آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی پنج شنبه
شنبه 18 فروردین 1397 ساعت 14:43 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

اولین جلسه از دور سی و پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران ، روزهای پنجشنبه با استادی ایجنت محترم جناب آقای احمد حکیمی ، نگهبانی مسافر بهزاد و دبیری مسافر ابراهیم و با دستورجلسه "دانایی،دانایی موثر و سواد" در تاریخ 1397/01/17 رأس ساعت 17 شروع بکار نمود .

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3563%20%28Copy%29.JPG

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر 

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3557%20%28Copy%29.JPG

از خداوند سپاسگزارم که توفیق حضور در جلسه امروز را به من عنایت فرمود.

مواردی را مطرح می‌کنم تا با روشن‌بینی بیشتری بتوانیم به کار ادامه بدهیم.

در ابتدا سال نو را تبریک می‌گویم و امیدوارم که عزیزان در سال جدید بتوانند با اندیشه‌ای نو روند بهتری را آغاز کنند و به امورات خودشان شکل بهتری بدهند. پدر مراسم دیدوبازدید عید نوروز اعضاء نمایندگی حضور خوبی داشتند و این خیلی خوب بود.

چون ممکن است پشت میکروفون، در جلسات، لژیون و... من بگویم آقای مهندس انسان بزرگی هستند و ... اما یکجاهایی است که ما باید نشان بدهیم که یکدیگر را می‌بینیم و قدردان هستیم. یکی از اینجاها مراسم دیدوبازدید عید است که ما قدردان بودن را نسبت به آقای مهندس می‌توانیم نشان بدهیم.

یکی از مسائلی که بین انسان‌ها پیش می‌آید همین موضوع دیدن است، زمانی که باید یکدیگر را ببینند نمی‌بینند و همین باعث کمرنگ شدن حس‌بین انسان‌هاست. ارتباط انسان‌ها بر اساس احساس است و نه اجبار. این دیدن هم با چشم سر است و هم با قلب است و هم‌زبان است و هم با عملکرد. وقتی در جشن هم‌سفر مسافری به هم‌سفرش هدیه می‌دهد، آن هدیه ارزش دارد ولی مهم‌تر آن عملکردی است که داریم، می‌گوید من تو را دیدم.

وقتی به راهنما، مرزبان یا ایجنت کادو می‌دهیم یعنی من شما را دیدم و قدردان شما هستم، بعضی از انسان‌ها هستند که نیروهای درونی‌شان اجازه نمی‌دهد قدردانی کنند.

وقتی شما از اراک می‌آیید برای من یا آقای مهندس فتیر یا شیره و ... می‌آورد ما این‌ها را به‌صورت جمعی استفاده می‌کنیم، خیلی کم پیش می‌آید چیزی را به منزل ببریم، هر چه هست برای جمع کنگره است، مثل یک سفره است که همه دور آن هستیم و این موضوعات است که باعث قویی‌تر شدن پیوند ماست.

همین حرکت جمعی برای دیدار نوروزی با آقای مهندس نشانه دگرگونی ارتباط اعضاء این نمایندگی است.

باید این موضوعات را ببینیم تا متوجه بشویم که لطف خداوند شامل حال همه ما شده اینجا هستیم و اگر کسی در این بستر عملکرد خوبی نداشته باشد خودش زا به خواب‌زده است، مثل کسی که نابیناست، راه می‌رود و عصا سفیدی در دست دارد، درست است که راه می‌رود ولی چیزی را مشاهده نمی‌کند. بعضی انسان‌ها هم به این صورت هستند، چیزی را نمی‌بینند.

باید از فرصت استفاده کنیم، مسافر و هم‌سفری که استفاده نکرده و بلیت خودش را سوزانده است باید تاوان اشتباه را بدهد.

کار کنگره را باید به‌صورت جمعی نگاه کنیم، حجم کار در اراک زیاد است، تعداد راهنماها زیاد شده است و همه باید در زمینه‌های مختلف پیگیر کار خود باشند. من به‌عنوان یک فرد تعهد کردم که جبران خسارت کنم، حالا اگر مرزبان یا راهنما فراموش کرد تکلیف من با تعهدی که بر عهده‌دارم چیست؟

می‌گویند نداریم که پرداخت کنیم، سؤال اینجاست روزی بیست هزار تومان داری که مصرف کنی ولی انضباطی را نمی‌توانی پرداخت کنی؟

مطلب بعدی تکلیفی بود که در ایام عید آقای مهندس معین کرده بودند، در مدرسه هم پیک نوروزی داشتیم اما چرا این‌طور بود؟

من در کنگره این را متوجه شدم که انسان از نظم به‌سرعت به‌طرف بی‌نظمی حرکت می‌کند ولی اگر بخواهد از بی‌نظم به نظم دربیاید کار بسیار دشوار است و این تکلیف کمک کرد تا از نظم خارج نشویم.

آقای مهندس وقتی اعلام کردند خیلی‌ها بودند که به دنبال کپی کردن یا تهیه کردن مطلب بودند. حالا ما در نظر بگیریم که این کار را هم کردیم و کسی متوجه نشد. آیا خودم متوجه نمی‌شوم؟

اگر قبول داریم که نیرویی است که ما را می‌بیند پس نمی‌توانیم این‌گونه عمل کنیم.

موضوع بعدی اینکه بچه‌هایی که می‌آیند در کنگره باید در کنار والدین خودشان بنشینند، چون اینجا ما فضای آموزشی داریم و افراد می‌آیند برای آموزش، اگر بچه‌ای داریم که نمی‌توانیم کنترل کنیم نمی‌توانیم او را بیاوریم و رهایش کنیم تا در آموزش دیگران هم اختلال به وجود بیاورد.

در آینده برخی مسائل انشالله به‌صورت دستورالعمل خواهد شد و خود من تلاش می‌کنم به صورتی بشود که هرکسی می‌آید در کنگره به‌صورت همزمان درمان اعتیاد با درمان سیگار انجام بشود.

حضور به موقعه برای همه افراد واجب، ضروری است و همه باید قبل از ساعت 5 در کنگره باشند. این مسائل ممکن است باعث ریزش هم بشود و ایرادی هم ندارد. اگر در لژیون یک نفر یا دو نفر بود راهنما باید این‌ها را تمام و کمال ببیند، مهم این است که کسانی بیایند که وقت و زمان لازم را برای درمان خودشان دارند.

راهنمایان نامه‌های اوتی را می‌دهند و واحد اوتی نامه‌های برای یکشنبه و سه‌شنبه می‌دهد، هیچ فردی خارج از لژیون نمی‌تواند دارو دریافت کند، در خیابان، کوچه؛ محل کار و حتی در واحد اوتی. این خیانت است در حق همان ره‌جو چون یا به درمان نمی‌رسد یا اگر هم به درمان برسد، درمان مستحکمی نخواهد داشت.

و عمدتاً هم مشکل در اینجاست که افراد قدردان نیستند و نمی‌بینند چه شرایطی مهیا شده است برای همین در سفر اول این مسائل رادارند و در سفر دوم هم خدمتگزار نیستند و با مشکل کمبود خدمتگزار مواجه هستیم. چون ره‌جو از ابتدا بیدار نیست. می‌خواهد با کلی مسائل و مشکلات بیاید، کار وزندگی و ... را هم دارد درمان هم بشود، این‌طور نمی‌شود.

در سی دی نوروزی آقای مهندس راجع این هم‌صحبت کردند که ما در عمر خودمان یک دوران کودکی داریم، یک دوران جوانی، میان‌سالی و کهن‌سالی و این را گفتند که اگر کسی در دوران‌های ابتدایی کودکی و جوانی پایه و اساس درستی پی‌ریزی نکند قطعاً در بقیه دوران‌ها دچار مشکلات زیادی خواهد بود. این ساختار را ما در سفر خود در کنگره هم داریم.

یک فردی که در ابتدای سفر است در همان دوره کوکی است که باید مطالب را بگیرد، سفر درستی را انجام بدهد و با همه مسائل آشنا باشد و در دوران جوانی هم تلاش کند و به این آموزش‌ها عمل کند تا در بقیه عمر دچار اشکال نشود.

آن‌هایی که درست سفر می‌کنند و درست آموزش می‌بینند آن‌ها کسانی هستند که در سفر دوم می‌آیند پخته‌تر می‌شود و در جایگاه‌های خدمتی هم قرار می‌گیرد ولی دسته دیگر را که این دوران را درست پشت سر نمی‌گذارند من نمی‌دانم چه بگویم.

مطلب بعدی راجع وبلاگ نمایندگی است که کار اصلی ما آنجاست، اتفاقات نمایندگی، اطلاع‌رسانی‌ها، گزارش‌های جلسات، تولدها، ورزش و ... و یک کانال تلگرام هم داریم که این فقط برای اطلاع‌رسانی‌های سریع است و فقط در حد همین خبر دادن تغییر ساعت جلسات و ... و نباید فعالیت در تلگرام از وبلاگ بیشتر بشود.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3568%20%28Copy%29.JPG

یک موضوع دیگری که می‌توانیم این را در سطح جهانی هم ببینیم یک تفاوت‌هایی بین کشورها وجود دارد. برخی از کشورها روند رو به جلویی و برخی نه. تفاوت این کشورها در این است که در کشورهای پیشرفته افراد قبل از خودشان و مقدم بر خودشان کارشان و کشورشان را می‌بینند ولی در جوامعی که در حال درجا زدن هستند انسان‌ها خودشان را مقدم بر همه‌چیز و همه‌کس می‌بینند.

شما می‌بینید فردی در یک اداره یا بانک کار می‌کند اگر کسی بالای سرش نباشد آنجا می‌شود خدا و به‌جای اینکه به انسان‌ها خدمت کنند بر آن‌ها حکومت می‌کند و فقط خودش و منافع خودش را مدنظر قرار می‌دهد.

اگر من خودم مهم باشم می‌آیم ماشینم را جلوی کارگاه یا منزل یا مغازه مردم پارک می‌کنم باید همه دنبال من باشند که ماشینم را بردارم ولی وقتی منافع همه برای من مهم بود ماشینم خودم و بدون اینکه کسی به من بگوید جایی پارک می‌کنم که برای کسی مزاحمتی نداشته باشد.

هرکسی باید خودش کارش را درست انجام بدهد، وقتی کار را درست انجام دادیم به نتیجه می‌رسیم و ساعت کار مفید ما در 24 ساعت نیم ساعت نخواهد بود. نگوییم با یک گل‌بهار نمی‌شود، همه باید این کار را از خودشان شروع کنند.

من غلط فکر می‌کردم که مصرف‌کننده شده‌ام، مصرف‌کننده است که همیشه در فکر دودره کردن است و همیشه مجبور است که دروغ بگوید.

اگر قوانینی هست این برای حفظ تک‌تک اعضاء کنگره است، انضباطی افراد مثل دارو عمل می‌کند دنبال این نباشید تا یک‌طوری آن را پرداخت نکنید.

زمینی هم هست چند سال است که خریداری‌شده، یک مشکل قانونی دارد که شهرداری هم نمی‌خواهد آن را حل کند چون اگر این کار را برای کنگره انجام بدهد باید برای افراد دیگر هم انجام بدهد، در حال پیگیری هستیم و مکاتبات را انجام می‌دهیم، ولی فعلاً کار مسکوت، همه باید تلاش کنیم و دعا کنیم که حل بشود.

کرایه می‌دهیم، ودیعه هم هرسال اضافه می‌شود این از جیب اراک هزینه می‌شود و پس‌انداز شمارا در مرکز می‌کند، تلاش ادامه دارد انشالله به نتیجه برشیم.

سفر اولی‌ها تلاش را بیشتر کنند تا همزمان بتوانند درمان سیگار را هم انجام بدهند و آقای مهندس هم اعلام کردند که افرادی که یک سال از رهایی آن‌ها می‌گذرد و حال مصرف سیگار هستند حق ورود به کنگره و پارک ورزشی کنگره را ندارند.

خود من از نیمه دوم سال 83 مرتب مشغول نوشتن سی‌دی‌های آموزشی هستم و تکالیف عید را هم خودم انجام دادم بردم خدمت آقای مهندس این‌ها برای همه ماست و همه در حال آموزش هستیم؛ و این نکته را هم در نظر داشته باشید کسی قلمی را به سمت سنگی پرتاب می‌کند این اثری دارد ولی کسی هم با قلم و با استفاده از چکش سنگی را حجاری می‌کند.

این دو کار کاملاً اثر متفاوتی دارد؛ و مثل کسی است که سی دی در ماشین گوش می‌دهد و کسی که سی دی را می‌نویسد. کسی که نمی‌نویسد در مشکلات می‌تواند برود و از آن‌ها بهره‌برداری کند.

چیزی که خود من را در این سال‌ها در کنگره نگه‌داشته همین نوشتن سی‌دی‌هاست. وقتی از سال 83 شروع کردیم به ضبط صدای آقای مهندس در کارگاه‌های آموزشی می‌خواستیم این برای آیندگان بماند.

من از همان زمان شروع به نوشتن کردن، خانواده در تعطیلات شمال بودند و من سی دی می‌نوشتم و همین‌ها بود که من را کنگره نگه داشت و توان عبور از مشکلات را به من داد.

اگر می‌خواهیم در وضعیت مناسبی باشیم باید تلاش کنیم و زحمت بکشیم. برای من مفید بود والان در وضعیتی هستم که به کسی بدهکار نیستم، مشکلی ندارم، زندگی روی روال است و برنامه‌ریزی‌شده است و همه‌چیز روی غلتک است.

اگر می‌خواهید گره‌هایتان باز شود باید به مردم خدمت کنید، آن‌هایی که به درمان می‌رسند و گوشه‌ای از کار را نمی‌گیرند بدانند که این راه در اختیار شما بوده ولی استفاده نکرده‌اید.

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3579%20%28Copy%29.JPG

به دنبال ایجنت هستیم برای اراک و این پتانسیل هم وجود دارد که کسی بیاید و این کار را به عهده بگیرد. همه ما سرباز هستیم و گوش‌به‌فرمان فرمانده. اگر ساختار و فرمانده را قبول داریم همه باید فقط اطاعت کنیم.

در جلسات ما هم به این صورت است که اگر آقای مهندس نظر بخواهد ما نظر می‌دهیم در غیر این‌ورت همه می‌گوییم چشم و انجام می‌دهیم در انتخاب ایجنت هم همین است.

من گزینه‌ها را معرفی می‌کنم و شرایط را می‌گویم نظرم را هم می‌گویم ولی آقای مهندس انتخاب می‌کنند و همه باید اطاعت کنیم.

کار ما در کنگره اصلاح است، حذف نمی‌کنیم، کمک می‌کنیم نیروها اصلاح بشود و همه افراد باید باشد و کار کنند تا رشد برای همه اتفاق بی افتد. باید فراتر از حذف را دید و به اصلاح را به‌صورت مطلوب انجام داد.

برای رسیدن به حال خوش باید این مطالب را یاد بگیریم.

و نکته آخر اینکه استاد فقط 5 دقیقه می‌تواند صحبت کند و من امروز از جایگاه دیده‌بانی استفاده کردم و مسائل را مطرح کردم.

با آرزوی توفیق برای همه عزیزان.

مرزبانان کشیک آقای عباس و خانم مریم

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3574%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3570%20%28Copy%29.JPG

 رهایی ها

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3602%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3600%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3599%20%28Copy%29.JPG


http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3594%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3593%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3592%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3591%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3588%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3585%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3584%20%28Copy%29.JPG
خدمت گزاران جلسه

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3578%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3577%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3575%20%28Copy%29.JPG
http://up.c60.ir/repository/11170/IMG_3569%20%28Copy%29.JPG

تایپ:مسافر بهنام نوری
عکاس:مسافر حمید وحیدیان
تنظیم:همسفر  میلاد عیدی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر منصور دوشنبه 20 فروردین 1397 15:04
باسلام .فرصت مغتنمی بود که دراولین کارگاه اموزشی عمومی از محضر دیده بان وایجنت محترم نمایندگی همزمان با اغاز سال نو بهره مند شدیم وبا سخنان ایشان لباسی نو به افکار واندیشه ام بدهم .با امید به کسب موفقیت بیش از پیش نمایندگی .پاینده وسربلند باشید .
مسافر اصغر رفیع دوشنبه 20 فروردین 1397 13:55
سلام ، خدا قوت و خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب آقای حکیمی و نگهبان و دبیر گرامی ، رهایی های شعبه را به دوستان گرامی و راهنمایان گرامی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic