسته شدن آن لژیون و معرفی اش بهC 5 که مسئول رسیدگی به مسائل قضایی راهنماهاست اگر اکثریت شان موافقت کنند لژیون آن راهنما را می بندند تا وقتی هم که C5 بطور کامل به پرونده راهنما رسیدگی کنند  لژیون اش مسدود خواهد بود.

پس مرزبان می تواند لژیون را بهC5 معرفی و دستور بسته شدن آن لژیون را بگیرد. مسئول اجرای انضباط مرزبان است، تخلفی ببیند تذکر می دهد سفر اولی مدت زیادی غیبت بکند فکر کنم 2 ماه باشد وقتی برگردد باید برود کمیته انضباطی اینها وظایفی است که مرزبان به عهده دارد.مرزبان ها یک ایجنت دارند که مثل بزرگتر مرزبان ها، یا به عبارتی راهنمای مرزبان ها است ایجنت البته نبایستی وارد مراحل اجرایی شود و بایستی آنها را به مرزبان ها بگوید. خود ایجنت نباید شخصاً تذکر بدهد بایستی به مرزبان ها بگوید تا آنها تذکر دهند اگر راهنمایی هم مشکل داشت بهتر آن است که مرزبان آن را به ایجنت بگوید که مقامش از راهنما بالاتر است بهتر آن است که ایجنت به آن مشکل رسیدگی کند.

نگهبان هم یکسری اختیاراتی دارد از جمله اینکه که دبیرش را خودش می تواند انتخاب کند که انتخاب دبیر ربطی به مرزبان ندارد ممکن است البته نگهبان دبیری را انتخاب کند که دو یا چند سال است اصلاً به کنگره نیامده اینجا مرزبان می تواند این مسئله را به نگهبان متذکر شود. این که دبیر حتماً بایستی از لژیون خودت باشد یا نباشد و مسائلی از این دست ربطی به مرزبان ندارد. نگهبان هم یکسری اختیاراتی دارد می تواند دبیرش را خودش انتخاب کند منتها در چارپوب مقررات، استاد را هم خود نگهبان انتخاب می کند البته استادی را باید انتخاب کند که درش حرف و حدیثی نباشد کسی را خارج از شعبه استاد بگذارد باید جوابگویش باشد. اگر از شعبه دیگر می خواهد بیاورد بایستی مرزبان ها در جریان باشند یا اگر بطور مثال یکی از پزشکان را می خواهد بیاورد در شرایط عادی اما هر کسی را که خواست می تواند به عنوان استاد دعوت کند ما نباید اختیارات نگهبان را از او بگیریم اگر بگیریم که دیگر کسی نگهبان نمی شود! نگهبان بایستی از نیم ساعت قبل از شروع جلسه اینجا باشد حداقل نیم ساعت، اوراق نوشتارها را خودش باید تقسیم کند یا اگر دبیرش این کار را می کند خودش نظارت داشته باشد.

پس نگهبان حکم رئیس را ندارد که دو دقیقه قبل از جلسه بیاید و عین خان ها پشت صندلی اش بنشیند دبیرش همه کارها را کرده میز و صندلی را مرتب کرده آب را روی میز گذاشته نوشتارها را پخش کرده شمع ها را روشن کرده و آقا مثل جناب حاکم بزرگ می آید و می نشیند پشت میز ! اینطور نیست بایستی خودش نیم ساعت قبل حضور داشته باشد و هماهنگی ها را با دبیر انجام داده باشد مثلاً برای تقسیم نوشتارها، نوشتار مصرف کننده کیست یا قوانین کنگره را به تازه واردها بدهد بخوانند نه کسی که دوسال است رها شده، بدهید به تازه واردها بخوانند تا پت پت کردن ولکنت شان برطرف شود همه ما اول که آمده بودیم پت پت می کردیم خجالت می کشیدیم و موقع صحبت کردن قلبمان به تپش می افتاد این نوشتارها را می دهند به افراد تازه واردتر تا بخوانند نگهبان حتی از یک مورد از قوانینی که مقابل اش است نمی تواند تخطی کند مثلاً بگوید چون وقت نداریم نوشتار مصرف کننده کیست را نمی خوانیم! اصلاً چنین حقی را ندارد که یک برنامه را حذف کند یا مثلاً بگوید چون وقت نداریم سفر اولی ها اعلام سفر نکنند حقش را ندارد. باید مو به مو برنامه رااجرا کند باید وقتش را در نظر بگیرد مثلاً اگر تولد دارد باید در نظر بگیرد تا وقت کم نیاورد تعدادرهایی ها را هم مد نظر بگیرد و زمانش را هماهنگ کند. نمی تواند جلسه را یک ربع ساعت دیر به اتمام برساند در این صورت مرزبان بایستی تذکر بدهد کسی که روی صندلی نشسته البته بعضی ها روی زمان اتمام جلسه حساب می کنند شش و نیم را که بگذرد دیگر قاطی می کند! می گوید چرا تمام نمی کند جلسه را؟ زمان جلسه که بگذرد دیگر تحمل نمی کند. من خودم روی این صندلیها نشسته ام .پس اینها هم مسائلی هست که نگهبان بابستی رعایت کند.

در مورد مشارکت ها هم عدالت را رعایت کند به بچه های لژیون خودش یا قدیمی ها بدهد و به دیگران ندهد اولویت مشارکت با قدیمی ها یا راهنماها نیست، با کسانی است که مشارکت نکرده اند اگر کسانی را نبینی و بهشان مشارکت ندهی دچار مشکل و ناراحتی می شوند .پس نگهبان بایستی تمام ابعاد قضیه را در نظر داشته باشد.

ایجنت هم همینطور. ما حتی قصد داریم در بخش آقایان برای جایگاه ایجنتی هم انتخابات بگذاریم البته افرادی را که به مرز پختگی رسیده باشند بایستی در نظر بگیریم در بخش مرزبان ها و نگهبان که رأی گیری انجام می گیرد اما در مورد ایجنت، راهنماها، مرزبان ها، سفر دومی ها و سفر اولی ها جداگانه رأی می دهند.گرچه انتخابات ایجنت بر عهده نگهبان کنگره است که انتخاب کند یا انتصاب، اختیارش با نگهبان کنگره 60 است. مثل انتخاب ا
ستاندارها که انتصابی است اگر به آن مرحله پختگی لازم در رأی دادن برسیم بسیاری از مشکلات آینده کنگره حل می شود و به یک محیط امن و آرامی می رسیم.

بنابراین توصیه می کنم در رأی دادن بسیار کوشا باشید و حتماً در رأی گیری شرکت کنید و حتی الامکان به کسی رأی بدهیدکه بشناسیدش کوشا و فعال باشد نه اینکه صرفاً به دلیل هم لژیون بودن یا گفته دیگران به او رأی بدهید. این را هم می دانید که نگهبان با نظم و دقت باید جلسه را شروع کند، اگر دیر بیاید دبیر جایگزین می شود و جانشین نگهبان است.

اما در مورد دیده بان ها؛ دیده بان ها هم انتخاب می شوند منتها به صورت درون گروهی نه توسط کل کنگره، این آراء توسط خود دیده بان ها داده می شود عزل دیده بان هم بر عهده خود دیده بان ها است که رأی می دهند از آن جا که این کار با دقت زیاد و به شکل عمل سالم انجام می گیرد ما اینک از شورا یا کنگره دیده بانی بسیار خوب و متعادلی برخوردار هستیم و هیچ گونه اختلاف سلیقه و مشکلی در شورای دیده بان ها نداریم همینطور هیچ گونه پچ پچ کردنی.همه چیز بسیار شسته و رُفته است و از همین روی است که این صلح و آرامش در تمام سطوح کنگره وجود دارد. اگر آن بالا دو دستگی بود در تمام سطوح و جوانب دیگر هم مشکل داشتیم.پس این برای ما یک الگو است این الگو البته بایستی در سطوح پایین تر هم سرایت پیدا کند.

پس بر تمام ما واجب است که برای رأی دادن تمرین کنیم عمل سالم، انجامدهیم و عقل خود را به کار بیندازیم تا افرادی را انتخاب کنیم که مسئولیتشانرا بپذیرند و فردا تبدیل به موجودی نشوند که آقا بالاسر ما باشندافرادیباشندکه ازعهده مسئولیت هایشان برآیند.

پس تعیین مرزبان و نگهبان بر اساس انتخابات است، اگر تفکر و بلوغ فکریگروه هم به جاییکه لازم است برسد .تعیین ایجنت هم بر اساس انتخابات خودخواهد بود و شاید حتی در آینده های دور انتخابات  دیده بان ها هم به صورتانتخابات صورت بپذیرد.  البته الآن هم به صورت انتخاباتی  است منتهابه شکلدرون گروهی.

این نکته بسیار مهمی است؛ اگر می خواهیم کنگره در آینده هم به همینشکل خوب بماند و برقرار باشد بایستی درانتخابات ها سهیم باشیم و البته به بلوغ فکری لازم هم برسیم.

تنها مؤلفه های مهم که بایستی مد نظر ما نباشد؛ معرفت، عمل سالم، و عدالت بایستی باشند. یعنی به دانش کافی برسیم عمل سالم را انجام دهیم تا به عدالت رسیده و محیط سالم وخوبی در کنگره داشته باشیم.


تهیه کننده:همسفر میلادعیدی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرژاله پنجشنبه 29 مهر 1395 08:28
سلام و خداقوت خدمت میلاد عزیزم ممنون از به تحریر در آوردن متن کامل این سی دی.دست مریزاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو