آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086

به نام قدرت مطلق الله

سومین جلسه از دور سی و چهارم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران ، روزهای پنجشنبه با استادی آقای احمد حکیمی  ، نگهبانی مسافر حمید و دبیری مسافر مصطفی با دستورجلسه" جهان‌بینی در ورزش” در تاریخ 7/10/96 رأس ساعت 17 شروع بکار نمود .

همچنین در این جلسه تولد پنجمین سال رهایی و آزادمردی مسافر بهمن ، رهجوی کمک راهنمای محترم ، آقای احمدحکیمی را با شور فراوان جشن گرفتیم .


خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

رهایی های روز گذشته را خدمت خودشان تبریک و به کمک راهنمایان ایشان خدا قوت می‌گویم و امیدوارم ، گوهری را که پس گرفته‌اند ، دیگر هیچ‌وقت اجازه ندهند که از آن‌ها ربوده شود .

پنجمین سال رهایی بهمن را به جناب مهندس ، به خودش ، همسفرش و کلیه‌ی اعضا تبریک می‌گویم .

اگر بخواهیم مواردی که در به رهایی رسیدن یک نفر در کنگره مؤثر هستند را در نظر بگیریم ، می‌بینیم موارد بسیاری وجود دارد . از به‌موقع در جلسه آمدن و سکوت ابتدای جلسه و خواندن نوشتارها گرفته تا راهنمایان ، مرزبانان ، واحد OT ، ورزش در پارک ، خدمت گذاران و همه و همه به صورت یک مجموعه عمل می‌کنند تا یک رهایی اتفاق بیفتد . با کمی دقت متوجه می‌شویم ابزارهای زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد ولی یک مورد هست که بسیار مهم است و مانند سوزن پرگار که در مرکزیت قرار داشته و اگر نباشد ، دایره رسم نمی‌شود ، در کنگره هم اصلی‌ترین موضوع روش DST و درمان با شربت OT می‌باشد . همه‌ی این ابزارها کمک‌کننده و حمایت‌کننده‌ی شخص مسافر بوده و مسافر در مرکز قرار دارد که خودش باید برای رسیدن به درمان از روش DST استفاده کرده و در ادامه از سایر ابزارها استفاده کرده و کمک بگیرد . در ابتدا خودش را می‌بیند ، برای خودش ارزش قائل شده و مشکلاتش را حل نموده و رو به بهبود می رود و سپس خانواده و دیگر مسائل .

یک موضوع خیلی مهم که خیلی به درمان کمک می‌کند ، ورزش است . انجام دادن ورزش باعث به وجود آمدن توانایی و هماهنگی بین اعضا بدن می‌شود ، به صورتی که مثلاً در بازی فوتبال یا والیبال در ابتدا ممکن است مغز فرمان را بدهد ولی دست یا پا فرمان را به درستی اجرا نکند و شخص نتواند توپ را به درستی هدایت نماید . با تمرین و ورزش ، ما این توانایی و هماهنگی را به مرور به وجود می‌آوریم . برای اینکه من بتوانم ورزش کرده و بازی کنم تا توانایی خودم را افزایش بدهم و از بازی لذت ببرم ، نیاز است که یک حریف و هم‌بازی وجود داشته باشد ، پس ازآنجایی‌که این حریف به من کمک می‌کند تا ورزش را انجام بدهم ، باید از آن تشکر کنم و به آن احترام بگذارم ، نه اینکه بازی را صحنه‌ی نبرد و  برد و باخت ببینم .

در ورزش کنگره ما روی موضوع کار تیمی بسیار تاکید داریم و حتی در رشته‌ی تیراندازی ، مسابقاتی را ترتیب داده‌ایم که به صورت تیمی انجام شود به صورتی که برنده یک نفر نباشد بلکه یک تیم باشد .

انسان‌ها فکر می‌کنند روز جمعه برای این است که چند ساعت بیشتر بخوابند و دیرتر از خواب بیدار شوند . اگر از همه‌ی آن‌ها بپرسید که چه موقع از هفته از همه دلگیر تر است ، می‌گویند عصر جمعه . چون در روزهای دیگر صبح زود بیدار شده و به کار خود می‌رسند و بدن کار خود را به صورت طبیعی انجام می‌دهد .  انسان اگر تا یک ساعت مشخص که سقف آن 7 صبح است از خواب بیدار نشود ، در آن ساعاتی که اضافه خوابیده است ، بدن همه‌ی شبه مخدرهایی که باید در طی روز آزاد کند را به یک‌باره آزاد می‌کند ، شاید در ابتدا که شخص از خواب بیدار می‌شود احساس سبکی بکند که آن هم به دلیل تولید زیاد این مواد است ولی عصر آن روز ، بدن کم آورده و شخص کسل شده و در واقع خمار می‌شود .

و اما در مورد بهمن

برای همه‌ی ما سؤال است که عشق و محبت واقعاً چیست و هرکس دیدگاه متفاوتی ممکن است داشته باشد . انسان زمانی که خواسته‌های خودش حتی خواسته‌های معقول را در درجه‌ی دوم اهمیت قرار داده و از روی عشق و محبت به دیگران کمک می‌کند حال خوبی به او دست می‌دهد . شرایط امروز جامعه را در نظر بگیرید ، ما همیشه و همه جا می‌گوییم که یک ملت با تمدن و پیشینه‌ی کهن و چه و چه هستیم . اما این روزها که بحث زلزله داغ است اگر خدای  نکرده در شهرهای بزرگ زلزله بیاید ، آن وقت خواهیم دید که هیچ‌کس به هیچ‌کس رحم نخواهد کرد . در این شرایط امروزی ، هستند افرادی که با عشق و محبت به انسان‌ها کمک می‌کنند . در حال حاضر دو دوره‌ی مرزبانی است که بهمن یک مسافت طولانی را طی می‌کند و برای خدمت می‌آید که این خودش نشانه‌ی عشق و محبت است .

این جشن‌ها در وهله‌ی اول برای سفر اولی‌هاست و سپس برای بهمن ، چون این پیام را در بر دارد که برای رسیدن به رهایی و درمان و خدمت می‌توان از تمام سختی‌ها و مشکلات عبور نمود . با خدمت است که سیئات تبدیل می‌شود به حسنات و توانایی های انسان افزایش می‌یابد .بر فرلز قلعه های بلند آشیانه ساختن سخت است  اما بهمن با تمام سختیهای که داشت آماد و خدمت کرد واین نشانه احساس مسئولیت است ،خیلی به بهمن تبریک می‌گویم و امیدوارم بعد از مرزبانی در کنگره به خدمت دیگری مشغول باشد .

موضوع دیگر اینکه ، ما قصد داریم در آینده‌ی نزدیک یک لیست تنظیم کرده که در آن اسامی افرادی که تا قبل از ساعت 5 در جلسه حضور می‌یابند را بنویسیم و تمام خدمت گذاران از این لیست انتخاب خواهند شد . در ادامه نیز مسافرانی که به‌طور نامرتب در جلسات حاضر می‌شوند و فقط برای گرفتن نامه می‌آیند بعدازاینکه یک مهلت به آن‌ها داده شد ، اگر درست نشدند ، از پروژه‌ی OT خارج خواهند شد .

موضوع دیگر اینکه هفته‌ی آینده انتخابات مرزبانی را پیش رو داریم و کاندیداها تا آن موقع نباید هیچ خدمتی را بردارند و اگر خدمت دارند باید زمین بگذارند . ما باید کسی را انتخاب کنیم که شایستگی کافی داشته باشد یعنی اینکه باید افراد را رصد کنیم که شایستگی آن‌ها به چه صورت است ، آیا در جلسات به‌موقع حاضر می‌شوند ، آیا خدمت و کارشان را به صورت مرتب انجام می‌دهند ، آیا خدمت گذاری خوبی هستند ؟ و بحث دوستی و هم لژیونی بودن را باید کنار گذاشت . همچنین لازم نیست کسی بداند که ما به چه کسی رأی داده‌ایم و نباید آن را مطرح کنیم .

 

اعلام سفر  مسافر بهمن :

سلام دوستان بهمن هستم یک مسافر ، آنتی ایکس شیشه ، شیره ، متادون ، مدت سفر 13 ماه و 9 روز  به روش DST با داروی اپیوم خوراکی به کمک راهنمایی آقایان هاشمی و حکیمی ، رهایی 5 سال

 آرزوی مسافر بهمن :

امیدوارم بتوانیم در شهر خودمان یک شعبه داشته باشیم .

 

صحبت‌ها و تجربه‌های مسافر بهمن :

از همه سپاسگزام که در این جشن شرکت نمودید و از دوستان هم لژیونی که تشریف آورده‌اند تشکر می‌کنم . قبل از ورود به کنگره به شعبه آکادمی رفته بودم و یک آشنایی کلی با کنگره داشتم ، و به من گفتند که نزدیک‌ترین شعبه به شهر ما شعبه‌ی اراک است . هنگامی‌که وارد شعبه اراک شدم در ابتدا ترس و اضطراب داشتم ، وقتی به من گفتند برو داخل اتاق مشاوره ، کمی ترسیدم و فکر کردم شاید اینجا می‌خواهند مرا بستری کنند ، دیدم بقیه رفتند ، من هم رفتم .

چندین و چند بار ترک کرده بودم و هر بار که برگشت می‌کردم یک ماده‌ی جدید به مصرف قبلی من اضافه می‌شد و حال بسیار خرابی داشتم . وارد لژیون آقای هاشمی شدم و با رهنمایی های ایشان بود که توانستم به رهایی برسم . من باید یک مسافت 120 کیلومتری را طی می‌کردم تا بتوانم در جلسات حاضر شوم و این رفت‌وآمد برایم خیلی مشکل بود و بارها و بارها پیش آمد که اواسط مسیر این فکر به ذهنم می‌آمد که دور بزنم و برگردم ولی همیشه سی دی‌ها را گوش می‌کردم و همسفر من در طی راه ، صحبت های مهندس بود و به من کمک کرد تا به این حال خرابی‌ها فائق شده و به کنگره بیایم . یک بار به راهنمایم گفتم که دیگر خسته شده‌ام و نمی تواتم بیایم ، ایشان به من گفتند ، تو که چندین سال مصرف کرده‌ای ، یک سال هم بیا به کنگره ، اگر دیدی نتیجه نگرفتی آن وقت دیگر نمی‌خواهد بیایی .

 همسفر من مادرم بود که خیلی ایشان را اذیت کردم و از ایشان تشکر می‌کنم که مرا همراهی نمودند . از خانم دهستانی تشکر می‌کنم که با راهنمایی‌هایشان خیلی به من و همسفرم کمک نمودند .

بعد از رهایی همیشه می‌خواستم که در کنگره باشم و ارتباطم قطع نشود و می‌دانستم که این راه  ادامه دارد و بعد از رسیدن به رهایی کار تمام نمی‌شود ، به همین دلیل خدمت‌ها مختلف برداشتم . از آقای حکیمی بسیار سپاسگزام ، در سفر دوم آقای حکیمی راهنمای بنده بود تمام لحظاتی که در خدمت ایشان بودم ، بسیار برای من لذت‌بخش بود و خیلی از ایشان آموختم ، و هر بار که سوال یا مشکلی در ذهن من بوجود میامد که آماده میکردم این سوالات را تا هنگام ملاقات با آقای حکیمی بپرسم ، بلافاصله با دیدن آقای حکیمی سرشار از انرژی میشدم و فراموش میشد ، یا اینکه سوالات را دربین صحبتهای که ایشان در جایگاه استاد جلسه میگفت میگرفتم. صمیمانه بابت حضورشان ممنونم.

 

صحبت های سرکار خانم دهستانی راهنمای گروه خانواده :

خداوند را شکر می‌کنم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم . زمانی که در این جایگاه قرار می‌گیرم و این جمعیت پر انرژی را می‌بینم و با گذشته که تعداد اعضا خیلی کمتر بود مقایسه می‌کنم خیلی خوشحال می شوم . به آقای هاشمی ، آقای حکیمی ، آقا بهمن و همسفرشان تبریک می‌گویم . آقا بهمن با مصرف شیشه وارد کنگره شدند و به‌هم‌ریختگی های بسیاری داشتند ولی در جلسات حضور یافتند و همسفرشان همیشه او را همراهی می‌نمودند و این مسافت طولانی را طی کرده و تلاش خودشان را به خوبی انجام دادند تا به نتیجه‌ی امروز رسیدند . 

 

صحبت های سرکار خانم سکینه همسفر محترم :

خدا را شکرمی کنم که اینجا هستم ، تولد پنج سال رهایی پسرم را به خودش ، آقای حکیمی و خانم دهستانی تبریک می‌گویم و از همه متشکرم .

صحبت های سرکار خانم پروانه همسفر محترم :

امروز خیلی برای بهمن خوشحالم ، به آقای حکیمی ، خانم دهستانی و به خود بهمن تبریک می‌گویم . من خودم سه تا مسافر در کنگره‌دارم که بهمن هم مسافر چهارمی می‌شود . از همگی ممنونم .

مرزبانان کشیک خانم نسیم فراهانی و آقای رضا نوروزی

 

کمک راهنمایانی که لژیونشان برای پذیرش رهجو باز است

همچنین شاهد رهایی مسافر سعید رهجوی کمک راهنمای محترم آقای بهنام خدادادی و مسافر وحید رهجوی کمک راهنمای محترم آقای مسعود توکلی بودیم

 

خدمت‌گزاران جلسه

همسفر کوچک

 

ادامه این روز زیبا

تایپ:مسافر سعید غفاری

عکاس:مسافر عباس راهزانی

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی، مناسبت ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا سه شنبه 12 دی 1396 09:05
باسلام خداقوت به آقای حکیمی وعرض تبریک مجدد به آقا بهمن وهمسفرشونوشهید شیرین آزاد مردی به کامتان
رضااراک یکشنبه 10 دی 1396 22:42
بهمن عزیز : سفر ما زمانی تمام میشود که اگر زمانی ما انجا نباشیم ان سیستم کار خود را انجام دهد و این پایان سفر ماست در پذیرش مسئولیتی که به رهایی ختم میشود و مفهوم "رهایی" همین است .با سلام واحترام خدمت جناب اقای حکیمی و خانم دهستانی و تبریک ویژه خدمت همسفر محترمتان .
جشن پنجمین سال رهایی و ازاد مردیت پر شگون باد .
همسفر میلاد یکشنبه 10 دی 1396 11:04
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد،نگهبان و دبیر عزیز از صحبت های جناب آقای احمدحکیمی استفاده کردم
پنجمین سال رهایی و آزادمردی بهمن عزیز رو خدمت خودش و همسفران محترمش تبریک و شادباش عرض می کنم و امیدوارم همون طوری که در مرزبانی عاشقانه و به نحو احسن خدمت کرد در جایگاه های دیگر و تمامی مراحل زندگی هم موفق باشه
همسفر الهه شعبه آکادمی یکشنبه 10 دی 1396 09:20
با سلام و یه تبریییییییکککککک فراوان به آقا بهمن عزیز آزادمردیتون مبارک و پرشکون باد خیلی خوشحال شدم انشالا همیشه موفق باشی
و یه خداقوت به استاد عزیز آقا حکیمی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: