آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
خلاصه سی دی
جمعه 21 تیر 1398 ساعت 22:15 | نوشته شده به دست حمید سعادت | ( نظرات )

به نام خالق یکتا

خلاصه سی دی  " سن " از مهندس دژاکام ( لژیون پنجم )
استاد:از همه انسانهای معتقد می خواهیم که خود را در حریم اصلاح الهی قرار بدهند.انسان در هر مسئله و حیات خویش همیشه قدری عقب است،امیدواریم که این قدمها را قدری جلوتر قرار بدهید.البته تقدیر بر همه کس پوشیده و پنهان نیست،اما با اندیشه نیکو تاثیر یسیار وسیعی میدهد.ما غرق در کار و عمل خویش بودیم و تقدیر هم در خواست ما آن عمل را انجام داده و در نتیجه جهت یکی شد. ما نمی گوئیم که عمل ما بدترین بود،اما بدون شک راههایی بود که اکنون به آن رسیده ایم و در آن هنگام در تفکر ما خطور نمی کرد و اکنون هم باید راه خود را تا مقصد همچنان بی وقفه ادامه بدهیم و به دانش و خیلی از مجهولات دیگر پی ببریم و به کار ببندیم یا ابلاغ نمائیم رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است،یکی یافتن راه و دوم آنچه برداشت می نمائیم.

مطلبی که بارها راجع به آن صحبت کردیم،انسان چیزی نیست مگر تلاش کند،انسان دنباله دار هست،از یک نقطه نیست.سعی و تلاش ما از روز ازل آغاز می شود،از آن روز نخست که پیمان بستیم،زندگی ما فقط بر مبنای سعی و تلاش در زمان حال موجود نیست.زندگی ما بر مبنای سه موضوع هست:1-خواست 2-تقدیر 3-فرمان الهی

مثلا سن آدمها یکی نیست.سن آنها برآیند سه تا موضوع هست:یکی سن شناسنامه که معمولا همه می گویند شناسنامه ما را بزرگ گرفتن.دوم سن فیزیو لوژی هست،این شخص از لحاظ جسمی دارای چه توانی هست،قطعات فیزیکی بدنش چه جوری هست،درست کار می کند یا درست کار نمی کند،آیا کلیه اش درست یا درست نیست،معده اش درست هست یا نه،فشار خونش درست است یا نه و غیره.آدم داریم هشتاد سال هست ولی قلب و کلیه اش مثل ساعت کار می کنند،آدم داریم بیست ساله هست اما قلبش خوب کار نمی کند،کلیه اش سنگ ساز است.آدم داریم قله دماوند را تو سن هشتاد سالگی فتح کرده اما بیست وپنج ساله ها نمی توانند بروند.سن فیزیولوژی این را نشان میدهد که از لحاظ فیزیک در چه شرایطی قرار دارد،آیا یکی هست یا یکی نیست.سوم سن روحی و روانی هست،از لحاظ روحی و روانی در چه شرایطی قرار دارد.گاهی اوقات طرف سی سالش است و ناامیدی او را فراگرفته و میگوید همه چیز تمام شده است،گاهی اوقات طرف هشتاد سالش است ولی باز به زندگی امید دارد.یعنی اینکه از لحاظ افکار و اندیشه روحیه بالایی دارد یا ندارد.

برای مثال شما در نظر بگیرید در تمام کشور کشاورزان زحمات خیلی زیادی کشیدند،درخت آبیاری کردند،کود درختان را دادند،سمپاشی کردند،همه کاری کردند.ولی پارسال سرما زد تمام درختان گردو را سیاه کرد،میلیاردها میلیارد تومان ضربه زده شد به اقتصاد کشاورزی.سرما زد همه را خراب کرد،هر چه زرد آلو بود و هر چه هلو بود همه را زد خشک کرد.امسال هم همینطور سرما زد خراب شد.

اینجا که همه چیز انجام شده،تلاش هم انجام گرفته ولی سرما خراب کرده،اینجا میشود فرمان الهی.این دیگر خواست نیست،فرمان الهی باعث سرما شده.اینجا نباید بگوئیم تقدیر،چون تقدیر فقط برای یک نفر یا گروهی است،هم اگر عام باشد فرمان الهی است.حالا تقدیر یک درخت این است که محصول خوبی ندهد وهر چه رسیدگی کنی به این درخت محصول خوبی نمی دهد.

انسان هر کاری که انجام می دهد روی آن کارها مسئول است،اگر یک ظلم را مرتکب می شود،آن به خودش برمی گردد،چون همه چیز بر مبنای کنش و واکنش هست.ما هرچه بکاریم،درو می کنیم.

گاهی اوقات ما وقتی با مشکلی رو به رو می شویم باید صبور باشیم نه اینکه بگوئیم داریم تلاش و کوشش میکنیم ولی چرا جواب نمی گیریم.

استاد:از همه انسانهای معتقد می خواهیم که خود را در معرض اصلاح الهی قرار بدهند.

اصلاح الهی طوری میشود که مردم خودشان هستند.مثلا اگر انسان بگوید من روشنفکر هستم و به خدا اعتقادی ندارم و همه چیز تخیل هست،اینها همه اش بیسوادی هست.حالا اگر فردی دکترا دارد، این دکترا فقط در مورد یک رشته است. ندانستنی ها زیاد است،تو فقط توانستی در بین هزاران دکترا،یک دکترا بگیری. آنقدر علم هست که ما نمی دانیم،ما حتی از جسم خودمان هم خبر نداریم،حتی نفس کشیدن من هم دست خودم نیست.جریان خون ما هم در اختیار ما نیست،کلیه در اختیار ما نیست.اگر مثلا در فلان جا به یک کودک تجاوز می کنند،این تقصیر عیسی مسیح نیست.در چهار قاضی بی عدلی بکنند،تمام قضات که ناعادل نیستند.سه تا پلیس کار بد کنند ما نمی توانیم بگوئیم که همه پلیسها بد هستند.

استاد:انسان در هر مقطع و حیات خویش همیشه قدری عقب است.

یعنی انسان نمی تواند بگوید که من در برنامه هایم جلو هستم،من همه کارهایم درست است و در هیچ چیز عقب نیستم.انسان همیشه در یک مقطع قدری عقب هست.

استاد:امیدواریم که این قدمها را قدری جلوتر قرار بدهیم.

یعنی امیدواریم که شما قدمهایتان را کمی بلندتر بردارید و جلوتر را نگاه کنید.

استاد:تقدیر بر همه کس پوشیده و پنهان نیست.

تقدیر پنهان هست اما بر همه پوشیده و پنهان نیست.تقدیر مثل یک تیری است که از کمان رها شده است و اتفاق قطعا رخ خواهد داد.

استاد:اما با اندیشه نیکو تاثیر بسیار وسیعی میدهد.

پس تقدیر میرود ولی اگر اندیشه ما نیکو باشد بر روی تقدیر اثر نیکویی دارد.تقدیر یک اتفاق است که می افتد،واکنش ما نیست به آن چه که هست.

استاد:ما غرق در کار و عمل خویش بودیم و تقدیر هم در خواست ما آن عمل را انجام داده و در نتیجه جهت یکی شد.

گاهی تقدیر و خواست در یک جهت هستند و گاهی اوقات در جهت معکوس.خواست تو اینکه باید پولدار باشی اما تقدیر تو این است که نیاید پولدار شوی.

استاد:ما نمی گوئیم که عمل ما بهترین بود امابدون شک راهمان بود که اکنون به آن رسیدیم.

کارها را میکردیم و راهمان بهترین بود ولی ما نمی دانستیم،حالا به آن رسیده ایم.مثل ما که قبلا اقدام به درمان میکردیم ولی راههایمان غلط بود ولی الان به راه راست رسیدیم.ما حالا می فهمیم این راه ما درست است یا درست نیست.

استاد:در آن هنگام در تفکر ما خطور نمیکرد و اکنون هم باید راه خود را بی وقفه تا مقصد همچنان ادامه بدهیم و به دانش و خیلی از مجهولات دیگر پی ببریم و به کار ببندیم یا ابلاغ نمائیم.

در گذشته به تفکر ما خطور نمی کرد که متد DST هم هست،راههای دیگران را می رفتیم که به نتیجه هم نمی رسیدیم.حالا باید به تلاش خود ادامه بدهیم.

استاد:رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است،یکی یافتن راه ،دوم آنچه برداشت می نمائیم.

پس هر کاری بخواهیم بکنیم باید بگردیم رمز و راز را پیدا بکنیم.برای مثال راز چیزی است که داخل گاو صندوق داریم ورمز کلید گاوصندوق هست.اول باید راه را پیدا کنیم،بعد در این راه باید برداشت خوب بکنیم.    


والسلام

پایان سی دی سن


تایپ : علی چهار میری از لژیون پنجم 

تنظیم : حمید سعادت

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هاشم سه شنبه 25 تیر 1398 00:00
سلام
خداقوت علی آقا
حمید وحیدیان یکشنبه 23 تیر 1398 12:15
با تشکر و سپاس از حمیدآقا و علی آقا که استفاده راحتر از سخنان مهندس را فراهم نمودند
مجتبی مرادبیگی یکشنبه 23 تیر 1398 09:53
خداقوت خدمت علی و حمیدعزیز
احمد کاظمی شنبه 22 تیر 1398 10:48
مرسی از علی اقا . استفاده کردیم عالی بود
مسافر علیرضا نجف آبادی جمعه 21 تیر 1398 22:32
خداقوت . دست شما درد نکنه
مسافر علیرضا نجف آبادی جمعه 21 تیر 1398 22:32
خداقوت . دست شما درد نکنه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic