آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
خلاصه سی دی حقه 3
یکشنبه 30 تیر 1398 ساعت 18:28 | نوشته شده به دست حمید سعادت | ( نظرات )
' به نام قدرت مطلق ''

حقه ۳ ( استاد امین دژاکام )

سلام دوستان امین هستم یک مسافر


در ماه رمضان كسانی كه می­توانند روزه بگیرند اقدام به این فریضه بكنند و آنان كه نمی­توانند و یا بیمار هستند، تمرین نمایند تا موفق به روزه گرفتن شوند. چون روزه به نحوی باعث از بین رفتن بیماری نیز می­شود...


فردی كه بیمار است زمانی كه شروع می­كند به روزه گرفتن و ساعات زیادی را بدون آب و غذا سپری می-كند باعث می­شود اندك اندك جسمش به شرایط عادت كند و توانایی وی افزایش پیدا كرده و نقطه  تحملش بالا برود و بتواند روزهای بیشتری را روزه بگیرد. از طرفی هیچ كس وجود ندارد كه نقطه تحمل او صفر باشد. فقط مشكل اصلی شروع كردن انجام عملی است كه اهمیت دارد تا ادامه پیدا كند.

بنابراین كسانی كه تحت شرایط خاص بالاتر از نقطه  تحملش پله ابتدایی را آغاز می­كنند كه باعث ایجاد مشكلاتی در آنها می­شود و بیماری او شدت پیدا می­كند و به سرانجام كار نمی­رسد. ما با مسائل و داستان­هایی از طبیعت كه روبه­رو هستیم یا فیلمی تماشا می­كنیم و یا موسیقی­ای را گوش می­كنیم در اصل با روح ما ارتباط برقرار می­كنند.

همه اینها می­بایست دارای ریشه و آنی باشند تا این اتفاق یعنی برقراری ارتباط با روح رخ دهد. یعنی داستان­هایی كه برای قومیت یا فرهنگی جذابیت دارند می­بایست یك ریشه در صور پنهان داشته باشند. یعنی بایستی زنده باشند و در درون انسا­ن­ها جاری باشند تا جذابیت در صور پنهان پیدا نمایند.


فراگیری جهان­بینی راهی است برای اصلاح خود فرد البته آن هم در حیطه­ای خاص. یعنی اگر كسی راهی را انتخاب كرد باید ذره ذره و با صبر در مورد آن كار آموزش ببیند و سطح آگاهی خود را بالا ببرد مانند رهجویی كه كم­كم آموزش می­بیند و امتحان می­دهد و به مقام كمك راهنمایی می­رسد و تازه آن هم فقط می­تواند در حیطه اعتیاد رهرو خود را راهنمایی نماید نه در مسائل دیگر كه به اعتیاد ربطی ندارند. یعنی فردی كه به جهان­بینی در كنگره می­رسد فقط می­تواند صاحب­نظر در مورد اعتیاد باشد و این جهان­بینی به او كمك می­كند تا در ادامه راه تلاش كند و به مقام­های بالاتری در كنگره برسد و خود را روز به روز اصلاح كند. بنابراین وقتی ما در حیطه­ای خاص به جهان­بینی می­رسیم می­توانیم فقط در آن موضوع صاحب­نظر باشیم و نمی­توانیم به خود حق این را بدهیم كه دیگران را قضاوت كنیم و بگوییم فلانی مشرك است یا فلانی به خدا اعتقاد دارد یا نه.

گفتیم كه دو  مدل داریم كه از این مدل­ها استفاده می­كنیم تا به شناخت بهتر برسیم یعنی با مدل تصویر بهتر از موضوع داشته باشیم.

مدل­هایی كه ارائه شد یكی كارخانه و دیگری زمین بود. این مثال زمین در قرآن كریم ذكر شده است قبلاً گفتیم كه انسان زمین است، حال می­گوییم زمین چه جنسی دارد و از چه تشكیل شده است و چه خواسته­ای دارد و مربوط می­شود به خواسته­های نفسانی حال با این­ها چگونه برخورد می­كند كه من در زمینم چه بكارم و چه نكارم مربوط می­شود به تفكرات انسان. كه می­شود یك مثلث یك ضلع جنس خاك و یك ضلع خواسته­ها و یك ضلع می­شود تفكرات به آن مثلث ساختار یا بستر زمین كه اینها دست خود انسان است. و یك مثلث دیگر هم هست كه اضلاع آن نور، آب و اكسیژن است.

این سه عامل یعنی آب نور و اكسیژن یك مثلث دیگر زمین را تشكیل می­دهد كه رحمت خداوند هستند. اینكه چقدر باران ببارد؛ چه اندازه نور به زمین برسد در اصل دست خداوند است. البته هوا تقریباً ثابت است اگر ما انسان­ها با اعمالمان بگذاریم بماند. تركیب این دو مثلث هر چیز را به وجود می­آورد.

در اصل می­خواستیم بدانیم كفر و شرك آیا می­توانند زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهند؟ و آیا عامل برخی از بیماری­ها می­توانند باشند؟

حال اگر نور زمین زیاد باشد تبدیل به گرما می­شود و اگر آب كم باشد زمین به خشكی تبدیل می­شود. بنابراین ما نور كم داریم و نور زیاد و از طرفی آب زیاد داریم و آب كم كه تركیب همه اینها می­شود گرم و خشك و گرم و تر و سرد و خشك و سرد و تر كه مزاج­های انسان را تشكیل می­دهند و پایه طب سنتی را شامل می­شوند كه طبیعت انشان از این چهار مزاج تبعیت می­كند كه اگر از تعادل خارج شوند یعنی در بحث اگر آب و نور وجود انسان در یك جا جمع شوند ما یك جا گرمی و تری داریم و در طرف دیگر سردی و خشكی خواهیم داشت كه موجب بیماری­ها می­گردند. بنابراین در ادامه بحث كفر و شرك ما می­توانیم به انواع بیماری­ها در بدن انسان در طب سنتی برسیم.

حال ما نور را داشتیم كه می­شود آتش، باران را داشتیم كه می­شود آب و هوا را داشتیم كه می­شود باد و در نهایت جنس بدن انسان را داشتیم كه می­شود خاك. كه در اصل عناصر اصلی آب، خاك، باد و آتش هستند كه در این مدل نقش بسزایی دارند و با تركیب در هم می­توانند همه چیز را تشكیل بدهند. كه اگر علوم را دنبال بكنیم به حقیقت آنها پی خواهیم برد.

حقیقت را چگونه درك می­كنیم؟ در ابتدا ما با گوش و چشم می­بینیم و می­شنویم و در مرحله بعد این دریافت را به قلب می­فرستیم تا احساس و درك كنیم و در مرحله آخر به عقل می­سپاریم تا مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

در این مرحله اگر انسان به علت كبر نورش شود ما سایه­ها را می­بینیم و هر چه نور كم شود ما سایه­ها را نیز با هم اشتباه می­گیریم و قادر به دیدن و درك درست از افراد و دیگر چیزها را نداریم.

اگر در صور پنهان نوها كم شود قسمت دریافت دچار مشكل می­گردد. بنابراین وقتی دچار كفر و شرك می­شویم نور در یك قسمت از دریافت ما تجمع كرده و در قسمت دیگرمان نوری نخواهیم داشت و كارهای ضد ارزش را با یك نورپردازی زیبا می­بینیم و به دیگر مسائل توجهی نمی­كنیم.

در نتیجه وقتی انسان دچار كفر می­شود خوبی­ها را پنهان می­كند و بدی­ها را مورد توجه قرار می­دهد و به خوبی­ها نوری تابیده نمی­شود در این هنگام چیزهایی كه باارزش هستند برای آن فرد بی­اهمیت می­شود و چیزهای بی­ارزش فوق­العاده برای او اهمیت پیدا می­كند. مانند كسی كه به خانواده اهمیت نمی­دهد ولی به مادیات اهمیت می­دهد. جامعه­ای به تعادل می­رسد كه افراد آن جامعه همدیگر را ببینند، هنرهای اصیل خود را از قبیل نقاشی و یا موسیقی و ... ببینند و به معیارهای اصیل خود احترام قائل شوند. در مورد شرك به این صورت اتفاق می­افتد كه انسان خواسته دارد ولی می­خواهد  این خواسته سریع اتفاق بیفتد و بنابراین این خواسته را از تاریكی می­گیرد و این خواسته­ای كه از دیگری وام می­گیرد و به این طریق است كه آن شخص هم انرژی را كه در اختیار فرد قرار می­دهد از دیگری گرفته؛ یعنی شخص وام دهنده این انرژی را از خالق نگرفته است. بدین طریق كم­كم این انرژی وارد زندگی فرد می­شود و حس­های آلوده وارد قلب می-شوند و ادراك دچار مشكل می­شود و به هیمن ترتیب آنالیز و بررسی ما هم درست انجام نخواهد شد.

بنابراین كسی هم كه دچار شوك می­شود به علت عدم نور دریافت غلط اتفاق می­افتد و حس­های آلوده به قلب می­رسند وقتی قلب بیمار شد ادراك دچار مشكل شده و ما نتیجه درستی هم نمی­گیریم مثل كسی كه پله­های ترقی را در مورد موسیقی می­خواهد در كمترین زمان طی نماید.

بنابراین كفر و شرك در انسان جاری هستند و تنها راه مقابله با آنها پالایش حس­هاست. 

با سپاس فراوان
تایپ مسافر محمد فاضلی ۹۸/۴/۲۷ از لژیون پنجم  
تنظیم : حمید سعادت
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا خندابی دوشنبه 31 تیر 1398 15:18
ممنون از دوستان عزیز بابا تهیه و تنظیم و تایپ سخنان استاد جهانبینی آقای امین
همسفر لیلا دوشنبه 31 تیر 1398 10:55
خدا قوت .عالی بود
مسافر علیرضا نجف آبادی دوشنبه 31 تیر 1398 09:26
با تشكر از محمد عزیز و حمید عزیز .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات