آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
مسابقه مقاله نویس؛مقاله مسافر علبیرضا
یکشنبه 6 آبان 1397 ساعت 12:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان علیرضا هستم یك مسافر....

شاید بهتر باشد برای اینكه موضوع مقاله ( صورت مسئله اعتیاد ) را بهتر درك كنم در ابتدا با چند تعریف آشنا شوم.

Afbeeldingsresultaat voor ‫صورت مسئله اعتیاد‬‎

كنگره 60 چیست؟

كنگره 60 به منظور رهایی معتادینی كه همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده‌اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نکرده‌اند تشكیل گردیده است این كنگره بر اساس اصل پذیرفته‌شده كمك یك فرد رهاشده از اعتیاد به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد متشكل شده است . اساس كار ما بر مبنای محبت ، عقل و ایمان است . در جلسات هر عضو راجع به تجربه و دانش خودش در مقوله اعتیاد سخن می‌گوید و از نصیحت كردن پرهیز می‌نماید ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم و از نظر مالی به خود متكی می‌باشیم و می‌توانیم حامیانی داشته باشیم و حامیان می‌توانند در اجرای اهداف کنگره 60 نقش بسیار سازنده‌ای داشته باشند .


ماده مخدر یا آنتی ایكس :  

ماده مخدر به ماده‌ای گفته می‌شود كه انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج نماید . بنابراین به غیر از مواد مخدر شناخته‌شده الكل ، حشیش و داروهای روان‌گردان عادت آور كه بدون تجویز پزشك متخصص مورداستفاده قرار گیرند نیز ماده مخدر محسوب می‌گردند.

مصرف‌کننده كیست ؟

در تعاریف عامیانه و به نظر علمی مصرف‌کننده مواد مخدر فردی است لذت جو – خودخواه – بی‌اراده – بدون فكر –بی‌غیرت و شاید  هر تصویر و صفت زشت دیگری را به یك مصرف‌کننده نسبت بدهند .

 ولی كنگره 60 می‌گوید : مصرف‌کننده مواد مخدر فرد بیماری است كه در اثر استفاده  مكرر از مواد مخدر در شهر وجودی یا جسم خود تخریب به وجود آورده است و زندگی خود و اطرافیانش را آشفته نموده است ،  این عمل چه دانسته و چه ندانسته انجام شده باشد ، به هر حال فرقی نمی‌كند ، چون هر دو حالت دلیل بارزی است   بر عدم آگاهی‌ها .

این تخریب در قسمت جسم شامل از بین بردن سیستم ضد درد بدن و همین طور انهدام سیستم‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی و سایر قسمت‌های دیگر می‌باشد .

در قسمت جهان‌بینی ، در اثر وابستگی به مواد مخدر و از تعادل خارج شدن جسم و روان ، باعث گردیده جهانی مملو از ترس ، اضطراب ، نگرانی و حقارت پیرامون خود به وجود آورد . برای اصلاح  90%  از ساختارهای جسم و روان حدوداً   11  ماه وقت لازم است و برای جهان‌بینی  خدا می‌داند!

بیماری : تعریف بیماری به‌طورکلی انحراف بدن از انجام اعمال طبیعی خود است و هر بیماری با شماری از علائم و ویژگی‌ها همراه است كه بعضی از این علائم آشکار و بعضی پنهان هستند .

درمان : برای درمان یك بیماری باید به عوامل زیر توجه كرد .

1-  شناخت فیزیولوژی فرد بیمار

2-  شناخت عامل بیماری ، بیماری چگونه به وجود آمده است ؟ علت بیماری اعتیاد ؟

3-  شناخت خود بیماری و تخریب‌هایی كه وارد شده است

4-  باید دانست كه این تخریب‌ها به چه قسمت‌هایی وارد شده است

5-  روش درمان

6-  داروی درمان

7-  مدت زمان درمان

درمان بیماری‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند .

دسته اول : بیماری‌هایی كه قابل‌درمان هستند و وقتی فرد بیمار به مرحله درمان می‌رسد هیچ اثری از بیماری در فرد وجود ندارد . یعنی اینكه جهان علمی کاملاً به درمان این بیماری آگاه است مثل درمان بیماری سل – حصبه...

دسته دوم :بیماری‌هایی كه علائم بیماری را از بین می‌برند ولی خود بیماری درمان نمی‌شود مثل زمانی كه فرد دندان‌درد دارد و به او قرص مسكن می‌دهند یا دچار اسهال شده است و به او قرص دیفنوكسیلات می‌دهند.

درست مثل زمانی كه فرد مصرف‌کننده به یک‌باره مواد مصرفی خود را قطع می‌کند و اختلالات و علائم بیماری اعتیاد آشكار می‌شود و برای از بین بردن این علائم به او دارو می‌دهند مثلاً اگر اسهال می‌شود به او قرص دیفنوكسیلات می‌دهند چون صورت مسئله اعتیاد برایشان مشخص نیست و به دنبال راهی می‌گردند تا علائم بیماری را از بین ببرند .

دسته سوم : درمان تجاری ، حقه بازی و کلاه‌برداری یا شعبده‌بازی است مثلاً در فلان عطاری یا فلان تبلیغ ماهواره‌ای به من مصرف‌کننده پیشنهاد كپسول گیاهی -  شربت – اكسیر و... می‌دهند ولی آیا این‌ها همان مواد مخدر یا قرص‌های شیمیایی نیستند كه به شكل كپسول یا شربت در آمده‌اند ، مثلاً معجونی كه شیرین یا تند شده‌اند تا دارو به نظر برسند یا شبه دارویی پیشنهاد  می‌دهند كه با مصرف یك دوره 20Cm به قد انسان اضافه شود یا كلی وزن كم كنم و لاغر شوم و یا چاق شوم ، اگر كمی تفكر كنم متوجه می‌شوم كه تمام این‌ها تقلب و کلاه‌برداری است .

اعتیاد چیست‌ ؟ از گذشته دور تا به امروز تصور بر این بوده كه اعتیاد صرفاً یك خصوصیت رفتاری و یك عادت است و این عادت بایستی ترك شود و عده‌ای گفتند كه اعتیاد مسمومیت است و فرد مصرف‌کننده باید سم زدایی شود ، عده‌ای گفتند وابستگی دارویی است  ، امروزه بشر به این موضوع پی برده است كه اعتیاد علاوه بر اینکه وابستگی نیست بلكه یك بیماری است و باید درمان شود .

كنگره 60 به من مصرف‌کننده می‌گوید :بیماری تو یك جایگزینی مزمن یا كهنه است یعنی در قسمت جسم یا فیزیولوژی من مواد مخدر مصنوعی یا بیرونی جایگزین مواد مخدر طبیعی یا مواد شبه افیونی بدنم شده است ؛ در قسمت روان یا خلق و خوی من جایگزینی حالات بیمارگونه و نامتعادل به جای حالات متعادل در من صورت گرفته است و در قسمت جهان‌بینی یا نوع نگاه من به زندگی ، به خودم و اطرافیانم و كل هستی  افیونی و مخرب و خطرناك شده است . به دیگر سخن بیماری اعتیاد به دلیل عدم آگاهی من و استفاده مكرر از مواد مخدر ، در سه قسمت اصلی شهر وجودیم یعنی جسم – روان و جهان‌بینی  تخریب به وجد آورده‌ام و آن‌ها را از تعادل خارج کرده‌ام ( صورت مسئله اعتیاد )

علت بیماری اعتیاد : ما در كنگره 60 معتقدیم ممكن است به تعداد انسان‌های روی كره زمین برای بیماری اعتیاد دلیل و علت وجود داشته باشد ، دوستان ناباب ، مشكلات خانوادگی ، محیط آلوده ، طلاق ، بیكاری ، عدم اعتمادبه‌نفس ، ترس ، ناامیدی ، عدم میل به زندگی و.... ولی علت اصلی این بیماری همان جهل و ناآگاهی و یا عدم آگاهی من است.  طرح یك سؤال:  آیا من با مصرف مواد مخدر به تمام این مسائل و مشكلات دامن نخواهم زد و این مشكلات وسعت بیشتری پیدا نمی‌کنند ؟؟؟

منابع :

1-  آغاز نامه دیده‌بان محترم آقای خدامی

2-  سی دی صورت مسئله اعتیاد جناب مهندس

3-  جزوه چهارمقاله

4-  و جزوات كنگره 60

نویسنده:مسافر علیرضا نجف‌آبادی

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عابده شنبه 12 آبان 1397 23:27
با سلام و خدا قوت به علیرضای عزیز مقاله بسیار خوبی بود با تشکر از تلاش شما، از آقای میلاد هم بابت خدمت و تلاششون تشکر میکنم...
همسفر مریم چهارشنبه 9 آبان 1397 09:31
سلام وخداقوت
بسیار عالی.ممنون از زحمات شما.تشکر از آقا میلاد
مسافر علی دوشنبه 7 آبان 1397 08:15
با سلام مطلب خوبی بود خدا قوت به خدمتگزاران سایت.
یکشنبه 6 آبان 1397 21:29
باسلام
تشکر میکنم ازاقا علیرضا واقا میلاد گل
اقا میلاد خداقوت خسته نباشی
اززحمات شما متشکرم
مسافر جواد یکشنبه 6 آبان 1397 21:25
با سلام تشکر و خسته نباشی ' بابت مطالب خوب و مفید
مسافر رضا قدمی یکشنبه 6 آبان 1397 18:21
سلام.علیرضا: تبریک بابت تلاشی که نمودی...
مسافر رضا یکشنبه 6 آبان 1397 18:17
با سلام ...علیرضا جان ممنون از برداشت عالی شما و زحماتتان ...میلاد عزیز ممنون
حمید وحیدیان یکشنبه 6 آبان 1397 15:53
با سلام
بسیار عالی
با تشکر از اقیان علیرضا و میلاد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic