آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی پنج شنبه+اولین سال رهایی مسافر حمید
شنبه 24 آذر 1397 ساعت 14:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

هفتمین جلسه از دوره سی و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰،نمایندگی پروین اعتصامی اراک،ویژه مسافران و همسفران،با استادی آقای هادی یارمحمدی،نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر حمید،با دستور جلسه(( وادی چهارم و تأثیر آن بر روی من))و به مناسبت جشن اولین سال رهایی مسافر حمید در روز پنجشنبه، مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ رأس ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان هادی هستم یک مسافر؛

در ابتدا خداوند را سپاسگزار هستم که این فرصت در اختیار بنده قرار گرفت تا در این جایگاه قرار بگیرم.

در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویشتن است.

تا این مرحله ما سه وادی را پشت سر گذاشته‌ایم و هم‌اکنون در وادی چهارم قرار داریم و درواقع چهار وادی اول پایه اصلی تفکر ما را شکل می‌دهند و جهت تفکر ما را مشخص می‌کنند و بعد حرکتی که انجام می‌شود در ادامه همین تفکر خواهد بود و این مسئله بسیار مهم است یعنی اگر ما فرابگیریم که وادی اول را به‌درستی اجرا کنیم و قبل از انجام هر عملی فکر کنیم حتماً نتیجه مناسبی می‌گیریم برای این‌که نقش خودمان را به‌خوبی ایفا کنیم خودمان را به هیچ نپنداریم، خودمان را دست‌کم نگیریم و خودمان را به‌حساب بیاوریم و نقش اول را به خودمان بدهیم و در ادامه مسئولیت کار خودمان را بپذیریم.

اما همان‌طور که میدانید مسئولیت یعنی مورد سؤال قرار گرفتن و پاسخگو بودن و در اینجا مسئولیت قبول کردن تنها به سخن نیست که با کلام بگوییم من مسئولیت اشتباهم را قبول می‌کنم،در ادامه پاسخگو بودن و هزینه دادن هم جزئی از همین مسئولیت پذیرفتن است.

وادی چهارم مرز بین مسئولیت انسان و خداوند را مشخص می‌کند،این‌که خداوند در مقابل انسان چه مسئولیتی دارد و انسان در مقابل خدا چه مسئولیت‌هایی دارد و همین‌طور انسان‌ها هم در مقابل هم یکسری مسئولیت دارند،مثل اعضای یک خانواده که در مقابل هم مسئولیت‌هایی دارند.

اصولاً پذیرفتن مسئولیت یک پله روبه‌جلو و یک سکوی پرتاب برای حرکت کردن است،زیرا تا زمانی که ما مسئولیت اشتباهمان را نپذیریم در جهت حل آن مسئله عملکردی نخواهیم داشت.

اما چرا باید انسان مسئولیت کاری را که انجام داده است بپذیرد؟!

این مسئله به دلیل اختیاری است که به انسان داده‌شده است و این خود انسان است که راهش را انتخاب می‌کند.

خداوند انسان را خلق کرد و به آن اختیار داد و او را بر سر دوراهی قرار داد.

در اینجا یک مسئله‌ای که بسیار مهم است،همان ساختار تفکر و اندیشه است که وجود دارد که انسان با تفکر کردن تشخیص می‌دهد و انتخاب می‌کند که چه راهی را در پیش بگیرد.

در وادی راجع به القا افکار صحبت شده است.القا به معنی تأثیرپذیری است.برای این‌که انسان تفکر کند باید یکسری مطالب را بداند.

القا هم در صور آشکار و هم در صور پنهان انجام می‌گیرد و دست‌های آسمانی تنها القا افکار را انجام می‌دهند.

حال ممکن است که یک گریزگاهی پیدا بشود که شخص بگوید که چرا القا خوبی به من نشده است که من انتخابات خوبی داشته باشم؟!!

القا مثل موج فرستنده است و انسان مثل گیرنده است،حال انسان القائاتی را دریافت می‌کند که گیرنده او روی آن القا فرستنده تنظیم باشد و این مسئله به مرحله نفس انسان بستگی دارد که شخص در کدام مرحله قرارگرفته باشد.

مثلاً در مورد مصرف مواد مخدر زمانی که انسان در نفس اماره است یکسری القائات به شخص می‌شود اما القائات هم به‌صورت مثبت و هم منفی همیشه وجود دارند حال شخص کدام را دریافت می‌کند؟! القائات منفی را دریافت می‌کند برای این‌که نفس در مرحله‌ای قرار دارد که شخص فکر می‌کند مصرف مواد بهترین کار است و هرکس که مواد مصرف نمی‌کند از زندگی لذت نمی‌برد و در این مرحله شخص اصلاً به الهامات مثبت اهمیتی نمی‌دهد و گویی آن‌ها را نمی‌شنود ولی در ادامه براثر اعمالی که انجام می‌گیرد انسان به مرحله‌ای می‌رسد که در مرحله میانه قرار می‌گیرد و ازآنجا تشخیص شروع می‌شود و در این مرحله شخص هم پیام‌ها و الهامات مثبت و هم منفی را می‌شنود و بسته به این‌که به کدامین جهت کشش داشته باشد به همان سو می‌رود و در مرحله بعد که برای تزکیه و پالایش قدم برمی‌دارد،مرحله نفس ارتقا پیدا می‌کند و زمانی هم که وارد نفس مطمئنه می‌شود دیگر پیام‌ها و القائات منفی را نمی‌شنود.

هر دو القا همیشه هست ولی بستگی به گیرنده شخص دارد که روی کدام موج تنظیم‌شده باشد.در اطراف ما امواج تلویزیونی و رادیویی زیادی وجود دارد اما ما آن موجی را دریافت می‌کنیم که گیرنده ما روی آن تنظیم بشود.

استاد محترم در ادامه در خصوص جشن مسافر حمید فرمودند؛

بنده در ابتدا این تولد را خدمت بنیان محترم کنگره و خانواده محترمشان و خدمت تمامی اعضای کنگره تبریک عرض می‌نمایم.

آقای حمید زمانی که وارد کنگره شدند خیلی حال خوبی نداشتند و مصرف ایشان بالابود و حمید به‌راحتی چیزی را نمی‌پذیرفت و معمولاً در مقابل راهنما و آموزش جبهه می‌گرفت ولی کارش را انجام می‌داد،یعنی با تمام وجود کارش را در سفر اول انجام داد همیشه سر موقع به جلسه می‌آمد و همیشه سی‌دی‌های آموزشی را می‌نوشت و همیشه آماده بود که در لژیون مشارکت کند و در این مسائل خیلی فعال بود و درنهایت هم به نتیجه رسید و به رهایی رسید و وارد سفر دوم شد و در سفر دوم هم شروع به خدمت کردند و هم‌اکنون هم در واحد OT شعبه خدمت می‌کنند.

و تأثیر مهمی که در سفر حمید وجود داشت،نقش همسفر ایشان بود که بسیار زیاد به حمید کمک کردند و نقش گروه خانواده در این رهایی‌ها و تولدها مهم است.

آرزوی مسافر حمید:


     

آرزو قلبی من این است که تمام افرادی که در سفر اول هستند به درمان و رهایی دست پیدا کنند.

 
   

سخنان مسافر حمید:

سلام دوستان حمید هستم یک مسافر؛

خداوند را شاکر هستم که امروز در این جایگاه هستم و از تمام عزیزانی که زحمت کشیدند و این بستر را مهیا کردند،به‌خصوص آقای مهندس و خانواده محترمشان و همچنین از راهنمای خوبم و همسفر عزیزم و راهنمای ایشان نیز تشکر و قدردانی می‌کنم.

من زمانی که وارد کنگره شدم اصلاً حال خوبی نداشتم و تخریب بالایی داشتم و برای من اصلاً غیرقابل‌باور بود که بتوانم درمان بشوم و در اوایل سفر اول اصلاً حس خوبی نداشتم و مدام با دیگران سر جنگ داشتم و پذیرفتن و اجرا کردن یکسری مسائل برایم بسیار سخت بود.

در اوایل همسفر من به کنگره نمی‌آمد و بعد از گذشت چند ماه من تصمیم گرفته بودم که از همسفرم جدا بشوم و طلاق بگیریم و پیش یکی از راهنماهای گروه خانواده رفتم و این موضوع را با ایشان در میان گذاشتم و ایشان هم به من گفتند یک شخص وقتی‌که مواد مصرف می‌کند گویی خودش یک تیر می‌خورد ولی به اعضای خانواده او چندین ترکش اصابت می‌کند و درنهایت من با همسفرم صحبت کردم و ایشان هم به کنگره آمدند و وضعیت زندگی ما خدا را شکر متعادل شد.

مسئله دیگری که من با آن مواجه بودم این بود که هیچ‌چیزی را باور نداشتم و همیشه فکر می‌کردم که پدر من مقصر تمام مشکلات من بوده است و این مسئله را وقتی‌که باراهنمایم در میان گذاشتم ایشان گفتند اصلاً فرض کن پدر تو مقصر است،آیا خودت پدر خوبی برای فرزندت هستی!!؟ و این حرف تأثیر خوبی روی من داشت و متوجه شدم که این خود من هستم که باید مسئولیت اشتباهم را بپذیرم و مسیر درمان را طی کنم.

سخنان کمک راهنمای گروه خانواده همسفر اکرم:

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر؛

خداوند را شاکرم که امروز در این جایگاه هستم و این حس و حال خوب را مدیون کنگره شصت هستم و

این تولد را تبریک عرض می‌کنم.

درواقع هر تولد یک پیام دارد و می‌توان به این مسئله اشاره کرد که این پیام را می‌دهد که باید امید داشت و حرکت کرد و می‌توان مشکلات را حل کرد شاید قبل از کنگره مسافران هرکدام از ما برای رهایی از اعتیاد راه‌های مختلفی را تجربه کردند و متأسفانه به درمان نمی‌رسیدند ولی در کنگره درمان اتفاق می‌افتد به‌شرط این‌که شخص با تمام وجود خواسته داشته باشد و بعد در ادامه لازم است تا شخص فرمان‌بردار خوبی باشد قطعاً آقا حمید و خانم منصوره فرمان‌بردارهای خوبی بودند و بار مسئولیت حل مسائل و مشکلاتی که داشتند را پذیرفتند که به دوش خودشان است و حرکت کردند و تلاش کردند تا این‌که به جایگاه امروز رسیدند.

همسفر منصوره همیشه در جلسات حضور داشتند تکالیف خودشان را به نحو احسن انجام می‌دادند و بااینکه بچه کوچک هم داشتند ولی مانع آموزش ایشان نمی‌شد و اصلاً بهانه نمی‌آوردند.

قطعاً حضور همسفر در کنگره همراه با مسافر همانند بال پرواز برای خانواده می‌باشد و آرامش در خانواده به‌حداعلای خودش می‌رسد و این آرامش به خاطر آموزش‌های کنگره است.

سخنان همسفر منصوره:

سلام دوستان منصوره هستم یک همسفر؛

خداوند را شکر می‌کنم که این جایگاه را تجربه می‌کنم و واقعاً حس و حال بسیار خوبی است و این تولد را تبریک عرض می‌کنم و از بنیان محترم کنگره و خانم آنی و خانواده‌شان تشکر می‌کنم.

وقتی‌که من با مسافرم زندگی مشترکمان را شروع کردیم متوجه رفتارهای غیرطبیعی ایشان شدم و علت این مسئله را نمی‌دانستم و بعداً متوجه شدم که ایشان مواد مصرف می‌کنند و من اصلاً این آگاهی را نداشتم که مصرف مواد مخدر می‌تواند روی رفتار شخص هم تأثیر بگذارد و در کنگره با آموزش‌ها متوجه شدم که علت این تغییر رفتار مصرف مواد بوده است و با حضور در کنگره می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

یکی از رفتارهای مسافر من در زمان مصرف این بود که بسیار اهل رفیق‌بازی بود و شدیداً از خانه فراری بود و همیشه باید چندین بار با او تماس می‌گرفتم تا به خانه برگردد و همیشه من تنها بودم و انتظار داشتم از سال‌های اول زندگی خاطرات خوبی داشته باشم و خاطرات خوب که نداشتیم هیچ بلکه مشکلاتمان هرروز پررنگ‌تر می‌شد و اعصاب من هم ضعیف‌تر می‌شد و حتی زمانی که حمید خانه هم بود من احساس تنهایی می‌کردم چون اصلاً نه حرف می‌زد و نه محبتی می‌کرد و نه متوجه محبت‌های من می‌شد و واقعاً هیچ‌چیز لذت بخشی در زندگی نمی‌دیدم ولی همیشه به خاطر امیدی که داشتم باعث شد زندگی‌ام را حفظ کنم و با صبر و توکل از خدا می‌خواستم که راه نجاتی به ما نشان بدهد و درنهایت مسافر من به کنگره آمد و در ادامه هم کنگره را به من معرفی کردند و وقتی هم که من به کنگره آمدم آموزش‌های کنگره روی حال من بسیار تأثیرگذار بود و کم‌کم من به آرامش رسیدم و واقعاً حفظ و ادامه زندگی‌مان را مدیون کنگره شصت هستیم.

مرزبانان کشیک خانم لیلا و آقای علی


رهایی ها

                              

خدمت‌گزاران جلسه

ادامه این روز زیبا

                                                     

            
                                                                                

تایپ:مسافر مصطفی امینی

عکاسان:مسافران عباس راهزانی و حمید وحیدیان

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علیرضا یکشنبه 25 آذر 1397 12:07
خدا قوت خدمت استاد - نگهبان و دبیر جلسه تولد اولین سال حمید عزیز تبریك میگم و همینطور رهایی هرو عبدا... عزیز را.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic