آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی سه شنبه
سه شنبه 23 آذر 1395 ساعت 19:03 | نوشته شده به دست حمید وحیدیان | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"

ششمین جلسه از دور سی و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 نمایندگی پروین اعتصامی اراک ویژه مسافران با استادی مسافراحمد حکیمی،نگهبانی مسافر منصور و دبیری مسافر رضا و با دستور جلسه"وادی چهارم و تأثیری آن روی من"در تاریخ 135/09/23 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
  

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر ،
خداوند را سپاسگزارم که توفیق حضور در این جایگاه را به من داد.
همانطور که عزیزان اطلاع دارند وادی های کنگره60 ، ستونهایی هستند که میتوان به آنها تکیه کرد .
این وادی عنوان خیلی مهمی دارد ، در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن ، سلب مسئولیت از خویشتن است.
وقتی میگوید در مسائل ، جمع مسئله است یعنی یک سری مجهولات و گم شده دارد . شما یک نفر را در نظر بگیرید ، اگر بخواهد به این وادی پی ببرد چه مجهولاتی وجود دارد .
شما به عنوان یک پدر در نظر بگیرید وقتی اسپرم یک بچه را میکارید ، یک موضوع رقم میخورد و در این موضوع دخیل هستید ، باید کارهای خودتان را انجام بدهید . 
نمیتوانید این کودک را بعد از تولد در طبیعت رها بکنید . فرق است بین انسان و نبات یا حیوان ، آنها طبق ساختار خودشان روی یک خط ممتد حرکت میکنند و یک راه بیشتر ندارند چون اختیار ندارند و تنها انسان دو راه دارد و اختیار دارد .


حیوان بعد از تولد فرزندش را رها میکند میرود ولی انسان اینگونه نیست .
ما همه وقتی از مادر متولد میشویم ، حرکتی را آغاز کردیم بخشی به پدر و مادر مربوط میشود و بعد از آن به عهده خود ماست .
از وصل کردن نقاط یک خطی را ترسیم بکنیم ، کودک وقتی به چهار یا پنج سال رسید شروع میکند یک سری کارها هم انجام میدهد .
خدواند میفرماید : ما به هیچ انسانی استیلایی نداریم چون انسان اختیار دارد . 
وقتی بچه به مدرسه میرود با موضوع هایی مثل  مدرسه ، هم شاگردی ، معلم و بچه‌های فامیل روبرو میشود و شروع میکند کم کم با مشکلات دست و پنجه نرم کردن .
این وادی میگوید : هیچ مسئولیتی را گردن هیچ کس نمیتوانی بیندازی ، چون ساختار شما با همه موجودات فرق دارد .
خیلی از انسانها حیات را جدی نگرفته اند نمیدانند قبل و بعد آنها چه بوده و میگویند ،میرویم ببینیم چه میشود ، حیات اینگونه نیست ، آنها از ناکجا آباد سر در می آورند . 
یک برگ از کتاب را در نظر بگیرید ما قبل و بعد آن را نمیدانیم ولی ماقبل نشانه دارد و نشانه آن وضعیت کنونی ماست ، من دسترسی به قبل ندارم ولی تاثیر آن روی من مشهود است.
بعضی ها میگویند اول خدا را برای ما مشخص بکنید تا مسئولیت را گردن او بیندازیم .
خداوند انقدر نشانه دارد که قابل شمارش نیست مثل این است که روی خورشید بخواهید پرده بکشید و پنهان بکنید .
بعضی افراد وقتی با مسائل و مشکلات روبرو میشوند و نمیخواهند مسئولیت آن را بپذیرند همه را گردن خداوند می اندازند ، خداوند نخواست یا این خواست خدا بود . 
ما برای شناسایی خداوند باید ابتدا خودمان را بشناسیم .انسان شامل صور پنهان و آشکار میباشد و باید آنها را بشناسیم و ارتباط آنها با هم و نزدیک یا دور بودن انها .


باید خودمان را بشناسیم اینجا با خودمان روبرو میشویم . وقتی مسائل که به دست خودمان به وجود آورده ایم و شروع به حل میکنم مثل مشکل اعتیاد که با دست خودمان آن را به وجود آوردیم . 
وقتی ما روی این صندلی نشسته ایم نیرویی هست که ما را اینجا آورده ، این که تفکر کردیم و آمدیم یک اتفاق در درون ما افتاده است .
این وادی میگوید هسته جسم یا صور آشکار که همان قلب و کلیه و ریه  و.... که قابل دیدن است .
یک بخش پنهان داریم که قابل دیدن دیدن نیست ، وقتی قابل دیدن میشود که پنج حس ظاهری از کار بیفتد و پنج حس درون شروع به کار بکند . برای شناسایی این موضوع مثل این که در خواب هستیم و خودمان را میبینیم .
صور پنهان شامل اجزایی است مانند حس ، عقل ، آرشیو و کالبد های دیگر و ... که هم روی یک شاسی سوار است که این شاسی نفس است .
در تعریف نفس داریم ، آنچه تعیین موجودیت میکند .اگر بخواهیم متوجه بشویم ، یک دانه گندم را در نظر بگیرید که در بستر مناسب قرار میگیرد و زمین را میشکافد و سبز میشود بعد از هفت ماه از یک دانه گندم هفتاد دانه به دست می آید و تعیین موجودیت کرده و از نوع خودش هفتاد  تا دانه به وجود آورده است .
چه چیزی به گندم دستور میدهد مثل خودش را بوجود بیاورد ، نفس گندم است که تعیین موجودیت کرده است.
بعضی گنجشکها سیر تکاملی را طی میکند تا بشود طوطی یا پرنده تکامل یافته تر ، گنجشکها بعضی 1یا 15 و نمره و درجه متفاوت دارند و گنجشکی که درجه 20 دارد تغییر میکند و به یک پرنده کاملتر تبدیل میشود .
داستان انسان متفاوت است و نفس انسان شامل سه مرحله است ، نفس اماره ، نفس لوامه و نفس مطمئنه است .
بعضی ها با رسیدن به رهایی فکر میکنند به نفس مطمئنه در مصرف نکردن مواد رسیده اند و از کنگره60 میروند ،این مطمئنه هم مثل گنجشک ها درجه بندی دارد یا رسیدن به مرحله نفس مطمئنه همان مثال سفت شدن آب در حال یخ زدن است باید محکم بشود تمام ذرات وجود خودش را جمع بکند .
انسان اختیار دارد و بر پایه سه مؤلفه اماره ، لوامه و مطمئنه انتخاب میکند.


خداوند در کتاب میفرماید : ای کسانی که  ایمان آورده اید ، مبادا که گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کند ، شاید آن مسخره شدگان بهتر از آنها باشند .
این حال روز امروز ماست که افرادی برای قوم دیگر مثلا لرها یا ترکها جک درست میکنند و مسخره میکنند این مسئله ضد ارزشی است . 
لقب برای دیگران نگذاریم ، خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم ، بدی های خودمان را عنوان نکنیم چون در آن می مانیم مثلا من این کار را انجام میدهم و نمیتوانم کنار بگذارم این باعث میشود در آن بمانیم .
باید سه مرحله نفس را بشناسیم ، نفس اماره آنتن نیروهای بازدارنده است .
نفس لوامه یعنی سرزنش کننده ، کسی اگر بخواهد از لوامه وارد مطمئنه بشود کلید آن دانایی است .
برای حل مشکلات و خروج از تاریکی وقتی پذیرفتی آغاز کردی خداوند ده قدم به طرف ما می آید و انوقت به اندازه خودمان خداوند را حس میکنیم ، ما به اندازه عملکرد خودمان خداوند را حس میکنیم .
گاهی مواقع با یک سری عنوان ها گول نخورید که مثلا یک کار خوب را انجام بدهید هفتاد هزار برابر آن را دریافت میکنید ، این با تفکر و اندیشه من جور نیست خداوند میگوید ذره ای نیکی یا بدی بکنید نتیجه آن را میبینید .
آیا من با یک مشت گندم میتوانم یک هکتار گندم بکارم .
نتیجه ای که از این وادی میگیریم ، مسئولیت حیات خود را میپذیریم و سعی و کوشش لازم برای رسیدن به هدف را انجام میدهیم و مطمئنا قدرت مطلق و نیروهای مافوق به ما کمک خواهند نمود ، از شما حرکت ، از خداوند برکت .

"خدمت گزاران جلسه"

"مرزبان کشیک آقای رضا نوروزی"


"کمک راهنمای گروه مسافران جهت اعلام حضور و پذیرش رهجو"تایپ:مسافر اصغر رفیع
عکاس:مسافر حمید وحیدیان 
تنظیم کننده:همسفر صبا شهرستمی 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر خادم جمعه 26 آذر 1395 12:42
با سلام وخدا قوت:
حضور استاد بزرگوار آقای احمد حکیمی وآقای نگهبان وآقای دبیر محترم جلسه.ازبیانات وآموزشهای شما آقای حکیمی بهره کافی بردیم. ازخداوند متعال سلامتی وتوفیق روزافزون برای جنابعالی خواستاریم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic