آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
گارگاه آموزشی پنج شنبه + تولد اولین سال رهایی مسافر اصغر رفیع
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 06:00 | نوشته شده به دست سجاد عراقی | ( نظرات )

«بنام قدرت مطلق الله»

نهمین جلسه از دور سی و دوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و هم‌سفران، روزهای پنج‌شنبه؛ با استادی آقای محمدرضا میرزایی، نگهبانی مسافر مهدی و دبیری مسافر داوود و با دستور جلسه «وادی یازدهم و تأثیر آن روی من» در تاریخ 1396/04/22 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

همچنین در این جلسه تولد یکمین سال رهایی مسافر اصغر رفیع؛ رهجوی کمک راهنمای، محترم آقای محمدرضا میرزایی را در نمایندگی پروین اعتصامی اراک با شور فراوان جشن گرفتیم.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1143 (Copy).JPG

سخنان استاد:

سلام دوستان، رضا هستم یک مسافر

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1145 (Copy).JPG

از نگهبان عزیز، آقای مهدی حسنی تشکر می‌کنم که این فرصت را به من داد و از مرزبانان تشکر می‌کنم که این اذن را به من دادند. ما امروز دو دستور جلسه داریم، وادی یازدهم و تولد یکمین سال رهایی مسافر اصغر را جشن می‌گیریم. راجع به دستور جلسه اول وادی یازدهم؛ چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان عاقبت به بحر و اقیانوس ملحق می‌شوند. بحث اصلی ما بحث درمان اعتیاد به روش کنگره 60 است، تمام بار درمان ما روی دوش آموزش‌هایی هست که می‌گیریم. نودوپنج درصد درمان، مسئله آموزش است و پنج درصد بحث جیره و دارو. ولی بسیار حائز اهمیت است چون بنای روش دی اس تی برمبنای جسم است.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1149 (Copy).JPG

برای ورود به وادی یازدهم باید ده وادی گذشته را پشت سر گذاشته باشیم. نمی‌شود برای بالا رفتن از نردبان یک‌مرتبه پا روی پله دهم بگذاریم. باید از وادی اول شروع کرد، با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، من باید فکر کنم که چه ساختاری می‌خواهم درست کنم. باید فکر کنم که چرا رو به نابودی هستم و زندگی من دست‌خوش تغییرات بوده است، به همین خاطر ما آموزش‌ها را می‌گیریم تا به وادی دهم می‌رسیم. وادی دهم می‌گوید صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ که درواقع دروازه‌ای است برای ورود به دنیایی تازه به نام وادی یازدهم. من که امروز چند ماه است سفر می‌کنم بایستی صفت گذشته‌ام تغییر کرده باشد و در برخورد با خانواده، حضوروغیاب در کنگره باید تغییر کرده باشم تا بتوانم بگویم وادی دهم در من صدق کرده است و چرخه تفکر سالم در من اتفاق بیافتد تا جام خالی من که در ابتدای سفر خالی بود، به‌تدریج پر شود، چون می‌خواهم تبدیل بشوم. آقای مهندس روز چهارشنبه بسیار تأکید کردند که در وادی یازدهم برای تبدیل‌شدن به چشمه جوشان بحث، فقط بحث تفکر و اندیشه یا جهان‌بینی است. تغییرات به وجود آمده در تفکرات و اندیشه، ما را تبدیل به چشمه جوشان می‌کند. ما اگر بخواهیم زندگی آرامی داشته باشیم لاجرم هستیم که به چشمه جوشان تبدیل شویم.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1148 (Copy).JPG

در اینجا جنگی بین انسان و اهریمن وجود دارد و جنگی بین خیر و شر. شما به‌عنوان یک رهجو در جایگاه خیر قرارگرفته‌اید و نیروهای اهریمنی دست از سر شما برنمی‌دارند. اختیار به انسان داده می‌شود و بحث جادوی هفت‌رنگ و گل خشخاش مطرح می‌شود که اگر در دست طبیب قرار بگیرد بسیاری از بیماری‌ها را درمان می‌کند؛ ولی اگر دست شخص جاهلی مثل من قرار بگیرد خودم و خانواده و جامعه‌ام را به‌سوی نابودی خواهم کشاند. در ادامه سه مرحله خمر مطرح می‌شود که در فرهنگ عرب به معنای پرده و پوشش است. در سه مرحله از مرحله اول که تریاک است به هروئین برای ترک تریاک می‌رسد و اهریمن در مرحله سوم مواد صنعتی و شیشه را به وجود می‌آورد که برای تولید آن نیازی به کشت و کار نیست و در آشپزخانه ساخته می‌شود.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1147 (Copy).JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1158%20%28Copy%29.JPG

با گرفتن آموزش ما در این جنگ مراحل را پشت سر می‌گذاریم تا بتوانیم در این جنگ پیروز شویم و نابود نشویم. ما باید به فرامین توجه کنیم. فرمان‌ها در تمام ادیان الهی و ابراهیمی یکی است و میگویند: دروغ نگو، غیبت نکن، سرزنش نکن، بدگویی نکن، تهمت نزن و ... . ما از این فرمان‌ها پیروی می‌کنیم تا بتوانیم نهایتاً با تغییر تفکر و اندیشه به یک چشمه جوشان تبدیل بشویم. برای تبدیل‌شدن به چشمه جوشان نیاز به منابع اطلاعاتی داریم، من رهجو نیاز دارم سر بیست‌ویک روز تیپر انجام دهم. یک‌پنجم داروی خود را کم بکنم و یک‌پنجم انرژی و دانایی من افزایش پیدا کند. اگر این کار را انجام ندهیم نه‌تنها تبدیل به چشمه جوشان نمی‌شویم، بلکه تبدیل به یک فاضلاب خروشان خواهیم شد. چون سیستم کنگره، سیستمی الهی است و نمی‌شود آن را پیچاند و سر آن کلاه گذاشت.

صحبت‌های آقای رضا میرزایی در مورد مسافر اصغر رفیع:

اصغر مصرف تریاک داشت و با تخریب‌های بسیار زیاد وارد کنگره شد و شخصی بود مثل من و همه ما و تافته جدا بافته‌ای نبود. سفر خود را شروع کرد و به اعتراف خودش تا دو سه ماه اول اصلاً نمی‌دانست کجا می‌آید و با مسائل آشنا نبود. بعد از سه ماه کم‌کم حس‌ها باز شد. هر تولد نشانه‌ای دارد و باید از آن نتیجه‌ای بگیریم. ما نمی‌خواهیم فقط بگوییم که اصغر یک سال است مواد مصرف نکرده است، ما می‌خواهیم تازه‌واردی که یک ماه، دو ماه است به کنگره می‌آید و دچار عذاب و نا بسمانی شده است به او این نوید را بدهیم که یک مقدار صبر به خرج بدهد و سر موقع به کنگره بیاید و دین خود را ادا بکند.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1171%20%28Copy%29.JPG

اصغر فی‌الواقع مصداق وادی یازدهم است و تبدیل به چشمه جوشان شد. کنگره از ما می‌خواهد که تبدیل به چشمه جوشان و رود خروشان بشویم، رودی که از مناطق صعب‌العبور می‌گذرد. زندگی امروز ما تبدیل به مناطق پرخطر و صعب‌العبوری شده است. ما نیازمند علم هستیم تا از این مناطق و مشکلات اقتصادی و اخلاقی که متأسفانه امروز در جامعه به‌وفور زیاد شده است عبور کنیم و تبدیل به رود خروشان بشویم. ما می‌آییم که در کنگره خدمت کنیم. چون یکی از شروط تبدیل‌شدن به رود خروشان خدمت کردن است که باید خداوند اجازه آن را بدهد.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1169%20%28Copy%29.JPG

اصغر خودش را به جایگاهی که مدنظر کنگره است رساند و خدمت خود را از وبلاگ جام عدل شروع کرد، کم‌کم با گرفتن آموزش‌ها خودش را ارتقا داد. وجه تمایز اصغر این بود که هم‌زمان به لژیون ویلیام وایت رفت و سفر سیگار خود را شروع کرد. من به جرات میگویم اصغر در لژیون سیگار آقای خادمی کمتر از لژیون اصلی آموزش نگرفت و مشکل مصرف سیگار خودش را هم حل کرد و نشان ویلیام وایت را دریافت کرد. خدمت خود را در شعبه در قسمت مشاوره تازه‌واردین و سایت و وبلاگ کنگره 60 ادامه داد. امروز اگر از اصغر و همه سفردومی‌هایی که در حال آموزش و خدمت هستند بپرسیم کجا هستید میگویند در بهشت. بهشت را به بها می‌دهند نه به بهانه، بهشت واقعی یعنی حال خوش. تمام افراد خدمتگزار کنگره به‌واقع در بهشت برین زندگی می‌کنند چون بهای آن را می‌پردازند و بهانه نمی‌آورند که من سرکار کارد بودم، نمی‌توانم و ... .

امیدوار هستم که امسال اصغر را با شال کمک راهنمایی و در این جایگاه ببینیم. به خاطر زحماتی که برای خودش و کنگره می‌کشد به‌نوبه خودم تشکر می‌کنم. امیدوار هستم که موفق باشد. من این تولد را در رأس به جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 و خانواده محترمشان، استاد امین و آقای حکیمی ایجنت محترم و به تمام کسانی که در کنگره خدمت می‌کنند چه در گروه مسافران و چه همسفران تبریک میگویم. به خودش و هم لژیونی‌های عزیزش و همسفران محترمش تبریک میگویم. امیدوار هستم که همه سفر اولی‌ها به رهایی برسند و جشن تولد برگزار کنند.

ممنون که به صحبت‌های من گوش کردید.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1168%20%28Copy%29.JPG

 

اعلام سفر مسافر اصغر:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1178%20%28Copy%29.JPG

آنتی ایکس اپیوم، مدت سفر 12 ماه و 20 روز با روش DST و داروی OT، مدت رهایی 1 سال و 2 ماه و 8 روز به راهنمایی آقای محمدرضا میرزایی.

آنتی ایکس سیگار، با روش DST و داروی نیکوتین خوراکی، 10 ماه و 14 روز باراهنمایی آقای احمد خادمی سفر کردم، رهایی 11 ماه و 17 روز.

 

آرزوی مسافر اصغر:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1177%20%28Copy%29.JPG

آرزوی من این است که شعبه دوم شهر اراک هم تأسیس بشود، چون خیلی از افراد نیاز به درمان دارند ولی امکان آن فراهم نیست. خدا کند که شعبه دیگری تأسیس شود و افراد دیگر هم به درمان برسند.


http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1176%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1174%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1173%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1172%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1170%20%28Copy%29.JPG 

صحبت‌های مسافر اصغر رفیع:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الله ولی الذین الامنو یخرجهم من الظلمات الی النور.

سلام دوستان، اصغر هستم یک مسافر

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1181%20%28Copy%29.JPG

خداوند را شکر می‌کنم که توانستم در این جایگاه قرار بگیرم، از همه عزیزانی که در مشارکت‌های خودشان و در وبلاگ پیام تبریک دادند تشکر می‌کنم. درمان اعتیاد یک کار گروهی است، درست است که فرد باید خودش برای درمان اعتیاد خودش تلاش بکند ولی باید افرادی باشند تا به فرد در این مسیر کمک بکنند، من از یکی از مثلث‌های جناب مهندس دژکام کمک می‌گیرم که در سی دی زمان مناسب برای درمان از سه ضلع تشکیل‌شده از داروی مناسب، زمان مناسب و مکان مناسب.

به نظر من پشت هرکدام از این اضلاع افراد زیادی وجود دارند داروی مناسب که همان شربت اوتی که توسط جناب مهندس کشف شد و برای این‌که دست یک مسافر برسد داروسازی، وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، کلینیک‌ها، بخش اوتی و کمک راهنمایانی که میزان دارو و تیپرینگ را به‌صورت نامه می‌نویسند تا رهجو داروی را از کلینیک تهیه کند، همه در تلاش‌اند تا انسانی از اعتیاد خارج شود. زمان مناسب شامل اکثر مثلث‌های کنگره 60 می‌شود که فرد به یک جهان‌بینی و دانایی برسد که بتواند داروی خود را در ساعات مناسب و مقدار مناسب و در طول زمان تعیین‌شده مصرف کند.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1179%20%28Copy%29.JPG

مکان مناسب شامل ساختمان و تمام امکانات و هزینه‌های جاریه می‌باشد و مکان مناسب شامل افرادی نیز می‌باشد که در مسیر درمان به افراد یاری می‌رسانند.

 در ابتدا از جناب مهندس دژکام، استاد امین، سرکار خانم آنی، ایجنت شعبه جناب آقای احمد حکیمی، اسیستانت شعبه سرکار خانم جودی، کمک راهنمایان گروه خانواده و مرزبانان گروه مسافران و همسفران، بخش اوتی، نشریات و تمام کمک راهنمایان شعبه که قبلاً در شعبه بودند، آقایان ابراهیمی، پناهنده، رحمان کریمی، رفیعی و کفراشی و کمک راهنمایان که اکنون در شعبه حضور دارند آقایان غفاری، یارمحمدی، قدمی، ابراهیمی، خدادادی، توکلی، عنایتی و آقای بهنام نوری که به مدت پنج ماه افتخار حضور در لژیون آمادگی آزمون کمک راهنمایی را داشتم و در شعبه حضور ندارند و برای آزمون فردا که پیش رو دارند آرزوی موفقیت می‌کنم و از تمام این عزیزان قدردانی و تشکر می‌کنم.

از راهنمای درمان سیگارم جناب آقای احمد خادمی تشکر می‌کنم که مثل یک برادر در تمام طول سفر درمان به من کمک و محبت داشتند و از راهنمای درمان موادم جناب آقای میرزایی تشکر می‌کنم.

راهنمای درمان مواد کار بسیار سخت و ارزشمندی است، چون افراد در سفر اول وقتی حس آن‌ها باز می‌شود و افراد شروع می‌کنند به دریافت و ارتباط با محیط و جامعه که فرد خواسته‌های دارد و گاهی مواقع درگیر یک سری نیروی بازدارنده می‌شود و حالش خوب نیست، من یک کودک شش‌ساله دارم وقتی رفتارش را می‌بینم شبیه به رفتار و خواسته‌های سفر اول خودم زودرنج و حساس و هر مشکلی که برایش پیش می‌آید زود عنوان می‌کند، خودم هم این‌طوری بودم زودرنج و حساس و کوچک‌ترین مشکل برایم پیش می‌آمد باراهنما عنوان می‌کردم، حتی اگر چکم برگ می‌خورد یا تصادف می‌کردم باراهنما در میان می‌گذاشتم.

راهنمایی یعنی بیست نفر آدم با خواسته‌های مختلف که راهنما باید جواب تمام آن‌ها را بدهد و مسیر را به آن‌ها نشان بدهد و بلد راه آن‌ها باشد تا به‌روشنی برسند.

راهنمایی یعنی با یک قایق افرادی که در یک سرمای زیر صفر در آب افتاده‌اند و باید آن‌ها را نجات بدهد و به ساحل نجات برسانند.

در کنگره 60 همیشه اشاره می‌شود که راهنمایی کار بزرگ و عظیمی است، عظمت این کار را من در شعبه آکادمی دیدم وقتی یک خانواده برای رهایی بالا قرار می‌گیرند و همسفر کوچک میکروفن را می‌گیرد و با صدای لرزان و بغض از جناب مهندس و راهنمای درمان اعتیاد پدرش و راهنمای مادرش تشکر می‌کند و این عظمت را در اشک‌های آن‌ها می‌شود دید، من هم از کمک راهنمای درمان اعتیاد خودم که در این مسیر خیلی به من کمک کردند تشکر و قدردانی می‌کنم و دستانشان را می‌بوسم و برایشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

نحوه آشنایی من با کنگره 60 برمی‌گردد به حدوداً شانزده سال پیش که در سریال مسافر، یک خانواده برای رهایی آمده بودند و از سیستم کنگره 60 و جناب مهندس دژکام تشکر می‌کردند وقتی این افراد صحبت می‌کردند من یک حس بغض همراه با شادی با غم داشتم و همیشه اسم کنگره 60 در ذهنم بود تا مصرف‌کننده دائم شدم و وارد کنگره 60 شدم برای درمان، به سیستم ایمان پیدا کردم و همیشه دوست داشتم جناب مهندس را ببینم تا اینکه رهایی یکی از هم لژیونی‌هایم بود، راهنمای عزیزم آقای میرزایی من را هم همراه خودش به تهران بردند و وقتی جناب مهندس را دیدم حس عجیبی داشتم و به آقای میرزایی گفتم می‌توانم با جناب مهندس عکس بگیرم، وقتی ایشان اجازه دادند و من را بغل کردند من شروع به گریه کردن نمودم و ایشان مرا آرام کردند.

وقتی برای رهایی به سالن پایین رفتیم، افرادی که همراه خانواده برای رهایی آمده بودند و اعلام سفر کردند همان حس شانزده سال پیش را داشتم همان بغض همراه باغم و ناراحتی و شادی را داشتم و وقتی خانواده‌ها را می‌دیدم که همه باهم آمده‌اند تا اعتیاد را درمان بکنند و خانواده را از چنگال اهریمن اعتیاد نجات بدهند، بغض‌کرده بودم و گریه می‌کردم.

بعدازآن سفر یک پتانسیل عجیبی در من ایجاد شد تا به درمان برسم و هدفم را بر این قراردادم که خدمتگزاری برای کنگره 60 باشم که در ابتدا به خودم خدمت بکنم.

با تشکر.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1192%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1190%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1189%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1188%20%28Copy%29.JPG

و در ادامه توسط اعضا مراسم تقدیر بعمل آمد:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1200%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1198%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1196%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1193%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1222%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1221%20%28Copy%29.JPG


http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1219%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1218%20%28Copy%29.JPGhttp://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1217%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1216%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1214%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1213%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1212%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1211%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1210%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1209%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1208%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1207%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1206%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1205%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1204%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1203%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1202%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1201%20%28Copy%29.JPG

ادامه تصاویر این روز زیبا:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1230%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1229%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1228%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1227%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1225%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1224%20%28Copy%29.JPGمرزبانان کشیک: آقای بهمن مشفق و خانم نسیم فراهانی

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1151 (Copy).JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1150 (Copy).JPG


کمک راهنمایانی که لژیون آنها ظرفیت پذیرش رهجو را دارد:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1154 (Copy).JPG


خدمتگزاران جلسه:

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1141 (Copy).JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1156%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_1153%20%28Copy%29.JPGعکاس: مسافر حمید وحیدیان
تایپ و تنظیم گزارش: مسافر سجاد عراقی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عابده شنبه 24 تیر 1396 14:54
با عرض سلام و خدا قوت خدمت همگی عزیزان از صحبتهای آقای میرزایی لذت بردم و تولد آقای اصغر روهم به خودشون و آقای میرزایی تبریک عرض میکنم به خدمتگزاران سایت هم خدا قوت میگم
مسافر مسعود طهماسبی شنبه 24 تیر 1396 13:23
با تبریک به آقا اصغر و راهنمای محترمشون آقای میرزایی عزیز.انشاءالله آزاد مردی شمارو ببینم.
همسفرژاله شنبه 24 تیر 1396 09:31
باسلام و خداقوت حضور محترم جناب آقای میرزایی استاد جلسه و دبیر و نگهبان ارجمند.مثل همیشه از صحبتهای شما انرژی گرفتیم ،امیدوارم کلامتان تا همیشه همینقدر نافذ بماند.
تولد آقای اصغر را خدمت خودشون،خانواده محترمشون و شما تبریک عرض می کنم.
امیر کفراشی شنبه 24 تیر 1396 09:03
سلام
تبریک به استاد میرزائی واصغر عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات