آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی سه شنبه+مراسم تقدیر از ایجنت و مرزبانان
پنجشنبه 30 شهریور 1396 ساعت 06:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

 به نام قدرت مطلق الله

چهاردهمین جلسه از دور سی و سوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 نمایندگی پروین اعتصامی اراک ویژه مسافران با استادی ایجنت محترم؛جناب آقای احمد حکیمی،نگهبانی  مسافر حبیب و دبیری  مسافر علی و با دستورجلسه"هفته ایجنت، اسیسانت، مرزبان جشن"در تاریخ 1396/06/28 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


 خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

از خداوند سپاسگزارم که توفیق داد که امروز در خدمت شما عزیزان باشم . هفته گرامیداشت و بزرگ داشت جایگاه ایجنت - اسیستانت و مرزبان را به همه عزیزان تبریک میگویم و امیدوارم همه عزیزانی که در این جایگاه قرار می‌گیرند  بهره لازم را ببرند و قدر آن را بدانند .

قبل از جلسه با مرزبانان عزیز صحبت می‌کردم که وقتی محرم می‌شود همه سیاه می‌پوشند و همه این را تکرار می‌کنند که ای کاش ما هم در آن زمان می‌بودیم و یک کمکی می‌کردیم و اگر توفیق داشتیم شهید می‌شدیم و شنوندگان هم او را تأیید می‌کنند ولی باید خیلی خدا را شکر کنیم که در آن زمان ما جز ٕ آن‌ها نبودیم چون وقتی انسان محک می‌خورد در عمل نشان می‌دهد که چه کاری از دستش بر می‌آید و چه کاره است کسی که می‌خواهد درمان شود باید در عمل نشان دهد که چه کاره است و در عمل نشان دهد که درمان یعنی چه ؟؟

وقتی واقعه کربلا رخ داد ؛ لشگریانی که در  کنار حسین بن علی قرار داشتند همه پیرو و فرمان‌بردار بودند و آن‌ها از جایگاه ایشان باخبر بودند

ایشان در شب واقعه همه را جمع کردند و فرمودند : فردا قرار است چنین اتفاقی رخ دهد هرکس که می‌خواهد از تاریکی شب استفاده کند و برود.

چه کسانی ماندند ؟؟؟

کسانی ماندند که هم به ایشان و هم به راهش اعتقاد و ایمان داشتند . در آن شب آن‌ها ماندند در آنجا آن‌ها محک خوردند و ثابت شد که به آن فرد اعتقاد فکری - قلبی - زبانی و عملی داشتند و تا هستی هست آن‌ها صاحب جایگاه هستند حالا در یک اشل کوچک‌تر همه ما در یک ساختاری قرارگرفته‌ایم این ساختار یک راه - یک متد - یک دارو و یک انگشت اشاره و یک بستر را به صورت کاملاً رایگان برای من به عنوان یک انسان آماده کرده است تا من از یک جهان مخوف بیرون بیایم و بیرون هم آمدم و دائماً به زبان چون خرجی ندارد تشکر می‌کنم .اعتقاد ایمان باید به عمل باشد نه به زبان .

یک شخصی یک بستری را برای رهایی ما مهیا کرده است وقتی ایشان یک چیزی را می‌فرماید همه ما در هر نقطه و در هرگونه از کشور و در جایگاهی که هستیم باید بدان عمل کنیم و فرمان‌بردار باشیم .

ما باید نسبت به جایگاه آقای مهندس - ایجنت - اسیستانت و مرزبانان آگاه و بیدارباشیم هر اتفاقی که در یک شعبه می‌افتد اول مسئولیت آن متوجه ایجنت و اسیستانت است بعدازآن مرزبانان و در آخر کمک راهنمایان است

 

 

وقتی یک نفر وارد کنگره می‌شود که سفر کند اصلاً نمی‌داند که باید چه کار کند و در کورانه راه که قرار می‌گیرد یک راهنما دارد که او را راهنمایی می‌کند و وقتی یک نفر مرزبان می‌شود او هم یک پروتکل عملکردی به نام c-14 دارد و یک راهنما هم به نام ایجنت یا اسیستانت که دائم با او در تماس است .

مرزبان در حال آماده کردن یک بستر است در حال نوشتن یک دیکته نانوشته است و امکان دارد غلط بنویسد و این اصلاً اشکالی ندارد و ما باید به یکدیگر اجازه بدهیم برای نفس کشیدن و حرکت کردن . من همه شما عزیزان را به سه چیز بشارت می‌دهم حرمت - قوانین و احترام و همدلی . همدلی و قبول داشتن یکدیگر یعنی احترام به جایگاه ؛ وقتی مرزبانی را قبول داشته باشی انگار که تمام سلسله‌مراتب را قبول دارید و دیگر حکم صادر نمی کنید و نظر نمی‌دهید و به دنبال مقصر نمی‌گردید .

 

به. نبال این باشیم که در این ساختار با همدلی هرکس در هر جایگاهی که هست کارش را خیلی کامل و به بهترین شکل انجام بدهد .

من پیمان بسته‌ام که این مسئولیت را در یک مدت زمانی درست و کامل انجام بدهم وقتی‌که درست انجام ندهم و سمج هم بایستم دیگر از حالت خدمت خارج می‌شود . ما با شخص پیمان نبسته‌ایم بلکه با خداوند پیمان بسته‌ایم.

وقتی مرزبان می‌آید یک پیامی می‌دهد این پیام عین پیام مهندس دژاکام است اگر قبول دارید باید انجام بدهید اگر هم قبول ندارید باید پاسخگوی پیمانی که بسته‌اید باشید . افرادی هستند که در این شعبه تلاش می‌کنند و خدمت می‌کنند و همه ما موظف هستیم که به یکدیگر فضای نفس کشیدن بدهیم . مرزبان اگر اشتباهی هم می‌کند هیچ‌کس حق این را ندارد به او بگوید اشتباه کردی به جز من به عنوان ایجنت به عنوان راهنمای مرزبان کسی نمی‌تواند به او حرفی.بزند .

این راهم بگویم اگر من هزار سال هم در کنگره بدوم و خدمت کنم هنوز کفه رهایی که ساختار کنگره ۶۰ و آقای مهندس دژاکام آماده کرد و خداوند هم به من لطف کرد که به این رهایی برسم این کفه را نمی‌توانم تکان بدهم .

من اگر مسئولیتی در کنگره ۶۰ داشته باشم اگر عزیزترین کسم هم فوت کند میگویم خدا رحمتش کند و می‌روم به دنبال مسئولیتم در کنگره چون باید به این مسئولیت احترام بگذارم چون هیچ‌چیز برای من عزیز تر از رهایی من  نیست .

اگر در جایگاهی هستی و مسئولیتی داری دیگر خودت نیستی باید از خودت بگذری یک مرزبان و یا یک کمک راهنما وقتی پیمان می‌بندد از خودش می‌گذرد .

من به تک‌تک اعضای کنگره ۶۰ تبریک میگویم که در ساختاری هستیم که سلسله‌مراتب خیلی قوی و خوبی دارد و این خیلی جای تبریک دارد . به نظر من تازه‌واردی که.وارد کنگره می‌شود و مشاوره می‌شود و برگه تازه واردین را امضا می‌کند او هم پیمان رهایی خود را با خداوند می‌بندد و وظیفه دارد بدان عمل کند .امیدوارم قدر این صندلی‌ها را بدانید و قدر یکدیگر را هم بدانید و این باهم بودن را اجر بنهید و گرامی بدارید و باز هم این هفته را به جهت وجود چنین ساختاری به همه شما و به همه عزیزانی که در این جایگاه‌ها خدمت می‌کنند تبریک میگویم و امیدوارم خداوند خدمت همه ما را پذیرا باشد . سپاسگزارم .

کمک راهنمایانی که لژیونشان برای پذیرش رهجو باز است

 

مرزبان کشیک آقای محمد جافری

 

خدمت‌گزاران جلسه

 

تقدیر مرزبانان از ایجنت نمایندگی جناب آقای احمد حکیمی

 

مراسم تقدیر از مرزبانان نمایندگی

 

.

تایپ:مسافر علیرضا نجف‌آبادی

عکاس:مسافر عباس راهزانی

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 31 شهریور 1396 20:10
با سلام و تبریک صمیمانه این هفته به جناب آقای حکیمی عزیز و مرزبانان محترم ..امیدوارم صحبت های جناب حکیمی تلنگری باشد برای شخص من جهت بیداری از خواب غفلت
جمعه 31 شهریور 1396 20:08
با سلام و تبریک صمیمانه این هفته به جناب آقای حکیمی عزیز و مرزبانان محترم ..امیدوارم صحبت های جناب حکیمی تلنگری باشد برای شخص من جهت بیداری از خواب غفلت
همسفر میلاد جمعه 31 شهریور 1396 19:55
با عرض سلام و خداقوت خدمت همه عزیزان هفته ایجنت،مرزبان و اسیستانت را خدمت ایجنت محترم جناب آقای احمد حکیمی،اسیستانت محترم سرکار خانم جودکی و مرزبانان گروه مسافران و همسفران تبریک عرض نموده و از خدمات خالصانه این عزیزان کمال تشکر را دارم
محسن نمایندگی آبادان جمعه 31 شهریور 1396 14:46
خداقوت و تبریک به ایجنت محترم آقای حکیمی و مرزبانان عزیز.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: