آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
در حاشیه همایش موادمخدر، مصاحبه با مسئولین
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 05:00 | نوشته شده به دست سجاد عراقی | ( نظرات )
«بنام خدا»

همزمان با برگزاری همایش روز جهانی مبارزه با موادمخدر کنگره 60 با حضور مسئولین استانی، گفت و گویی با مسئولین حاضر در این مراسم انجام گردید که در ادامه گزارش توجه شما را به این مصاحبه ها جلب مینمائیم.

صحبت‌های حجت‌الاسلام اکبری (نماینده اداره زندان‌های استان مرکزی)

ضمن عرض سلام و خوش‌آمد خدمت شما و تشکر از حضور شما، نظر شما در مورد همایشی که امروز برگزار شد چیست و به‌طورکلی نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در مهار معضل اعتیاد چگونه است؟

بنده ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان کنگره 60 که بسیار برنامه جذاب و عالی است از دید من، از حضور مسئولین تشکر می‌کنم و این NGOها این سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش مؤثری را در این خصوص داشته باشند.

با توجه به اینکه عزیزانی که اداره‌کننده این‌گونه برنامه‌ها هستند خودشان این مسیر اشتباه را طی کرده‌اند و به‌اشتباه خود واقف شده‌اند و برگشته‌اند، این‌ها بهترین ناجی هستند برای عزیزانی که در حال غرق شدن هستند و من انتظارم از شما عزیزان به خطا رفته و برگشته این است که کمک کنید افراد به خطا رفته را؛ کلاس‌های سازنده شما و سخنان گیرا شما می‌تواند نقش مؤثری در بازگشت عزیزان به خطا رفته ما در جامعه داشته باشد.

با تشکر.صحبت‌های جناب آقای شاه‌محمدی (دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر)

ضمن عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما و تقدیر از حضور شما و همراهان محترم شما و جناب آقای جهانگیری، امروز اولین تجربه در برگزاری این همایش بود، نظر شما چه بود؟ آیا این همایش‌ها می‌تواند مؤثر واقع بشود و موافق هستید این‌گونه همایش‌ها بازهم با حضور مسئولین استان برگزار گردد؟

همایشی که امروز به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در تاریخ پنجم تیرماه مصادف با بیست و ششم ژوئن برگزار شد، من ممنونم از مسئولین محترم جمعیت کنگره 60 که این همایش را برگزار کردند و ما هم به‌عنوان مسئول کاهش اعتیاد در استان مسئولین را دعوت کردیم که تشریف آوردند در این همایش و از روش کار و نحوه درمان اعتیاد مسافرین مطلع شدند و عزیزان از موضوعی که امروز برای اولین بار به‌طور مشترک با مسئولین استان اتفاق افتاد بسیار خرسند شدند و این جمعیت را ما باید به هر طریقی شده است از طریق اصحاب رسانه، صداوسیما، خبرگزاری، تلویزیون و از طریق خود مسئولین و خود عزیزان به‌عنوان سفیر مبارزه با مواد مخدر به مردم معرفی کنیم. جمعیتی که در کنگره 60 با این روش به رهایی می‌رسند بسیار کم‌هزینه‌تر و با پذیرش راحت‌تر خانواده و مراقبت‌های پس از خروج دغدغه‌ای وجود ندارد و وقتی شخص به بهبودی برسد به خانواده و شغل خود علاقه‌مند‌است و کما فی السابق زندگی خود را ادامه می‌دهد؛ که این، یکی از امتیازهای مثبت کنگره 60 است.

ماهم به‌عنوان یک مسئول و خادم در استان مرکزی مطمئن باشید در استان این همایش را برای اولین و آخرین بار تلقی نمی‌کنیم و انشاالله عزیزان دست‌به‌دست هم می‌دهیم در سطح استان حتماً همکاری می‌کنیم؛ بنده به‌عنوان مسئول شورای هماهنگی در استان با دستگاه‌ها هماهنگ می‌کنم تا کمک‌ها و حمایت‌هایی به عزیزان داده شود، حتی من این آمادگی را دارم که از افراد تحصیل‌کرده در اتاق فکر ما استفاده شود و از ایده‌های آن‌ها برای درمان، پیشگیری و توسعه مشارکت‌های مردمی و ... استفاده شود تا انشاالله این روش، روشی نوین برای درمان تمام معتادان ما در سطح استان مرکزی باشد.

ممنونم.

صحبت‌های جناب آقای جهانگیری (معاونت اداره فنی و حرفه‌ای):

با عرض سلام و خسته نباشید به همه مسئولین برگزارکننده کنگره 60، من اولین بار بود که در این کنگره شرکت می‌کردم و امروز برای اولین بار با اینجا آشنا شدم. من مأموریت کنگره را نمی‌دانستم ولی امروز دیدم الحق و الانصاف برنامه بسیار قشنگ و پرمحتوایی است و کارهایی که انجام‌شده است بسیار جالب و اثرگذار برای جامعه و جوانان ماست که حقیقتاً بزرگ‌ترین سرمایه جامعه استانی ما هستند.

ما به‌عنوان نماینده سازمان فنی و حرفه‌ای و به‌عنوان یک هم‌سفر انشاالله حتماً در کنار این عزیزان خواهیم بود. اداره جمعیت فنی و حرفه‌ای استان مرکزی دارای بیست‌ودو مرکز در سطح استان مرکزی و سه مرکز در شهر اراک هست که بالغ‌بر صد و پنجاه حرفه آموزشی را آموزش می‌دهیم و بالغ‌بر دویست آموزشگاه آزاد در کنار مراکز دولتی ما وجود دارد که پذیرای عزیزان هستند تا دوره‌های مهارتی را ببینند. اعتقاد ما بر این است که کسی که توانمند بشود مطمئناً به سمت لغزش‌ها و آسیب‌ها نخواهد رفت، امیدواریم که انشاالله به‌عنوان یک هم‌سفر خوب در کنار عزیزان بتوانیم در خدمت افرادی که در این مسیر وارد شدند و این مسیر را طی کرده‌اند و به بهبودی رسیده‌اند بتوانیم مؤثر واقع بشویم. توانمندی افراد باعث کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد شد.

متشکرم.صحبت‌های جناب آقای ابراهیمی (مجری صداوسیما استان مرکزی)

با عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما و تشکر از حضور شما، نظرتان در مورد همایش امروز چیست؟ شما به‌عنوان یک فعال در عرصه رسانه نظرتان راجع به اطلاع‌رسانی و شناساندن بیشتر کنگره 60 به مردم چه هست؟

با عرض سلام و عرض ادب خدمت شما و همه خوانندگان این مصاحبه. چیزی که مسلم هست برگزاری هر فعالیتی در قالب NGO و تشکل‌های مردم‌نهاد به‌واسطه نوع عشقی که در آن گذاشته‌شده است و اتفاقات انتفاعی و غیرانتفاعی بر آن مطرح نیست، مسلماً موفقیت‌های تضمین‌شده‌تری را دارد. مراسمی که امروز برگزار شد در جهت اطلاع‌رسانی بیشتر در راستای فعالیت کنگره 60 یکی از مجموعه فعالیت‌هایی است که خوب است، اما کافی نیست. چراکه یک هم‌چین پتانسیلی می‌تواند در راستای پیشگیری و کمک به ترک و کاهش هزینه‌های تحمیل‌شده به جامعه، دولت و نیروی انتظامی و ... برای کنترل معضل مواد مخدر و افراد درگیر در این معضل به‌مراتب می‌تواند خیلی مؤثرتر از برنامه‌های مختلف باشد.

به نظر من اگر مسئولین بتوانند در برنامه‌ریزی‌های چهارساله خود جایی را هم برای بودجه چنین کنگره‌ای و چنین تشکل‌هایی ببینند توسعه و تداوم آن را سرعت بخشی می‌کنند و قطعاً کمک‌های بهتر و بیشتری برای جامعه و جامعه درگیر با معضل مواد مخدر صورت می‌گیرد.

متشکرم.

------------------

ضمن تقدیر و تشکر مجدد از حضور مسئولین محترم در این همایش و همچنین دست‌اندرکاران برگزارکننده همایش، امیدواریم این حرکت‌ها و حمایت‌ها در آینده همچنان متداوم و ادامه‌دار باشد.

 

مصاحبه، تایپ و تنظیم گزارش: مسافر سجاد عراقی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 22 تیر 1396 18:00
با سلام ...سجاد جان از زحمات شما صمیمانه سپاسگذاریم ...امیدوارم به زودی در جایگاه کمک راهنمایی خدمتگذار خوبی برای شعبه باشی ...از مسوولین محترم هم قدردانی میکنیم
چهارشنبه 21 تیر 1396 16:12
سلام.سجاد عزیز سپاس بابت گزارشی که تهیه کردی.
همسفر مهری چهارشنبه 21 تیر 1396 10:31
با سلام و خداقوت ، ممنون از گزارش خوبتون ، به امید جهانی شدن کنگره 60 و معرفی ان به سراسر جهان.
تشکر از اقای سجاد
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات