آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی عمومی پنجشنبه ها ویژه مسافران و همسفران
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 11:00 | نوشته شده به دست عباس راهزانی | ( نظرات )
به نام  قدرت  مطلق  الله  
دومین  جلسه  از  دوره  سی  و  نهم  سری  کارگاه  های  آموزشی  عمومی  کنگره  60 ،  نمایندگی  پروین  اعتصامی  اراک ،  
ویژه  مسافران  و  همسفران  با  استادی  کمک  راهنمای  محترم  مسافر  احمد ، نگهبانی  مسافر  محمد  و  
دبیری  مسافر  احمد  با دستور  جلسه  (چگونه در  کنگره  قدر  دانی  میکنم؟) و به مناسبت اولین  سال  
تولد و رهایی مسافر احمد در روز پنجشنبه مورخ 1398 /03/30 راس ساعت 17:00 آغاز  به  کار  نمود.


سخنان استاد :

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر


در مورد دستور جلسه امروز، این دستور جلسات یک نظم خاصی دارند دستور جلسه گذشته وادی دهم بود ،صفت گذشته در انسان صادق نیست این تغییر صفات چه جوری اتفاق می افتد ؟ اگر صفات انسان تغییر نکند  مشکلات زیادی برای ما ایجاد می شود .
 صفات ما ثابت نیست و در حین حرکت تغییر می کند. 
قدر به معنی اندازه و میزان و ارزش یک چیز است کل سیستم خلقت به گونه ای است که همه چیز مثل یک جاده دو طرفه است یعنیهم دادن هست و هم گرفتن؛ انسان نمی‌تواند یک طرفه دریافت داشته باشد پس لازم است تلاش کنیم  و آگاهی کسب کنیم، یعنی اگر الان در رنج و سختی هستیم علتش چیست؟ یا اگر در آسایش هستیم علتش چیست؟ 
قدردانی در کنگره ۶۰ و روش های مختلفی صورت می گیرد. فلسفه ی خدمت چیست؟ استاد سردار می فرمایند انسان برای آموزش و خدمت پا به هستی گذاشته است در خدمت کردن به دیگران ظاهراً به آنها خدمت می کنیم ولی در حقیقت ما به خودمان خدمت می کنیم ،وقتی خدمت می کنیم. 
در تعریف جهان بینی آمده است که ادراک احساس دریافت برداشت ما نسبت به هستی جهان درون و  جهان بیرون جهان بینی شخص را تشکیل  می دهد.
 در نوشتار ها از پرنده و کشتی زیاد صحبت شده است و آن پرنده افکار انسان است که می تواند مسافت های بسیار طولانی را به پرواز درآید هنگامی که این پرنده به پرواز در می آید در حقیقت جهان بینی ما را تشکیل می دهد آن فضا بر حسب دانایی و آگاهی ما جهان بینی ما را تشکیل می دهد. ما اگر می خواهیم که جهان بینی مان تغییر کند باید ۳۶۰ درجه به حالت تعادل نگاهمان عوض شود یعنی ادراک ما متفاوت شود .
در کتاب شریف هم صحبت از حمد و ثنای خداوند آمده است در سوره ی حمد در دعایی که میخوانیم میگوییم خداوندا  ما را به راه راست هدایت کن،راه کسانی نعمت دادی نه راه کسانی که به آنها غضب کردی و نه راه گمراهان ،در کنگره ۶۰ هم همینطور است وقتی که ما از خداوند خواستیم که ما را به راه راست هدایت کند کنگره ۶۰ را پیدا کردیم.
 همانطور که در وادی ها آمده است رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی راه با دیگری آنچه برداشت می کنیم یا پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است پس همه چیز در حال حرکت است و صحبت از راه و روش همیشه بوده است. 
این راه مستقیم که ما در آن قرار گرفته ایم ثابت قدم بودن در صراط مستقیم بسیار سخت است کسانی که در این سیستم قرار می گیرند همه در یک سطح به رهایی نمی رسند چون ثابت قدم بودن خیلی سخت است.
 صراط مستقیم فقط اینکه در راهش قرار بگیریم کافی نیست و باید حرکت کرد .
در تمام سیستم خلقت همه حمد خدا را میگویند و شاکر هستند همان قدر که دریافت می کنند پرداخت می کنند ولی انسان با اختیاری که دارد این اتفاق برایش نمی افتد وقتی ما  می گوییم خدا را شاکر باشیم چه اتفاقی می افتد ؟
چه سودی برای آن دارد؟ تمام صفات الهی درون ما است وقتی شکرگزار خداوند باشیم نه به زبان بلکه به صورت قلبی ا صفتی را که از خداوند در درون ما است را احساس میکنیم. 
 در این سیستم نعمتهای برای ما در نظر گرفته شده است کسانی که بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند، کمک راهنما ها و مرزبان ها، ایجنت ها ،نگهبان دبیر ،دیده بان ها و همه کسانی که در این سیستم خدمت می کنند همه نعمتهای خداوند هستند وقتی این نعمت ها را ببینیم و احساس شان کنیم بتوانیم قدر اینها را بدانیم یعنی اندازه که به ما خوبی می‌کنند و یک درصد کوچکی از آن را جبران کنیم خداوند همان صفت را در همان شکل به نمایش می گذارد. 
کسانی که وارد این سیستم شدن مشکلات بسیاری داشتند ولی در مسیر که قرار گرفتند به نتیجه رسیده اند . 
درسوره حمد می‌گوید ما را جزو کسانی که به آنها غضب کردی قرار نده و نه راه گمراهان .


یک سری ها در این  سیستم حقیقتی که به این بزرگی نمایش گذاشته داده میشود این همه سرویس دهی آشکار رو رایگان را نمی بینند از داشتن نعمات محروم می شود و ما جزو مغضوبین میشویم اگر من نتیجه نمیگیرم به خاطر این است که قدر این داده ها را نمی دانم و حقیقت را ناخواسته پنهان می کنم در این صورت است که ما دچار مشکل خواهیم شد پس این یک قانون است که ما در مقابل آن چیزی که دریافت می‌کنیم باید قدر آن را بدانیم و سپاسگزار عزیزان باشیم که به ما خدمت میکنند در کنگره بسیاری از کسانی که خدمت می کنند بدون هیچ چشم داشتی به ما خدمت می کنند.
شکرگزاری که در کنگره در قالب  زبان ، قلبی، عملی و یا به صورت پاکت انجام می‌شودزحماتی که این عزیزان می کشند یک درصد هم قابل جبران نیست نسبت به دریافت که به من داده شده، منی که سیگارم را درمان کردم موادم را درمان کرده اند این زحمات را با چقدر پول می شود جبران کرد.
سخنان مسافر احمد؛
سلام دوستان احمد هستم یک مسافر؛در ابتدا خداوند را شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفته ام و از اقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر میکنم و همچنین از راهنمای خوب خودم قدر دانی میکنم و از تمامی عزیزانی که در کنگره خدمت میکنند سپاسگزار هستم.
مصرف مواد در ابتدا برای من به صورت تفریحی شروع شد و در نهایت تبدیل به یک مصرف کننده حرفه ایی شدم و وقتی که انسان دچار مصرف مواد میشود روی خانواده و اطرافیانم هم تاثیر بسیار مخربی دارد و همه عذاب میکشند و خود من واقعا وقتی که در گیر اعتیاد شدم مادر و همسرم را بسیار عذاب دادم در اوایل تریاک میکشیدم و در ادامه به مصرف شیشه رسیدم که واقعا تخریب شیشه وحشتناک بود و برای من مشکلات عجیبی را ایجاد کرد و خدا را شکر که به واسطه یکی از دوستانم با کنگره اشنا شدم و به کنگره آمدم و برایم اصلا قابل باور نبود که بتوانم در کنگره به درمان برسم اما یک مقدار که حرکت کردم و جلو آمدم یک مقدار حس هایم باز شد و تنها اشتباه من این بود که در سفر اول یک مقدار که جلو آمدم احساس کردم که در همین سه چهار ماه اول مشکلات من دیگر حل شده است و بدون توجه به تذکرات راهنما کار خودم را عوض کردم و یکسری کارها را انجام دادم که برای من مشکلات جدیدی ایجاد شد و میخواهم این مسئله را عنوان کنم که در سفر اولویت باید با درمان باشد و تصمیم های مهم را در سفر دوم اجرایی کنید.مسئله دیگری که در کنگره برای من اتفاق افتاد درمان سیگار بود که واقعا خداوند را شکر میکنم و من این تجربه را کسب کردم که به نظرم در سفر اول خیلی بهتر میشود از بند سیگار نجات پیدا کرد و آن را درمان کرد.
من وقتی وارد لژیون شدم این قدر تخریب من بالا بود که فقط که فقط گریه میکردم و امیدی دیگر نداشتم ولی کنگره واقعا حیات را به من برگرداند و امروز از راهنمای بسیار خوبم تشکر میکنم که اگر آموزش ها و زحمات ایشان نبود قطعا نمیتوانستم به درمان برسم.
ادامه این روز زیبا 


مرزبانان کشیک همسفرمریم و مسافر محمدرهایی


خدمتگزاران جلسه
عکاس :مسافران عباس راهزانی و عادل صادقی 
تایپ :مسافر احسان لژیون چهاردهم 
تنظیم:مسافر عباس راهزانی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی، درمان وابستگی به مصرف سیگار(ویلیام وایت)، گزارش تصویری، رهایی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود اکرمی یکشنبه 2 تیر 1398 17:15
سلام
چه قاب عکس زیبایی احمد محمد و احمد خادمی عزیز خدا قوت به هر سه عزیز دلم براتون تنگ شده هم لڙیونی های عزیز براتون ارزوی خوبها رو دارم
مسافر بهزاد یکشنبه 2 تیر 1398 02:22
سلام،میثم عزیز رهاییت را تبریک میگم،وبهترینها رو برای شما ارزو دارم،به احمد اقا کمک راهنمای عزیز هم خدا قوت و خسته نباشید عرض میکنم.
رضا خندابی شنبه 1 تیر 1398 18:50
تبریک به میثم عزیز و آقای احمد و گروه خانواده و راهنماهای محترم
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 1 تیر 1398 16:25
خدا قوت خدمت خدمتگزاران عباس آقا و آقا عادل و آقااحسان
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 1 تیر 1398 16:23
با سلام رهایی میثم عزیز را به خودش و كمك راهنمای خوبش و خانواده محترمش و راهنمای همسفرش تبریك میگم.
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 1 تیر 1398 16:21
سلام و خدا قوت خدمت استاد - نگهبان و دبیر جلسه - تولد اولین سال رهایی احمد عزیز را به خودش و راهنمای محترمش و خانواده محترمش و راهنمای همسفرش سركار خانم شجاعی تبریك میگم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: