آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی یک شنبه
دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 16:00 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

اولین جلسه از دوره سی و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60،نمایندگی پروین اعتصامی اراک،ویژه مسافران،با استادی مسافر احمد،نگهبانی مسافر مصطفی و دبیری مسافر احمد، با دستور جلسه ((وادی ششم و تأثیر آن بر روی من)) در روز یکشنبه مورخ 21/11/1397 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر؛

در وادی پنجم ما این موضوع را متوجه شدیم که در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید.در حقیقت این وادی فرمان حرکت را برای ما صادر می‌کند و حرکت به دو صورت درونی و بیرونی اتفاق می‌افتد که می‌توانیم بگوییم حرکت بیرونی مربوط به جسم ما می‌شود و حرکت درونی هم مربوط به تفکر ما می‌شود.

در صور آشکار ما جنبش و سکون راداریم و آن جنبشی که صورت می‌گیرد همان حرکت در صور آشکار می‌شود و حرکت در صور پنهان و حرکت درونی را به این شکل که خروج هر شی‌ء از قوه به فعل به‌صورت تدریجی تعریف می‌کنند،یعنی آن مطالب و آگاهی‌هایی که در درون ما وجود دارد و آن دانسته‌هایی که در درون ما هست به‌صورت قوه هستند و وقتی‌که به فعل تبدیل می‌شوند آن حرکت درونی اتفاق می‌افتد و در حقیقت در کنگره 60 حرکت درونی است که درمان را رقم میزند و ما می‌توانیم به درمان اعتیاد برسیم و اگر تنها بخواهیم ضلع صور آشکار و ظاهر را پیش ببریم نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

اما در خصوص وادی ششم که می‌گوید حکم عقل را در قالب فرمانده کاملاً اجرا نماییم می‌توانیم بگوییم که کار عقل هدایت کردن است.

در وادی‌های قبل آموختیم که تفکر هم در جهت مثبت و هم در جهت منفی اتفاق می‌افتد و وقتی‌که در جهت مثبت و درست و منطقی اتفاق می‌افتد تعقل می‌شود و اگر در جهت منفی باشد متفاوت می‌شود و کاری هم که در جهت مثبت صورت می‌گیرد کار معقول می‌شود و برای نزدیک شدن به‌فرمان عقل باید آن کارهایی که درست و منطقی و معقول هستند را انجام بدهیم که همان اجرا کردن فرمان‌ها است که سبب نزدیک شدن ما به‌فرمان عقل می‌شود اما در جهت منفی هم این اتفاقات صورت می‌گیرد و ما این‌کاره‌ای منفی ما را از رسیدن به‌فرمان عقل دور می‌کنند مثل کسی که در یکسری مکان‌ها نباید برود و می‌رود یا کسی که تازه سفر خودش را شروع کرده است و یکسری دستورها را مراعات نمی‌کند و وارد یک مسیر دیگری می‌شود و قطعاً در جهت منفی حرکت می‌کند و از فرمان خارج می‌شود.

اما وقتی‌که از فرمان‌ها صحبت می‌شود باید این نکته را بدانیم که این فرمان‌ها خیلی سخت و پیچیده نیستند و یکسری کارهای کوچک را می‌توانیم ابتدا انجام بدهیم مثلاً همین‌که بتوانیم سروقت دارویمان را بخوریم یا سر موقع در کنگره حضور پیدا کنیم یا در موقع دریافت دارو به‌موقع به کلینیک برویم یا به‌موقع مسواک بزنیم یا به‌موقع بخوابیم و به‌موقع بیدار بشویم یا سروقت بتوانیم استحمام کنیم همین کارهای جزئی ما را ذره‌ذره به‌فرمان عقل نزدیک می‌کند اما خوب در زمان مصرف مواد  همین کارها هم برای ما قابل‌اجرا نبود،فرمان صادر می‌شد ولی اجرا کردن آن برای ما مقدور نبود مثل یک زباله را که بیرون می‌خواستیم بگذاریم کلی با خودمان کلنجار می‌رفتیم و درنهایت هم زباله‌ها را نمی‌بردیم.

انجام همین کارهای کوچک که به آن‌ها اشاره شد که شاید خیلی هم ساده باشند می‌توانند به ما کمک کنند تا به‌فرمان عقل نزدیک بشویم و نباید فکر کنیم که حتماً برای رسیدن به‌فرمان عقل باید کارهای خیلی سخت و بزرگ انجام داد باید از همین کارهای معمولی و ساده شروع کنیم و انجام بدهیم تا نزدیک شدن به‌فرمان عقل اتفاق بیفتد.

مسئله دیگری که وجود دارد در خصوص مغز می‌باشد که بسیاری از افراد مغز را باعقل یکی می‌دانند درصورتی‌که این‌گونه نیست.مغز که داخل سر انسان می‌باشد یک فرمانده برای فیزیولوژی و جسم انسان است و در صور ظاهر انسان است و در حقیقت به‌عنوان یک مترجم است و حس‌های ظاهری که همان حس‌های پنج‌گانه هستند،احساس را به مغز منتقل می‌کنند و مغز مترجم بین عقل و جسم ما است به‌عنوان‌مثال دیدن به که وسیله چشم است یا حس بویایی که به‌وسیله بینی است یا حس لامسه و شنوایی و چشایی که درواقع این حس‌ها یک ابزار هستند و مغز واسطه باعقل است.

مثلاً وقتی‌که یک گل را بو می‌کنیم،حس بویایی آن بو را به مغز انتقال می‌دهد و مغز به‌صورت یکسری فرکانس‌ها آن را به عقل انتقال می‌دهد و عقل از آرشیو یا بایگانی اطلاعاتی که قبلاً تجربه و ضبط‌شده است را به صور آشکار یا جسم انسان انتقال می‌دهد.

یا حس شنوایی هم دقیقاً همین حالت است وقتی‌که صوت اتفاق می‌افتد،گوش کاری که می‌کند ارتعاشات را که هر واژه ارتعاش خاصی ایجاد می‌کند را دریافت می‌کند و این امواج به مغز فرستاده می‌شوند و باز به‌صورت فرکانس‌هایی به عقل منتقل می‌شوند و عقل آن‌ها را دریافت می‌کند و عقل از آرشیو یا بایگانی این امواج را ترجمه می‌کند و مجدداً از طریق مغز به صور آشکار برمی‌گرداند.

واقعاً انسان دارای یک سیستم و ماشین بسیار پیچیده‌ای است و وقتی‌که در کتاب شریف قسم به بلد خورده می‌شود،این بلد و شهر ما خیلی پروسه پیچیده‌ای را خداوند ایجاد کرده است که امیدوارم همگی به عظمت این خلقت عظیم پی ببریم.

کل سیستم خلقت تشکیل‌دهنده عقل کننده هستند،یعنی هرکدام از اجزا سیستم،جز به‌جز یک عقل فردی دارند که مجموعه این‌ها عقل کل می‌شود،یعنی تمام سیستم خلقت سلول‌های اطلاعاتی خاصی هستند و درک و اطلاعات را در خود ثبت می‌کنند و به بخش‌های دیگر انتقال می‌دهند که در سطح بالای این هرم انسان قرار دارد و واقعاً فرآیند پیچیده‌ای طی شده است تا یک موجود مثل انسان خلق‌شده است.

عقل مانند ماشین تابع خود است اما این واژه به چه معنی است؟یعنی این‌که عقل خودش،خودش را تکمیل می‌کند و یکسری اطلاعات را که حالا درست یا نادرست تجربه می‌شود اگر نیاز باشد دوباره به بایگانی مراجعه می‌کند و از اطلاعات آنجا دریافت می‌کند،یعنی ذره‌ذره عقل خودش به‌صورت حرکت روبه‌جلو خودش را کامل می‌کند.

جسم انسان همانند  یک‌خانه‌ای است که این خورشید عالم‌تاب یعنی عقل از یک دریچه به این خانه می‌تابد و جسم من و جسم شما تا زمانی که در مسیر ارزش‌ها حرکت کند در مسیر روشنایی حرکت کند این روزنه نور برای ما بازتر و بازتر می‌شود،اما به‌محض این‌که از این روزنه فاصله بگیریم و به‌طرف تاریکی‌ها حرکت کنیم بهره‌مند شدن از این موهبت الهی کمتر می‌شود.

کل موجودات دارای عقل هستند،گیاهان،جامدات و...همه دارای عقل هستند،که هرکدام از این موجودات به میزان  نیاز و اندازه خودشان از این عقل و تفکر استفاده می‌کنند.

مرزبان کشیک آقای علی راهزانی

کمک راهنمایانی که لژیونشان ظرفیت پذیرش رهجو دارد

اهدای نشان رهایی


خدمت‌گزاران جلسهتایپ:مسافر مصطفی امینی

عکاس:مسافر حمید وحیدیان

تنظیم:همسفر میلاد عیدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی امینی سه شنبه 23 بهمن 1397 19:12
خداقوت خدمت استاد عزیز از صحبت هاشون استفاده کردم. همچنین ی تشکر ویژه از آقا حمید عزیز و آقا میلاد عزیز
محسن بغدادی سه شنبه 23 بهمن 1397 16:15
با سلام به خدمت گذران جلسه واستاد ارجمند آقا مصطفی واحمد عزیزجایگاه خدمتی مبارکتون باشه
رحمن کریمی دوشنبه 22 بهمن 1397 16:52
سلام خدا قوت به همه عزیزان به خصوص مصطفی و حمید و میلاد عزیز همین میزان نگاه به زحمات شما و عکس العمل من بیننده و خواننده گواه بر این است که زحمات شما بجز عشق و محبت نمی تواند پایه دیگری داشته باشد بهترین را برایتان ارزومندم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو