آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی یک شنبه
دوشنبه 26 آذر 1397 ساعت 23:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

هفتمین جلسه از دوره سی و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰،نمایندگی پروین اعتصامی اراک،ویژه مسافران،با استادی اقای احسان اورعی نگهبانی مسافر جواد و دبیری مسافر سعید،با دستور جلسه((وادی چهارم و تاثیر آن روی من)) در مورخ 1397/09/25 ،روز یکشنبه رأس ساعت۱۷:۰۰ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان احسان هستم یک مسافر

در ابتدا از آقای منصور ایجنت محترم شعبه و نگهبان جلسه جناب آقای جواد و لژیون خدمت گذار تشکر می‌کنم که زمینه  این خدمت گذاری را برای من فراهم کردند و خیلی خوشحال هستم که در شعبه اراک هستم.

قبل از اینکه وارد دستور جلسه بشوم من همیشه  این پیام را ابتدای صحبت‌هایم در جایگاه استادی می‌گویم ، اولاً که اعتیاد سنگین است و همه دنیا در برابر آن دستشان بالاست و می‌گویند درمان ندارد و ما جای خوبی نشستیم که می‌گوییم اعتیاد درمان دارد. من به‌عنوان یک درمان شده به شما پیام خواهم داد  که اعتیاد درمان دارد و درمان قطعی دارد. استاد من آقای ابراهیمی می‌فرماید: «این چه‌کاری بود ما کردیم که حتی با مرگ هم درست نمی‌شود». اعتیاد با مرگ هم از بین نمی‌رود ، من روز اولی که این جمله را در سایت کنگره خواندم تصمیم گرفتم خودم را درمان کنم. این چه‌کاری بود که من کردم با دست‌های خودم که با مرگ هم حتی درست نمی‌شود که آقای مهندس هم در یکی از سی‌دی‌هایشان می‌فرمایند: «هیچ مرضی بالاتر از اعتیاد نیست». اعتیاد از ایدز هم بدتر است و دلیلش هم این است که کسی که ایدز دارد با مرگش این بیماری از بین می‌رود ولی وقتی اعتیاد در صور پنهان انسان نشست و چون انسان حقیقت است و با مرگش از بین نخواهد رفت ، به این دلیل آقای مهندس می‌گویند که ایدز از اعتیاد بدتر نیست. اگر چیزی بود که با مرگ از بین می‌رفت ما هم می‌کشیدیم تا آخر عمر و عیبی هم نداشت و مشکلی هم نخواهد بود و وقتی می‌گوییم درمان دارد ، درمانی که آقای مهندس از آن تعریف می‌کنند و نه درمانی که اگر در آزمایش ادرار مرفین نبود شما دیگر درمان شده‌اید. درمانی که مصرف‌کننده مواد مخدر را بعد از درمان در انبار مواد مخدر بخوابانی و درکشیدن مواد آزاد باشد و در آن انبار بخوابد و خوابش برود. باور کنید من الآن یادم رفته که سیگاری بوده‌ام.

نقش این وادی‌ها در این درمان چیست ؟ از برخورد مواد مخدر با انسان اعتیاد به وجود آمد دو موضوع باید شناخته بشود و یکی از آن‌ها حذف بشود. برای درمان باید هم مواد مخدر شناخته شود و هم انسان و باید یکی از آن‌ها از بین برود.

روز اولی که من وارد کنگره شدم ، در وادی چهارم تمامش در رابطه با نفس و مراحل نفس است و من می‌گفتم این‌ها به چه درد من می‌خورد ، به من بگویید من چگونه یک بست تریاک نکشم. ولی بعداً که مسائل برای من باز شد فهمیدم که گره کور اعتیاد در صور پنهان خوابیده است ، درست کردن جسم که کاری ندارد و جسم زود تسلیم می‌شود.

مواد مخدر را که ما با آن دست‌وپنجه نرم کرده‌ایم و در اینجا هم به‌صورت تخصصی می‌شناسیم و حالا می‌رسیم به‌جایی که باید انسان را بشناسیم این است که موضوع فلسفی می‌شود. در کنگره یاد گرفتیم که انسان دو بعد دارد یک صور آشکار و یک صور پنهان. در صور پنهان است که وارد مسائل فلسفی می‌شویم. صور آشکار یا همان جسم با پروتکل درمان اعتیاد درست می‌شود ، کسی که طبق برنامه پروتکل عمل کند و به راهنمایش گوش دهد موضوع صور آشکار درست می‌شود ، صور پنهان که اصل وجودی من است درست کردنش سخت است.

برای درست کردن من یا همان اسب‌سوار این وادی‌ها آمده است. در مشاوره اولیه به من گفتند آقای احسان براثر جهل و نادانی سیستم شبه افیونی را آرام‌آرام خاموش کردی و تا این سیستم شما روشن نشود درمان نمی‌شوی. در اینجا فرد واردشده به کنگره ، وارد برنامه پروتکل و وارد قسمت آموزش می‌شود تا آن‌من را درست کند. به او می‌گویند باید یک سری مراحل را طی کنی تا آن‌من درست شود و همان‌طور یک سری مراحل را باید طی کنی که تن درست شود و برای انجام این کار ، یکی از کارها انجام همین وادی‌هاست. وادی اول می‌گوید هر کاری که خواستی در این هستی انجام دهی اول فکر کن. اول صورت‌مسئله اعتیاد را برای احسان گفتند که باید در مورد همه‌چیز فکر کنی که آیا این کار درست است یا غلط و وقتی‌که فکر کردی متوجه می‌شوی که درست می‌گویند. من هرچه گشتم که یک نقصی در این سیستم پیدا کنم که نیایم درمان بشوم ، نقصی پیدا نکردم. وقتی‌که آمدم در قسمت عملیاتی ، دیدم عجب کار سنگینی هست و خیلی مشکلات وجود دارد و وقتی ناامیدی مرا گرفت وادی دوم از راه رسید و گفت که تو به هیچ و پوچ رسیده‌ای ، در کلام‌الله هم گفته که تو بیهوده خلق نشده‌ای و من تو را بهر هدفی خلق کردم و وادی دوم مرا پر امید می‌کند. وقتی پر از امید شدم و خواستم حرکت کنم می‌گویم پس اطرافیان چی؟ در وادی سوم می‌گوید که این‌ها هیچ‌کاره هستند و نقش اصلی و اول خودت هستی. همه‌کاره خودتی ، اول و آخر پیکان خودتی ، همه فشارها روی خودت است و دست افراد دیگر را در ذهن و تفکر من قطع می‌کند. در وادی چهارم هم می‌گوید مسئولیت واگذار کردن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خودت. توپ را بیخودی در میدان خداوند نینداز.

آقای مهندس می‌گوید آیا شما دوست دارید که بچه‌ای که به مدرسه می‌فرستید حساب و ریاضی  بچه شما را معلم حل کند؟ این‌که خیلی راحت می‌شود ، معلم مسئله بدهد و خودش هم آن را حل کند ، آیا بچه چیزی یاد می‌گیرد؟

وادی چهارم می‌گوید که اگر خداوند بخواهد به من کمک کند فقط راه را جلوی من می‌گذارد و آن راه را من باید بروم. اول و وسط و آخر و همه‌کاره خود من هستم البته منم آدم کوچکی نیستم. من را در یک‌تن پیچیده‌اند و به خاطر همین می‌گوید تبارک‌الله احسن الخالقین. چرا؟ چون یک بی‌نهایت را توانست در یک جای محدود بکند.

مرزبان کشیک آقای محمد حیدری

 

کمک راهنمایانی که لژیونشان ظرفیت پذیرش رهجو دارد

 

خدمت‌گزاران جلسه

تایپ:مسافر مصطفی معلمی

عکاس:مسافر حمید وحیدیان

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علیرضا چهارشنبه 28 آذر 1397 09:47
عرض سلام و خدا قوت خدمت ایجنت محترم نمایندگی خمین ممنون از صحبتهای خوبتون. خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه و همه خدمتگزاران جلسه و وبلاگ .
مسافر رضا سه شنبه 27 آذر 1397 21:58
با سلام خدمت همه عزیزان ...از سخنان استاد احسان خیلی لذت بردم واقعا انرژی خوبی رو به شعبه هدیه کردن ممنون بابت این انرژی ...از عزیزان خدمتگذار هم تشکر میکنم
حمید وحیدیان سه شنبه 27 آذر 1397 14:15
با عرض سلام و خداقوت خدمت اقا احسان استاد ارجمند و نگهبان و دبیر عزیز
از سخنان استاد استفاده کردم ممنون از زحمتی که کشیدید و به اراک تشریف اوردید
همسفر منصوره نمایندگی خمین سه شنبه 27 آذر 1397 11:19
سلام و خداقوت خدمت مسئولین محترم وبلاگ بابت انعکاس گزارش جلسه و خدا قوت به ایجنت محترم نمایندگی خمین آقای احسان که مثل همیشه صحبت های جامع و مفیدی را ارائه دادند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات