آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی مجازی
سه شنبه 5 آبان 1394 ساعت 16:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )
به نام خالق هستی بخش

کارگاه آموزشی مجازی نمایندگی پروین اعتصامی اراک با استادی آقای محمدرضا میرزایی و دستور جلسه"وادی دوم و تاثیر آن روی من"


وادی دوم چه می گوید؟هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد ،هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

وادی دوم به "انسان" یاد آوری می کند که بداند با این همه عظمت و پیچیدگی های صور آشکار و پنهانش،قطعاً در جهان هستی دارای رسالتی است که شاید خود،از این رسالت و هدف عظیم غافل شده است.

وادی دوم می گوید:"ای انسان،از خویش بپرس که در کجای جهان هستی قرار داری؟آیا نسبت به رسالت خود به عنوان"اشرف مخلوقات" شناختی داری؟حتی یک سلول کوچک با ظرافت خاص خودش و حتی یک میکروب به رسالت و وظیفه ی خودش در جهان هستی واقف بوده و آن را تمام و کمال به انجام می رساند، اما ای انسان تو چگونه ای؟! تو که متشکل از میلیارد ها سلول وظیفه شناسی،تو چه قدر به جایگاه رفیع و مسئولیت سنگین خود  در جهان هستی واقفی؟!آیا می دانی که تو بیهوده و تصادفی و عبث به این جهان قدم نگذاشته ای؟!

کمی افق دید خودت را وسیع تر کن تا به یک دید واقعی از خود ت دست پیدا کنی،از دید پوچ گرایانه ای که نسبت به فلسفه ی وجودی خودت داری دست بکش!خداوند هستی بخش بیهوده به تو این زندگی را هدیه نکرده !

ای انسان،در تو نیروهای عظیمی نهفته است،نیرو هایی که مانند قله های آتشفشان هستند؛مادامی که تو به "هیچ"بودن خودت فکر کنی هرگز قادر نخواهی بود این نیروی عظیم و شگفت آور درونی را به حرکت در آوری و بتوانی در خودت و دیگران تحولی عظیم به وجود بیاوری.

مادامی که تو به "هیچ" بودن خودت فکر کنی هرگز قادر نخواهی بود صفات الهی را که در وجودت به ودیعه نهاده شده استخراج کنی و بتوانی در درون خودت تغییرات اساسی و بنیادینی را به وجود بیاوری.

آیا قدر و قیمت خودت را می دانی؟! آیا قدر و قیمت تو "هیچ"است یا "همه چیز"؟

ای انسان،تو بایستی نسبت به خودت دیدی مثبت داشته باشی،به توانایی ها و استعداد هایی که خداوند در وجود تو نهاده فکر کن؛توانایی هایی که تو آن ها را در زیر خاکستری از جنس ماده مدفون کرده ای و تنها راه احیای آن ها حرکت در صراط مستقیم و دوری از ضد ارزش هایی است که برای تو تبدیل به ارزش شده اند.

ای انسان،تو گم گشته ای هستی که باید جهتی را که سال ها گم کرده بودی بیابی،تو برای یافتن  و پیدا کردن خود واقعی ات بایستی نوع نگاه خودت را تغییر بدهی و وارد جنگ نرمی شوی به نام "جنگ افکار و اندیشه" و ویرانه ی وجودت را تبدیل به شهر آبادی کنی که در فضای پاک آن خورشید نیروی مافوق متجلی شده و به درخشش در آید.

سلاح تو در این جنگ تلاش تو و تفکر و اندیشه ی توست،قدرتی که باعث می شود هیچ نیروی باز دارنده و مخالفی نتواند در توانایی و استقامت تو در این میدان کارزار خلل وارد نماید،سپری فولادین که تو را در برابر ترس ها ،وحشت ها،حقارت ها و نا امیدی ها حفاظت خواهد کرد.

گاهی خودت را در برابر نیروهای تاریکی شکست خورده،مغلوب،خوار و ذلیل و بی ارزش حس می کنی و گاهی با خودت تصور می کنی که من توانایی پیروزی در این کارزار عظیم را ندارم،دیگر توان و رمقی برایم باقی نمانده ،گاهی با خودت می گویی اصلاً برای چه بایستی به چنین مبارزه ای تن در دهم؟! و هزاران تصور و توجیه شیطانی دیگر که همگی دلیل تسلم شدن تو در برابر سپاه تاریکی و نابودی محض تو خواهند بود.

وگاهی از سویی دیگر ندای تفکر وجود خفته ات را بیدار خواهد کرد و چون کور سوئی در دل ظلمتکده ی وجودت شروع به تابیدن میکند،جرقه ای که تورا به سوی خود فرا می خواند تا روزنه ای شود برای رسیدنت به منبع نور و روشنایی

وتو را "ای انسان"فرا می خوانند ،سپاه تاریکی از یک سو و سپاه روشنایی از سوی دیگر

"این بشر با دو مخالف در عذاب"

و حال مختاری که انتخاب کنی!کدام راه را بر می گزینی؟!راه تاریکی ها یا راه روشنایی ها را؟

گاهی تاریکی را بر می گزینی چون باید انتخاب می کردی!چون تو،هنوز به عظمت روشنایی ها  و به عظمت مقام خودت پی نبرده ای،چون تو همچنان باید در کارگاه هستی بیاموزی و همچنان باید از گذر گاه های سخت و صعب العبور بگذری  تا بتوانی از قعر ظلمات خارج شوی و خروج تو از این ظلمت بسته به تصویری است که تو از خودت ترسیم خواهی کرد!

بسته به باور تو از خودت،بسته به این که تو خودت را چگونه موجودی تصور می کنی؟!مفلوک،درمانده،ناتوان و مغلوب  یا  سرافراز و پیروز و سربلند؟!

این تو هستی ،آری خود تو که تعیین کننده ای ،این نفس تو؛حس تو؛عقل تو و ذهن توست که تعیین کننده ی موقعیت تو در جهان آفرینش است و از تو یک "غلام حلقه به گوش شیطان" و یا یک "انسان آزاد و رها و کار آزموده" خواهد ساخت.

این اختیار توست و انتخاب تو که به اوج عزت و قله ی رفیع انسانیت صعود کنی و تجلیگاه صفات الهی شوی یا به سراشیبی ذلت سقوط کنی و مصداق"اولئک کالانعام بل هم اضل " شوی

اما بدان وقتی راه روشنایی ها را برگزیدی؛همان صراط مستقیم را،همان دوری از ضد ارزش ها را،همان بر سر پیمان بودن را،آن زمان مورد حمایت نیروی شگفت انگیز قدرت مطلق قرار خواهی گرفت و او پشتیبان تو خواهد شد،همان نیرویی که شناخت تو از او بسیار اندک است،همان نیرویی که اگر"شناخت او "راجایگزین "باور تقلیدی او" می کردی هرگز" قالو بلی "تبدیل به "لا" نمی شد و تو هرگز مرتکب ضد ارزش ها نمی شدی! و همواره رضایش را بر رضای خودت ترجیح می دادی و در برابر فرمان و حکمت او تسلیم محض بودی.

همان نیروی عظیمی که اگر او را شناخته بودی هرگز خود را هیچ نمی پنداشتی و یقین داشتی  که او را از خلقت تو هدف و حکمتی بوده و هست و خواهد بود.

بهر اظهار است این خلق جهان                                                                  تانماند گنج حکمت ها نهان

کنت کنزاً گفت مخفیا شنو                                                                  جوهرخود گم مکن اظهار شو

پس او را بشناس و برای فلسفه ی وجودی و حیات خود و دیگران ارزش قائل شو.

او را بشناس،تا خورشید عالم تاب حضورش،بر سیاهی های کشور وجودی ات طلوع کند و پایان شب سیاه تو سپید گردد.

او را بشناس تا ولی تو شود برای خروج از تاریکی ها که به تحقیق این وعده ی خود اوست

 و تو خوب می دانی لازمه ی شناخت او،شناخت خودت است،خودی که به هیچ نیستی حتی اگر خود به هیچ فکر کنی.

با احترام –مسافر رضا میرزایی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عباسی پنجشنبه 7 آبان 1394 10:48
با سلام خدمت شما اقای میرزایی مطالب خوبتان خیلی خیلی قابل تعمق بود امیدوارم که تک تک ما انسانها به رسالت وفلسفه ی وجودیمان پی ببریم خدا قوت
مسافر خادم دوشنبه 4 آبان 1394 18:06
ماهرگز بلندای قامت خودنمی دانیم.مگر مارا فراخوانند که برخیزیم وقد برافرازیم وانگاه اگربه طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم قامت ما از اسمانها خواهد گذشت. ممنون ازمطالب بسیار ارزنده وپربارتون استاد ارجمندم جناب اقای میرزائی.
همسفر سهیلا دوشنبه 4 آبان 1394 10:02
با سلام و خداقوت به آقا رضا و آقا میلاد، امیدوارم همه ی ما بتوانیم به رسالت عظیم و انسانی خودمان در جهان هستی پی ببریم؛سپاس گزارم پیروز و شاد باشید.
همسفر مهری یکشنبه 3 آبان 1394 20:06
با سلام و خدا قوت خدمت آقای میرزایی ، این انتخاب و تصمیم خیلی کار سختیه مخصوصا که همیشه نیروهای منفی خیلی قوی هستند و خیلی فریبنده ، با همه ی دانایی که کسب میکنیم باز هم نمیدونم چرا اشتباه میکنیم، گاهی فکر میکنم ما دوست داریم که اشتباه کنیم!
صحبتهای شما رو که خوندم یاد (حر) افتادم واقعا انتخاب درست و بموقع کار هر کسی نیست .ممنونم از مطالب آموزندتون.
همسفر میلاد یکشنبه 3 آبان 1394 19:17
با عرض سلام و ارادت خدمت راهنمای عزیزم آقای میرزایی وادی دوم تاثیر بسزایی در رفع نا امیدی یک مسافر و همسفر دارد و آن ها را هدفمند می کند
همسفر فرزانه یکشنبه 3 آبان 1394 16:05
با سلام و خدا قوت خدمت آقای میرزایی.بسیار آموزنده و تاثیرگذار بود.
حمید وحیدیان یکشنبه 3 آبان 1394 14:09
سلام و عرض ارادت خدمت آقای میرزایی
بسیار عالی و آموزنده بود
همسفر آتنا یکشنبه 3 آبان 1394 13:47
با سلام و خدا قوت خدمت شما آقای میرزایی بسیار مطلب عالی بود وقابل تفکر لذت بردم
مسافر اصغر یکشنبه 3 آبان 1394 01:12
سلام خدمت اقای رضا میرزایی ،ما هیچ نیستیم حتی اگر به هیچ فکر کنیم . زمان مصرف یا ترکهای ناگهانی زمان مصرف ارزویم مردن بود همه چیز داشتم ، هیچی نداشتم کنگره به من هدف داد راه داد ، من رو به خودم نشون داد تا مسافر باشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic