آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی پنج شنبه + تولد سومین سال رهایی مسافر محمد عنایتی
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 06:00 | نوشته شده به دست سجاد عراقی | ( نظرات )
«به نام قدرت مطلق الله»
چهاردهمین جلسه از دور سی و سوم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران ، روزهای پنجشنبه با استادی آقای رضا میرزائی  ، نگهبانی مسافر اصغر و دبیری مسافر داود با دستور جلسه بنیان کنگره 60 در تاریخ 16/9/96 راس ساعت 17 شروع بکار نمود . 
همچنین در این جلسه تولد سومین سال رهایی مسافر محمد عنایتی ، رهجوی کمک راهنمای محترم ، آقای رضا میرزائی را با شور فراوان جشن گرفتیم .


خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر


در ابتدا خداوند را شاکرم که اذن و اجازه ی حضور در این جایگاه را برای یک بار دیگر به بنده عطا فرمود . امروز دو دستورجلسه داریم ، یکی بنیان کنگره 60 و دیگری سومین سال رهایی محمد عنایتی . همچنین انتخابات نگهبانی را در دستور کار داریم .


به نظر من این دستور جلسه مهمترین دستور جلسه از میان دستورجلسه های سالیانه کنگره می باشد . من همیشه می گفتم که دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد مهمترین دستور جلسه است ولی امروز که بیستمین سال رهایی بنیان کنگره ، جناب مهندس ، بوده و هنگامیکه به این مسیر طولانی که طی شده تا کنگره به شرایط امروز برسد نگاه می اندازم ،  به این نتیجه می رسم که این دستور جلسه مادر تمام دستورجلسه هاست و اگر جناب مهندس روش DST را ابداع و کنگره را بنیانگذاری ننموده بودند ، هیچکدام از ما و این دستور جلسه ها وجود نداشت . همانطور که استاد امین فرمودند ، بنیانگذاری کنگره 60 یک اتفاق بسیار بزرگ بوده است و جناب مهندس قبل از بنیانگذاری کنگره در علوم و آموزش ها دستی بر آتش  داشتند و همیشه به دنبال کمک به دیگران بودند . اینکه روش DST و بنیانگذاری کنگره به ایشان القاء و الهام شد و با وجود تمام مشکلات و مشقت ها ، کنگره را بنیانگذاری نمودند ، یک اتفاق بسیار بزرگ بوده که رخ داده است . رسیدن کنگره به شرایط امروز همانند رسیدن از نقطه به اقیانوس است ، اولین جلسه کنگره در تاریخ 30/6/78 با حضور تعداد خیلی کمی از اعضا برگزار شد و هنگامیکه مهندس از بعضی از مشکلات آن دوران صحبت می کند ، بغض گلویش را می گیرد و شرایط امروز و این رهایی ها و تولدها نتیجه ی زحمات جناب مهندس می باشد . حالا با توجه به اینکه چه زحمت ها و تلاش ها و فداکاری هایی انجام شده تا کنگره به شرایط امروزش برسد ، آیا نباید سپاسگزار و شکرگزار باشیم ؟
جناب مهندس می گویند ما به دنبال کشف و انتقال علوم هستیم ، ولی منظور از علوم ، ریاضی و فیزیک و شیمی و پزشکی نیست ، بلکه علم چگونه زندگی کردن و چگونه در صراط مستقیم حرکت کردن به ما آموزش داده می شود . این یک موضوع بسیار مهم است که در صراط مستقیم حرکت کنیم و خدمت بکنیم ، نه به کنگره بلکه خودمان ، چون کنگره به کمک ما نیازی ندارد .
یک موضوع را نقل قول می کنم که روایت شده وقتی آیت اله گلپایگانی وارد مرقد مطهر می شدند از همان بدو ورود ، در و دیوار آنجا را می بوسیدند . به نظر من ما هم باید شکرگزار باشیم که جایی به نام کنگره وجود دارد که ما را به رهایی می رساند و باید در دیوار کنگره را ببوسیم و قدردان باشیم .


بیستمین سال رهایی جناب مهندس را در راس به شخص ایشان و خانواده محترمشان و کسانی که در صور پنهان در حال خدمت کردن هستند بویژه دیده بانان محترم تبریک می گویم .
در مورد دستور جلسه دوم ، سومین سال رهایی محمد عنایتی را در راس به جناب مهندس ، خانم آنی ، استاد امین ، ایجنت محترم شعبه ، کمک راهنمایان و مرزبانان و همچنین به خود محمد ، همسفر ایشان و همچنین راهنمای همسفرشان تبریک می گویم .
محمد زمانیکه وارد کنگره شد ، تخریب چند ماده ی گوناگون را داشت و شرایط جسمی و روحی نابسامانی داشت و کمی طول کشید تا جرقه ی حرکت در او بخورد . در کنگره در واقع یک سفره ای از انواع اشربه و اطعمه پهن شده است و برای همه در دسترس است ولی مسافر باید آن را ببیند و درک کند تا بتواند استفاده نماید . در ابتدا محمد این سفره را نمی دید و بخاطر تخریب و مشکلاتی که داشت بخوبی سفر نمی کرد . این جرقه زمانی خورده شد که او شروع به حرکت نمود و همیشه بیست دقیقه قبل از شروع جلسه حاضر می شد و مشارکت و اعلام سفر می نمود  . این باعث شد که خدمت کند ، در پارک حضور یابد و به درمان برسد و مشکلات جسمی و روحی او برطرف شود . من به همه ی مسافران توصیه می کنم که روزهای جمعه در پارک حاضر شوند و خدمت و ورزش کنند ، چون کمک بسیاری به درمان و حل شدن مشکلات می کند .
محمد سفر نیکوتین را طی نمود ، در آزمون کمک راهنمایی قبول شد و تشکیل لژیون داد و با وجود مشکلات معیشتی و مالی ،  به خدمت و حضور در کنگره به عناوین مختلف ادامه داد .
اعلام سفر و آرزوی مسافر محمد :

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر ، آنتی ایکس تریاک ، شیشه ، قرص ، مدت سفر 18 ماه  به روش DST با داروی شربت OT به کمک راهنمایی آقای رضا میرزائی ، رهایی 3 سال و 2 ماه و چند روز
آنتی ایکس سیگار ، مدت سفر 11 ماه و 10 روز به روش DST داروی نیکوتین خوراکی به کمک راهنمایی آقای هادی یارمحمدی ، رهایی 2 سال و 6 ماه و چند روز
آرزو می کنم کسانی که خواست درمان دارند و خواهان رهایی هستند و از اعتیاد رنج می برند ، راه درمان را پیدا کنند و بتوانند به درمان قطعی برسند .صحبت ها و تجربه های مسافر محمد :


قبل از هر چیز باید تولد بیست سالگی جناب مهندس را تبریک بگویم ، چون اگر جناب مهندس نبودند و این راه را شروع نکرده بودند من به درمان نرسیده بودم و این تولد نیز اتفاق نمی افتاد . تشکر می کنم از جناب آقای حکیمی ، ایجنت محترم شعبه ، از جناب آقای میرزایی تشکر می کنم که به من خیلی کمک کردند تا به درمان برسم و معتقدم فقط و فقط در لژیون ایشان می توانستنم به درمان برسم . از خانم قائمی بابت حضورشان و نیز از مادرم کمال تشکر را دارم ، من ایشان را خیلی اذیت کردم ولی مرا همراهی نمودند تا به درمان رسیدم .


من با تخریب بالا وارد کنگره شدم . شروع مصرف من در سنین پایین و در دوران راهنمایی اتفاق افتاد که بصورت تفننی تریاک مصرف می کردم و این روند ادامه پیدا کرد تا در دوره دبیرستان بیشتر شد و سپس در دوران دانشجویی بصورت مصرف هر روزه درآمد و زمانیکه دوره دانشجوی تمام شد و به شهر خودم برگشتم ، چون مکانی برای مصرف نداشتم  ، تریاک را بصورت خوراکی مصرف می کردم . در ادامه در محل کار با هروئین و کراک آشنا شدم و شروع به مصرف آنها نمودم . ولی در آخر کار مصرف من به شیشه منتهی شد و در آنجا روند تخریب من خیلی شدیدتر شد و بعد از حدود سه سال تقریبا داشتم مشاعر خود را از دست می دادم . خیلی به دنبال درمان بودم و روش های متفاوتی را امتحان نمودم و در طی این تلاشها برای درمان ، مصرف قرص هم به مصرف من اضافه شد و تخریب من خیلی سنگین تر شد و رایط من طوری شد که دیگر متوجه چیزی نبوده و به حال خود نبودم . یک روز آمدم به خانه و دیدم پدرم در حال گریه کردن است و ظاهرا او مصرف کردن من را دیده بود  و از شرایطی که من در آن قرار داشتم زجر می کشید ، ولی من متوجه نبودم و زجر او را نمی فهمیدم . نهایتا من را بزور به کمپ بردند و در آنجا یک نفر بود که تاحدودی کنگره را می شناخت و یکسری اطلاعات کلی در مورد کنگره به من داد و وقتی از کمپ بیرون آمدم ، با اینکه آدرسی نداشتم ، جستجو و پرس و جو کردم تا آدرس شعبه را پیدا کردم و سه جلسه مشاوره شدم و وارد لژیون شدم . این یک اتفاق خیلی خوب در زندگی من بود و باعث عوض شدن همه چیز شد .  
این تولد یک پیام دارد که آن محمدی که تخریب شیشه و هروئین و تریاک داشت ، به کنگره آمد و درمان شد ، پس همه ی مسافران می توانند به درمان برسند . اگر یک نفر بتواند به کره ی ماه برود پس افراد دیگر هم می توانند . در طی سفرم یک جایی بود که کور سوی نور را دیدم و به آقا رضا گفتم انگار که حالم خوب است و آقا رضا گفت که خدا را شکر و این می تواند یک نقطه ی شروع باشد . بعد از آن دیگر کنگره را رها نکردم و همیشه حضور داشتم و ادامه دادم . حضور داشتن در جلسات و آموزش ها خیلی مهم بوده ، نه تنها برای سفر اولی ها بلکه حضور سفر دومی ها باعث می شود بتوانند آموزش بگیرند و به حرکت خودشان ادامه دهند و مشکلات را حل بنمایند .

صحبت های سرکار خانم قائمی راهنمای گروه خانواده :


خدا را شاکرم که توفیق حضور در این جایگاه به من داده شد . تولد سه سال رهایی آقای محمد و همسفرشان خانم صدیقه را تبریگ می گویم . همچنین به جناب مهندس ، آقای حکیمی ، آقای میرزائی و همه ی اعضاء کنگره تبریک عرض می کنم . همانطور که همه ی همسفران در بدو ورود به کنگره حال خرابی ها و نا امیدی های زیادی دارند ، همسفر آقای محمد ، خانم صدیقه ، علاوه بر اینها چون جایگاه مادری داشتند  ، دلشوره ها و نگرانی های خاص خودشان را داشتند ، ولی هیچگاه دست از حرکت و حضور در کنگره برنداشتند و نهایتا مشکلات آنها حل شد و به شرایط خوبی رسیدند . حضور خانم صدیقه برای همسفران این پیام را دارد که با وجود تمام مشکلات و ناملایمات ، حضور مصمم در کنگره منجر به رسیدن به نتیجه می شود .

صحبت های سرکار خانم صدیقه همسفر محترم :


محمد ، همسفر و تک پسرمن بود و خیلی امید و آمال برای او داشتم و اوضاع آنطوری که فکر می کردم پیش نرفت ولی خوشحالم که او وارد بزرگترین دانشگاه یعنی کنگره 60  شده و در حال آموزش و خدمت است .


وقتی شخصی درگیراعتیاد می شود ، تمام خانواده متاثر می شوند ولی این مادر است که بیشتر از همه اذیت می شود . من همیشه در لژیون ، خدمت همسفران مثال می زنم ، شرایط مادری که فرزند درگیر با اعتیاد دارد مانند کسی است که مایعی چون اسید در دهان خود دارد و درحال سوختن است ولی نه می تواند آن را قورت دهد و نه می تواند بیرون بریزد و باید بسوزد و بسازد .
از مسافران جوان تقاضا می کنم که درمان خودشان را جدی بگیرند و بدانند اگر اعتیادشان خودشان را نکشد ، مادرشان را می کشد . از جناب مهندس ، خانم آنی ، استاد امین ، آقای حکیمی که مسافت های زیاد طی می کنند تا به شعبه ی ما بیایند ، تشکر می کنم . از جناب آقای میرزایی تشکر می کنم که خیلی برای محمد زحمت کشیدند . من هربارکه از ایشان تشکر می کردم ، با تواضع می گفتند که من کاری نکردم و خود محمد تلاش و حرکت نمود تا به نتیجه رسید ، ولی ما به ایشان مدیون هستیم . از راهنمای سیگار محمد آقای یارمحمدی و همچنین راهنمای خودم نیز تشکر  می کنم  .

در ادامه توسط اعضا مداسم تقدیر بعمل آمد:


مرزبانان کشیک: آقای بهمن مشفق و خانم صبا شهرستمی
کمک راهنمایانی که لژیونشان ظرفیت پذیرش رهجو دارد:


خدمتگزاران جلسه:


عکاس: مسافر عباس راهزانی
تایپ: مسافر سعید غفاری
تنظیم گزارش: مسافر سجاد عراقی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهنام نوری یکشنبه 19 آذر 1396 09:41
مبارک باشه
مسافر صابر یکشنبه 19 آذر 1396 08:12
با عرض سلام و خداقوت . سومین سال رهایی کمک راهنمای ارجمند آقای محمد را خدمت خودشان ، همسفر محترمشان و خدمت اساتید ارجمند جناب آقای محمدرضا و سرکار خانم فاطمه تبریک و شادباش عرض میکنم . از خدمتگزاران جلسه و سایت هم سپاسگزارم .
مسافرمحسن یکشنبه 19 آذر 1396 07:52
سومین سال رهایی محمدعزیزرابه خودشان وخانواده محترمشان وراهنما گرامی اقای میرزایی وسرکارخانم قائمی تبریک وشاد باش عرض می کنم
همسفر مهدیه شنبه 18 آذر 1396 23:05
با سلام و خدا قوت خدمت همه خدمت گذاران عزیز،یه تبریک ویژه به آقای میرزایی و سرکار خانم قائمی عزیز واقعا اگه از خود گذشتگی شما راهنمایان عزیز نباشد رهایی و تولدی نیست اجرتان با حضرت دوست همچنین تبریک به آقای مهندس و خانواده ارجمند شان بابت بیستمین رهایی و خدا قوت به آقای حکیمی امیدوارم تا نفس هست کنگره هم باشد...
همسفر میلاد شنبه 18 آذر 1396 22:47
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد، نگهبان و دبیر عزیز مثل همیشه از صحبت های استاد عزیزم استفاده کردم
سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم جناب آقای محمد عنایتی را خدمت خودشان و همسفر محترمشان،استاد ارجمندم جناب آقای محمدرضا میرزایی عزیز و کمک راهنمای گروه خانواده سرکارخانم قائمی تبریک و شادباش عرض می کنم
احمد اراک شنبه 18 آذر 1396 19:36
تبریک وشادباش حضور استاد ارجمندمان آقا رضا وکمک راهنمای محترم گروه خانواده سرکار خانم قائمی بمناسبت سومین سال رهایی وتولد آقای محمد عزیز وهمسفر محترم ایشان...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو