آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی مجازی
یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 06:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

یازدهمین جلسه از دور اول سری کارگاه‌های آموزشی مجازی نمایندگی پروین اعتصامی اراک با استادیهمسفر میلاد ،نگهبانی مسافر اصغر و با دستورجلسه"هفته همسفر "آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان میلاد هستم همسفر

خداوند را برای حضور در کنگره و تجربه دوباره این جایگاه شاکرم و از راهنمایان عزیزم آقایان میرزایی و خادمی هم کمال تشکر را دارم.

وقتی به تاریخچه حضور همسفران و تشکیل جلسات خانواده در کنگره نگاه می‌کنیم خودبه‌خود به جایگاه و نقش همسفر در کنار مسافر و بایدها و نبایدهای لازم در مورد همسفر پی می‌بریم.

در ابتدای شروع به کار کنگره60 فقط جلسات برای مسافران برگزار می‌شد و همسفر در کنگره وجود خارجی نداشت اما تعدادی از اعضای خانواده‌ها همراه مسافرشان تا درب کنگره میامدند و ساعات برگزاری جلسات را بیرون از کنگره به انتظار مسافرانشان می‌نشستند که این موضوع دو اثر مخرب داشت از یک سو همراهان که اکثراً خانم هم بودند چندساعتی در سرما و گرما منتظر می‌ماندند و از سویی دیگر چون این سختی‌ها را تحمل می‌کردند از مسافرانشان توقع تغییرات سریع داشتند و به کوچک‌ترین حرکت اشتباه مسافر واکنش منفی و اکثراً مخرب نشان می‌دادند از همین رو آقای مهندس به فکر چاره برای این مشکل افتادند و با درایت همیشگی‌شان دستور تشکیل گروه خانواده را صادر کردند که از آن روز حضور همسفران در کنگره نه تنها مشکل‌ساز نبود بلکه کمک شایانی به پیشبرد اهداف کنگره 60 نمود.

وقتی در خانواده فرد مصرف‌کننده‌ای باشد اطرافیان او به دو دسته تقسیم می‌شوند گروه اول که فرد مصرف‌کننده را رها می‌کنند و گروه دوم در کنار فرد مصرف‌کننده می مانند ما با گروه اول کاری نداریم ولی گروه دوم که به یاری و همراهی فرد مصرف‌کننده می‌پردازند و همراه او می‌شوند با موتور محرکی که سوختش از جنس عشق است شروع به حرکت می‌کنند تا راهی برای کمک به بیمارشان پیدا کنند و در این راه با جستجوی فراوان اگر اذن و لطف خداوند همراهشان باشد راه کنگره را پیدا می‌کنند و همراه بیمارشان وارد کنگره می‌شوند ولی در این مرحله این شخص هنوز همسفر نیست بلکه همراهی است که به دنبال راه درمان بیمارش می‌گردد.

بعد از ورود شخص بیمار به کنگره و انجام مشاوره و شروع درمان واژه منفی معتاد از روی شخص برداشته می‌شود و مسافر نامیده می‌شود اما همراه او تا چند ماهی از هدف و جایگاه اصلی خودش در کنگره اطلاعی ندارد و اگرچه اسماً همسفر خوانده می‌شود اما رسماً خود را مراقب و مواظب مسافرش می‌داند و تنها هدفش از حضور در کنگره را درمان مسافرش می‌داند.

هر همسفری با دنیایی از نامیدی،ترس،حقارت و نفرت وارد کنگره می‌شود اما به‌طور باورنکردنی با ورودش به کنگره احساس می‌کند تمام این صفات را بیرون از کنگره جا گذاشته گویی اصلاً چنین صفاتی را از اول نداشته همسفری که بیرون از کنگره به خاطر اعتیاد مسافرش از سنگینی نگاه و زخم‌زبان های دیگران رنج می‌برد وقتی خودش را به عنوان همراه یک مصرف‌کننده در جلسه معرفی می‌کند با چنان تشویق و خوش‌آمد گویی روبرو می‌شود که برایش باورکردنی نیست.

روزهای نخست حضور همسفر در کنگره او به جز حال خوش اعضا چیزی را متوجه نمی‌شود و احساس می‌کند وارد سرزمینی شده که مردمانش به زبان دیگری صحبت می‌کنند و خیلی دوست دارد او هم از جنس آن‌ها شود ولی نمی‌داند باید از کجا شروع کند.

همسفر قبل از هر چیزی باید بداند که در مورد اعتیاد هیچ نمی‌داند گواه این مدعا تلاش و انرژی فراوانی است که صرف کمک به درمان مسافرش کرده ولی به نتیجه دلخواه نرسیده است بنابراین باید تسلیم آموزش های کنگره شود پس از چندی با آموزش های کنگره رفته‌رفته یخ همسفر هم باز می‌شود و با جایگاه اصلی خودش آشنا می‌شود و پی به تخریب های خودش برده و سعی در برطرف کردن آن‌ها دارد از طرف دیگر و باز هم با آموزش های کنگره شناخت درستی از اعتیاد پیدا می‌کند و تبدیل به بال پروازی برای مسافرش می‌شود و می‌تواند کمک بزرگی به درمان مسافرش کند.    

پس از رسیدن مسافر به درمان اعتیاد و دستیابی همسفر به تعادل نسبی شخص همسفر وارد فاز جدیدی می‌شود و با خدمت در بخش های مختلف کنگره سعی در پیشبرد اهداف کنگره دارد و حضورش در کنگره را علاوه بر خود و مسافرش برای دیگران هم مثمر ثمر می‌کند که این هدف نهایی کنگره60 از واردکردن همسفران به این چرخه است از همین رو در قوانین کنگره60 می‌خوانیم واژه همسفر به كسی اطلاق می‌گردد كه سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف كنگره 60 تلاش می‌نماید

صحبت های خودم را با سخنی از استاد سردار به پایان می‌رسانم که می‌گویند:همه انسان‌ها برای آموزش و خدمت قدم به حیات می‌نهند ابتدا آموزش درست و سپس خدمت و این مسئله‌ای است که هر همسفری باید مد نظر داشته باشد یعنی قبل از کمک کردن به خود و مسافرش آموزش درست ببیند تا بتواند خدمت سالمی به خودش،مسافرش و سایر انسان های دردمند بکند.

با سپاس فراوان

تهیه و تنظیم:مسافر اصغر رفیع

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر صبا چهارشنبه 29 آذر 1396 15:59
عرض سلام و تبریک جشن همسفر خدمت آقا میلاد.
شما نمونه ی بارز همسفری هستید که برای تعالی اهداف کنگره تلاش میکنه و حضور مستمرتون در کنگره بیانگر این موضوع هست.امیدوارم تا هستی هست،کنگره مملوء از همسفرانی چون شما باشه
همسفر عابده چهارشنبه 29 آذر 1396 15:51
با سلام‌‌ و خدا قوت خدمت میلاد عزیز،از صحبتای بسیار قشنگت استفاده کردم و این هفته عزیز رو خدمت شما تبریک عرض میکنم خوشحالم که چنین آدمای بزرگی در کنگره داریم...
همسفر مهدیه سه شنبه 28 آذر 1396 00:06
با سلام و خدا قوت به آقا میلاد عالی بود من همیشه شما را یک الگوی بدون نقص برای خودم و دیگر همسفران میدانم امیدوارم همیشه شاهد حضورتان در کنگره باشیم. روزتان مبارک
همسفرژاله دوشنبه 27 آذر 1396 01:01
همسفر بال پرواز مسافر است .
ولی...
میلاد عزیزم با بال شکسته پریدن هنری است که همه ما در وجود شما می بینیم.
هفته همسفر بر تویی که هم همسفر مسافرانتی و هم همسفر همسفرانشان تبریک عرض می کنم.
همسفر مهری یکشنبه 26 آذر 1396 15:29
روزت مبارک همسفر همیشه نمونه
همسفر سحر یکشنبه 26 آذر 1396 15:02
با سلام و خدا قوت و تشکر از همسفر میلاد مثل همیشه عالی
همسفر لیلا یکشنبه 26 آذر 1396 14:50
باسلام هفته همسفر را به همه همسفران عزیز تبریک میگویم برای همه عزیزان آرزوی سلامتی و سعادت دارم .این هفته رو به آقای میلاد هم تبریک گفته و بهترینها را براشون آرزو دارم .با تشکر از آقای اصغر رفیع بابت زحماتشون
احمد اراک یکشنبه 26 آذر 1396 08:57
با سلام وخدا قوت وتبریک وشادباش بمناسبت بزرگداشت جایگاه همسفرحضور شما آقا میلاد عزیز.تشکر از شما بخاطر نوشتار مفید وارزنده تون درود... وتشکر از آقای اصغر عزیزبرای تنظیم مطلب...
مسافر صابر یکشنبه 26 آذر 1396 08:43
با عرض سلام و خداقوت خدمت میلاد عزیز . میلاد جان خیلی کامل و عالی توضیح دادید ، سپاسگزارم . هفته همسفر را به شما و همه همسفران صبور کنگره60 تبریک و شادباش عرض می کنم . از اصغر عزیز هم تشکر می کنم .
بهمن مشفق یکشنبه 26 آذر 1396 07:59
باسلام و عرض خدا قوت به میلاد عزیز همسفر توانا و خدمت گذار شعبه پروین اعتصامی اراک ، سخنانت میلاد عزیز کاملا شیوا و دلنشین بود. من هفنه همسفر رو به شما و کلیه همسفران تبریک عرض میکنم .انشالا همیشه موفق باشی .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: