آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
پرسش و پاسخ از استاد امین
پنجشنبه 15 شهریور 1397 ساعت 10:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله


Afbeeldingsresultaat voor ‫پرسش و پاسخ‬‎

پرسش؛  من در مقابل رفتار پسر شانزده‌ساله خود دچار بی‌صبری شده‌ام ، چگونه می‌توانم این مشکل را مرتفع سازم؟؟؟

پاسخ؛  شرایط سن بلوغ مانند تغییراتی است که در سفر به وقوع می‌پیوندد. حالت دختر و پسر در سن بلوغ شبیه مسافری است که در سفر اول است، او نیز در سیستم بیوشیمی بدن خود دچار نوسان است . شما در اینجا آموزش‌دیده‌اید که چگونه با یک سفر اولی برخورد کنید، بهترین کاری که می‌توان کرد این است که نوجوانان با سی دی‌ها و جلسات همسفران آشنا شوند ،به فرزند شما در جلسات همسفران آقا می‌توانند کمک کنند.


 پرسش؛  در محیط کار من تعداد زیادی از همکارانم ، دائماً پشت سر دیگران حرف می‌زنند و آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهند در ابتدا خیلی اذیت می‌شدم اما حالا حرف‌هایشان آزارم نمی‌دهد و گاهی با آن‌ها همراهی می‌کنم احساس می‌کنم که آموزش های کنگره را نمی‌توانم کاربردی کنم ،چه باید بکنم؟

پاسخ؛  اگر فکر بد یا حرف منفی در ذهن بنشیند بسیار دشوار است که از روی ذهن برداشته بشود،باید شما پیش‌دستی بکنید شما فکر مثبت را بنشانید،در آن زمان فکر منفی جایی برای نشستن ندارد و به سراغ کسی می‌رود که برای این کار جا دارد شما باید از این روش بهره بگیرید.

پرسش؛به چه دلیل میگویند که یک مسافر زمانی که یازده ماه سفر می‌کند حق مسافرت ندارد؟                                            

پاسخ؛ در مسافرت چند تا اتفاق می‌افتد ،یکی این که آب و هوا عوض می‌شود و دیگری،مسافتی که شخص طی می‌کند . بدن باید خود را با این شرایط سازگار کند و این انرژی می‌گیرد،تغییر آب و هوا روی بیوشیمی بدن تأثیر می‌گذارد،این اتفاق برای افراد سالم مشکل‌ساز نیست ولی برای یک مسافر دشوار است و نمی‌تواند خود را با شرایط جدید بالانس کند. بنابراین کم می‌آورد و به مصرف روی می‌آورد تا بتواند همپای بقیه باشد.

 پرسش؛  چگونه می‌توان از شر افکار منفی خلاص شد؟  

پاسخ؛  افکار منفی سمج هستند و دوست دارند که انسان با آن‌ها درگیر شود و با آن‌ها صحبت کند چون با درگیر شدن با شما انرژی را از انسان می‌گیرد و زمانی که انرژی گرفته شد سطح انرژی پایین می‌آید در این زمان افکار منفی کاملاً احاطه پیدا می‌کنند،با این افکار با استدلال نمی‌شود مقابله کرد،شاید تا حدی جواب بدهد اما راه حل اصلی نیست . در کنگره گفته می‌شود که با نادان سخن مگو .افکار منفی از جنس نادانی هستند . بنابراین به جای این که انسان بخواهد با افکار منفی خود بحث کند باید تمرکز خود را روی افکار مثبت بگذارد در ادامه متوجه چراها خواهد شد.

پرسش؛  ریشه حسادت در چیست؟؟

پاسخ؛  به نظر من ریشه حسادت در منیت و برتر از آن در تکبر است. چون انسان زمانی که دیگران چیزی را به دست می‌آورند ،ناراحت می‌شود و خودش را ذی‌حق می‌داند که آن جایگاه متعلق به اوست. یعنی زمانی که انسان تلاش نکرده و بها را نپرداخته و پالایش را انجام نداده و حالا در برابر به دست آوردن یک جایگاه توسط دیگران دچار ناراحتی می‌شود. چه عاملی باعث شده انسان تلاش نکند ؟؟ زمانی که انسان خود را دست بالا ببیند که مربوط به منیت و نیز کبر است که انسان آفرینش خود را بالاتر از همه می‌بیند. اگر منیت باشد راحت تر اصلاح می‌شود اما اگر مربوط به کبر باشد سخت تر می‌شود.

 پرسش؛؛  با کسی که مدام به فکر خودکشی است ، چه باید کرد؟

پاسخ؛   کسانی این کار را انجام می‌دهند که دچار تخریب شیشه و قرص و نیز ناامیدی می‌شوند. زمانی که فردی دچار اندوه فراوان می‌شود، خسته شده و به تدریج به این فکر می‌افتد که خود را از این وضعیت نجات دهد. من پیشنهاد می‌کنم سی دی ناامیدی و وادی دوم را گوش کند . در صورت خودکشی شخص مستقیماً وارد تاریکی می‌شود . اگر انسان بداند در صورت خودکشی وضعیتی به مراتب بدتر از حال پیدا می‌کند هرگز این کار را انجام نمی‌دهد. پیشنهاد می‌کنم «رویا ها ما را به کجا میکشانند» را ببیند.                               

پرسش؛  در مقابل شکست های زندگی چگونه برخورد کنم که ناامید نشوم و از حرکت بازنایستم؟؟ 

پاسخ؛؛  شما این کلمه شکست را به کار نبرید ،این کلمه اصلاً اشتباه است . ما در مسئله‌ای جواب می‌گیریم که پاداش دانایی و عمل درست ماست که به صورت درست موفقیت ظاهر می‌شود . و در صورت عدم موفقیت که نتیجه تفکر و تصمیمات غلط و ناپخته انسان است. اما حاصل آن درس و اطلاعات باارزشی است که کلی مطلب آموزنده و نکته باارزش در آن نتیجه به‌ظاهر منفی وجود دارد. اگر از این دیدگاه به مسئله نگاه کنیم ، این فرایند متوقف می‌شود و تغییر می‌کند . کلمات منفی بار منفی دارند و این روح انسان را کسل می‌کند . به چشم یک محقق به قضیه نگاه کنید نه به چشم یک قربانی .

پرسش؛؛ترس ذهن مرا به هم می‌ریزد چه باید بکنم؟

پاسخ ؛؛ ترس در همه وجود دارد . اگر فردی ترس ندارد ، مشکل دارد ترسی که انسان را از بلایا حفظ می‌کند خوب است ، ولی ترسی که در برابر تکامل انسان دیوار بزرگی می‌کشد ، وظیفه داریم که با تمرین به دل آن‌ها برویم . اگر انسان به دل ترس بازدارنده برود خوب است و باعث موفقیت می‌شود ،اما در وقت مناسب و علم مناسب.

پرسش؛؛ همسر من چند ماهی به کنگره آمد و حالا دیگر نمی‌آید و مرا اذیت می‌کند و کتک میزند من باید چه کنم؟

پاسخ؛؛  رفتار دیگران با ما بیش از آن که تابع تفکر آن‌ها باشد تابع رفتار ماست ، یعنی این ما هستیم که تعریف می‌کنیم که با ما چه رفتاری داشته باشند . با کسی که در تاریکی است باید باتدبیر و هوشمندانه برخورد نمود و خوبی این روش این است که در طول آموختن آن انسان رشد می‌کند و این حالت اول از همه برای خود او خوب است که یک انسان کم تجربه به یک انسان پخته تبدیل می‌شود .

پرسش؛؛  من در سفر دوم در مورد مسافرم  دچار شک شده‌ام چه کنم؟

پاسخ؛؛  در مورد این قضیه در وادی‌ها توضیح داده شده است . اگر انسان در روی مسئله‌ای زوم بکند ، مطمئناً چیزی پیدا خواهد کرد .به‌عنوان‌مثال اگر بر روی درخت گردو که محصولش چیده شده دقت بکنیم دو سه تا گردو خواهیم دید اگر بیشتر دقت کنیم بیشتر خواهیم دید. این قضیه در مورد انسان هم صادق است . ازآنجایی‌که انسان‌ها مجموعه خوبی و بدی هستند اگر شما روی مسافرتان زوم کنید و بدی‌ها و اشکالات را پیدا کنید، از بدی های آن‌ها امواجی را دریافت می‌کنید که باعث ایجاد تشویش و نگرانی می‌کند

پرسش؛؛   آیا تقدیر را می‌شود تغییر داد؟

 پاسخ؛؛ انسان نمی‌تواند تقدیر را عوض کند اما خطوط تقدیر را می‌توان با نحوه برخورد با اتفاقات تعیین نمود.

تهیه‌کننده:مسافر حبیب عسگری

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علیرضا شنبه 17 شهریور 1397 17:30
با عرض سلام و خدا قوت خدمت میلاد و حبیب عزیز ، دست شما درد نكنه خیلی خوب و مفید بود
همسفر زهرا شنبه 17 شهریور 1397 13:01
با سلام وخدا قوت به آقا میلاد وآقا حبیب
بسیار آموزنده بود استفاده کردم تشکر میکنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو