آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
خلاصه سی دی
پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 10:48 | نوشته شده به دست حمید سعادت | ( نظرات )

بنام قادر مطلق

موضوع: خلاصه سی دی بیگانه از مهندس دژاکام

این سی دی به توضیح درمورد سخنان استاد می پردازد که مربوط به تاریخ 29/11/1375 می باشد

ابتدا به درج سخنان استاد پرداخته و در ادامه به موارد قابل تامل مرتبط با موضوع می پردازم.

استاد:خوشحالیم که یادی ازمن نمودید،من هم خوب هستم و به آنچه که مقدر است ادامه می دهیم،با یاد همه و یاد حق هستیم.برای آنچه خود پیش آورده ایم و آنچه در لوح ما نوشته شده با احترام خاصی برخورد می کنیم.چطورشد یادی از من نمودید؟

شاگرد: من همیشه به یاد شما هستم.

استاد:حتما مثل من قدری تنهایی را لمس نمودید و بی وفایی آشنایان بیگانه،مهم نیست،در این باور باش: همچنان که میگذرد نبوده و نخواهد ماند،یاری داری که تنهایت نگذاشته و این مهم است،زیرا محبت را یادآور میشود و به تقدیر واقعی که واقف هستی؟با فصل جدید آغازی نو کن تا همه چیز را با احیای خودت جان تازه ببخشی و آنگاه با دنیای دروغین وداع کن و با نیروی جدید و تفکر جدید پیش برو که انشاالله هرگز تنها نخواهی ماند.

یک یار واقعی بیش از هزاران هزار دوستان دروغی قیمت دارد و اکنون خود می دانی وقتی باورها با محبت واقعی عجین می شوند،واقعیت محبت را لمس می کنی و دیگرانی که هیچ وقت حضور نداشته اند،همان ظروف تهی هستند و ما با آنها کاری نداریم.

می دانی تو یک جستجوگر هستی و کسی که جستجو می کند مانند نوایی که خوب یاد ندارد بنوازد،ولی آنقدر می نوازد تا بهترین را بنوازد و آنگاه که به بهترین رسید،همه به نوای او گوش فرا می دهند و از هنر او خیلیها به وجد می آیند.با این مطلب باید منظور را فهمیده باشی!؟

از جسم خود شاکر باشید که به فرمان الهی تعظیم نمود و تو را همراهی کرد.هستی ضامن وجود هر یک از اعضای تنی هست که بی وجود شایسته حیات نیست.

ما شما و حال شما را در این بازار خوب میدانیم،اما این بار متاعی که عرضه داشتید بسیار تا بسیار برای دوستان قابل بود.انشاالله به فضل الهی در ستونهای دیگری سرفراز بشوید و پرچم دل را به اهتزاز درآورید و خود را از بسیاری جهات مصلح سازید تا اینکه به معنا،شیفتگان حق بیایند که نیاز بوده است و در این باب توفیق حق تعالی را آنچنان که شایسته است انجام داده باشید و عبادت ظاهری برای آنانی باشد که طلب می نمایند و شتاب پیوستن به آنها دارند.

یک روز باید بدانیم محبت اتفاقی نیست،محبت دامنه وسیع یک کمان بی انتهاست.به لمس وسخن نیست،اگر باشد حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می خواهد.به آن ارج بنهید،انشاالله حق تعالی یاری تان نماید.

گوش بسپارید:اصوات را با امواج مخصوص به خود جلب خواهید نمود،مانند دریافت یک آواز خوش با ترانه آن.

حال مواردی که میشود از این سخنان برداشت و ذکر نمود به شرح ذیل می باشد:

1-بخشی از زندگی ما تقدیری است که از جانب باری تعالی برایمان مقدر شده است و نمی توانیم با آن بجنگیم و میبایست آن را بپذیریم و اگر تغییری در آن بخواهد اتفاق بیفتد باز هم از جانب پروردگار امکان دارد.

2-ذکر و یاد خداوند زمانی ارزشمند است که به یاد خلق خدا هم باشیم.گوشه عزلت گزیدن و عبادت خداوند ارزشی ندارد اگر در خدمت مخلوقات پروردگار نباشیم.دوستی با انسانها،حیوانات،گیاهان،دریاها و هرچه که خداوند آفریده عین عبادت است.

3-هر چه که امروز هستیم زاییده فکر و رفتار و کردار خودمان است و تقصیر دیگری نیست.خوب بودن یا بد بودن چیزی است که خودمان خواسته ایم،بنابراین باید آن را بپذیریم و اگر خوب هستیم،خوبتر شویم و اگر بد هستیم تمام تلاش خود را برای خوب شدن بکنیم.ما در دعاهایمان در کنگره اینچنین میگوییم که:خداوندا ما را از نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است نجات بده.برای مثال اعتیاد بلایی است که خود بر اثر جهل و ناآگاهی بر سر خودمان آورده ایم وحال برای رهایی از دام اعتیاد میبایست هم تلاش بکنیم و هم هزینه آن را پرداخت نماییم.

4-گاهی اتفاقاتی که برایمان می افتد احتمال دارد حکمتی از جانب پروردگار در آن نهفته باشد و خود خداوند صلاح بنده خود را بهتر می داند، بنابراین به قول شاعر:هرچه از دوست رسد نیکوست.

5-آموزشهای کنگره راهی است برای خودشناسی،برای زندگی بهتر،برای یافتن راه درست به سرمنزل مقصود رسیدن تا همه اینها باعث رهایی ما از دام اعتیاد شوند و ما را در رسیدن به آرامش یاری کنند.

6-ما گاهی اوقات در ضد ارزشها بدانجا پیش می رویم که همه حتی خویشان نزدیکمان هم ما را طرد می کنند.در اصل مسبب این موارد خودمان هستیم مثل مسئله اعتیاد که با نادانی خود هنر چگونه زیستن با دیگران را از دست میدهیم،و تنها راه آشتی با آنان آموختن راه و رسم زندگی است.

7-برخی از مواقع انسان از خویشان نزدیک خود مثل برادر و خواهر انتظاراتی دارد ولی در مواردی چون مسائل مالی او را تنها میگذارند و در اصل اینجاست که آشنایان تبدیل به بیگانه می شوند.مثل برادران و خواهرانی که بسیار باهم صمیمی هستند ولی به محض اینکه مسئله ارث و میراث پیش می آید به راحتی به جان همدیگر می افتند.در مقابل گاهی هم اتفاق می افتد که یک بیگانه که حتی هیچ سنخیتی با ما ندارد از آشنایان آشنا هم به ما نزدیکتر میشود و از هزاران هزار دوست دروغین قیمت دارد.

8-تغییر حالات روحی یک فرد ارتباط مستقیم با تغییرات فیزیولوژی او دارد مثل مسئله خواب،خوراک،شغل و غیره که اگر درست نباشند فیزیولوژی فرد را بهم ریخته و در نتیجه حالات روحی و رفتاری و گفتاری فرد را بهم میریزد و در مواجهه با این افراد میبایست بسیار خویشتندار باشیم و هوش هیجانی خود را کنترل نماییم.

9-انسان وقتی با محبت واقعی خو می گیرد و عشق در درونش بیدار شود،ارزشها را با عشق ومحبت انجام می دهد.برای مثال وقتی فردی خود و خدای خود را به معنای واقعی بشناسد و عشق ومحبت واقعی در درونش به وجود بیاید دیگر باعث آزار و اذیت مخلوقات خداوند نمیشود،مبادرت به قطع درختان نمیکند،طبیعت را با زباله کثیف نمیکند و هزاران هزار موارد دیگر.در اصل با لمس واقعیت محبت،همه چیز جهان هستی برایش لذت بخش می شود.

10-ماهمه جستجوگر هستیم وچون تا بحال راه درست زندگی کردن را نمیدانستیم بنابراین تمامی این آموزشها و جهان بینی ها را فرا میگیریم تا اینکه موفق شویم زندگی سالم تری داشته باشیم.البته دنبال عارف و فیلسوف شدن نیستیم بلکه دنبال به تعادل رسیدن و آرامش هستیم تا اینکه دیگر زود عصبانی نشویم،حق دیگران را پایمال نکنیم،به دیگران علی الخصوص خانواده احترام بگذاریم وچه وچه وچه.پس باید آنقدر آموزش ببینیم و تفکر کنیم تا به آن مرحله برسیم و وقتی به آن مرحله رسیدیم مانند یک نوازنده ماهر یا یک نقاش زبردست یا یک هنرمند توانا برای همه قابل احترام می شویم و مورد توجه قرار میگیریم که این خود باز سرآغاز خط دیگریست.

11-جسم ما زمانی از ما تبعیت می کند و ما را در پیروی از فرامین الهی همراهی میکند که از تعادل برخوردار باشد و هر یک از اعضای بدن ما به خوبی وظایف خود را انجام دهند.برای مثال علت اینکه در زمان اعتیاد قادر به روزه گرفتن نبودیم به این علت بود که جسم ما در سلامت کامل نبود و حتی اگر مبادرت به روزه هم می کردیم با مشکلات جسمی و روحی فراوان روبرو می شدیم. از طرفی حیات ما  بستگی به درست کار کردن اعضای بدن ما مثل قلب،مغز،ریه،کلیه ها،کبد وغیره دارد.حتی تک تک سلولهای بدن ما در ادامه حیات ما نقش ویژه ای دارند و درست کار نکردن هر یک باعث بروز مشکل میشود. به قول شاعر:         چو عضوی به درد آورد روزگار        دگر عضوها را نماند قرار

12-در اصل هر کدام از ما در یک حرفه ای موفق است و چیزی برای عرضه دارد و به هر حال متوجه می شویم که در یک کار نسبت به کارهای دیگر ماهرتریم.برخی از ما هم که برای درمان به کنگره آمده ایم می توانیم در آینده برای درمان دیگر افراد خواهان رهایی از دام اعتیاد بسیار کمک کننده باشیم،بنابراین در این راه می بایست به بالاترین مراتب برسیم تا به معنای واقعی بتوانیم خدمت کنیم و توفیق رضایت خداوند را برای پاداش خدمتمان کسب نماییم که این خود نوعی عبادت خالصانه پروردگار است.

13-محبت اتفاقی نیست،تقدیر نیست،به لمس نیست و به سخن هم نیست،اگر به وجود بیاید،واقعی است و در اصل محبت واقعی انتها ندارد.برای دیدن محبت واقعی چشم ظاهر کافی نیست و باید با چشم دل آنرا دید.محبت حقیقی مثل یک آواز و موسیقی خوش است که چون از دل بر می آید،لاجرم بر دل می نشیند و انسان با گوش دل آن را دریافت می کند.

اگر با محبت حقیقی برخورد نمودید،برای آن احترام قائل باشید وامیدوارم پروردگار در این راه شما را یاری رساند.

در پایان اینجانب رهجو هاشم ازلژیون پنجم امیدوارم این نوشته مورد لطف و عنایت دوستان قرار بگیرد.

                                                                                با تشکر

                                                                               پایان سی دی بیگانه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمد کاظمی شنبه 9 شهریور 1398 09:48
قدردان مهندس دژاکام هستیم بابت آموزش ها و مطالب نجات بخش .
هاشم عزیز عالی بود . قطعا این مطالب پلی خواهد شد به رهایی شما ...
عادل صادقی پنجشنبه 31 مرداد 1398 23:48
هاشم جان خیلی عالی بود استفاده کردم، از حمید عزیز هم تشکر میکنم
پنجشنبه 31 مرداد 1398 14:11
با تشکر ،،بسیار عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو