آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی خصوصی روزهای سه شنبه ویژه مسافران
سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 19:04 | نوشته شده به دست عادل صادقی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
دوازدهمین جلسه از دوره چهلم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60،نمایندگی پروین اعتصامی اراک،ویژه مسافران،با استادی مسافر رضا، نگهبانی مسافر مجتبی و دبیری مسافر ایرج با دستور جلسه  ((وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من ))  در روز سه شنبه مورخ 1398/06/26 راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر
از اقای صابر تشکر میکنم که اجازه دادن امروز در این جایگاه خدمت کنم درصورتی که نظرم این است ایشان برای این جایگاه و این دستور جلسه شایسته تر بودند،وقتی میدیدم که ایشان سر جاده منتظر هستند که با تاکسی به شهرشان بروند قلب من پر از شادی میشد و از تلاش این ادم و کارهایی که میکرد لذت میبردم ولی خب خدارو شکر قرعه به نام من درآمد.
به کسانی که در آزمون کمک راهنمایی قبول شدند تبریک میگویم انگار یک کمدی الهی اتفاق افتاد و این یک آزمون بود برای ما که ببینیم چه هستیم و چگونه فکر میکنیم ،.
 من برای کل شعبه خوشحالم که ماه عسل زحماتشان را گرفتند.
در مورد وادی ۱۴همه می گویند صحبت کردن درموردش سخت است.
محبت چیزی است که پیرامون ماست و ما را در بر گرفته است و آنقدر نزدیک است که ما خیلی وقت ها نمی بینمیش،حرکتی که آغاز شده،از روز ازل، انگار که خود عشق ،عاشق بر عشق شده و حرکت می کند، ما فقط باید نظاره گر این عشق بازی باشیم، ولی ما هنوز به آن مرحله نرسیدیم که بخواهیم اینطور صحبت کنیم.
چیزی که من در کنگره یاد گرفتم این است که برای رسیدن به محبت باید از خودمان شروع کنیم،از دوست داشتن جسم خودمان و دوست داشتن صور پنهانمان.
گاهی وقت ها یک تیکه نان را رو زمین میدیدیم و بوسش میکردیم و کنارش میگذاشتیم ولی حواسمان نبود که چه بلایی سر جسم خودم آورده ام.
باید از دوست داشتن جسم خودمان شروع کنیم،از آن موادی که واردش میکنیم،از آن نیکوتینی که واردش میکنیم،به نظر من قدم اول دوست داشتن شروع به درمان شدن است.
کسی که خودش را دوست ندارد چگونه میتواند بچه ی خودش را دوست داشته باشد؟ شاید به نظر برسد که دوست دارد ولی آیا من خودم را دوست دارم ؟ آیا جسم خودم را دوست دارم؟ 
شاید اولین بندی که باید باز شود تا بتوانیم محبت را بفهمیم ،چیزی که همه ی مردم دنبالش هستند ،شاعرها درموردش شعر گفتند و عرفا درباره اش صحبت کردند،وقتی به آن میرسیم انگار گمشده ای داشتیم و یک زمانی داشتیمش ولی از دستش دادیم و دنبالش هستیم،بزای این که به آن برسیم در قسمت جسم باید این کارها را انجام دهیم.
اقای مهندس درمورد اضافه وزن صحبت میکنند که ببینین چه چیزی در این جسم میریزیم و چقدر این جسم را اذیت میکنیم.
در قسمت جسم از آن چیزی که هستیم و در هر شرایطی که هستیم لذت ببریم
باید ببینیم چه چیزهایی درصور پنهانمان باید تغیر کند؟مثل کینه و نفرت،حسادت و خیلی از چیزهایی که به صور پنهانمان آسیب میرسانند.
یک برداشت اشتباهی که از محبت داریم این است که فکر میکنیم محبت را باید به دیگران انجام دهیم،ولی برای اینکه بتوانیم به دیگران محبت ونیم باید دست از محبت کردت به آن ها برداریم و اول به خودمان محبت کنیم.
مسیر به این حالت است که محبت مثل یک رودی است که خواه یا ناخواه به خیلی از آبادی ها میرود و خیلی از درخت ها را آب میدهد و خیلی آبادی ها به وجود میاورد ولی خودش به سمت دریا میرود. هر انسلنی که به خودش میپردازد و خودش را درست میکند ممکن است بتواند به دیگران هم کمک کند.
مثلا من خودم  حس میکردم چیزی را گم کردم و به دنبال گمشده ام بودم، وقتی مواد مصرف کردم فکر کردم که آن گمشده را پیدا کردم ولی باز هم اینطور نبود و به اینجا آمدم و یک سری اتفاقات باعث شد بمانم و کمک راهنما بشوم ولی واقعا قصدم فقط خودم بودم و ممکن است در این راهی که    بوده ام به کسی هم کمک کرده باشم و اگر کمک هم کرده باشم عمدی نبوده بلکه سهوی بوده. 
به چیزی که به ما ربط ندارد نپردازیم،چیزی که در حاشیه است به من ربط ندارد،باید تفکر داشته باشیم تا زندگیمان بهتر شود.
باید سعی کنیم از لحاظ مالی،جسمی و... خودمان را قوی کنیم،اگر ما بتوانیم این کارها را انجام دهیم شاید بتوانیم بگوییم شاید توانسته باشیم به دیگران محبت کنیم
چیزی که خیلی مهم است آموزش گرفتن است،ما باید آموزش بگیریم تا بدانیم اندازه ها چقدر است،چه چیزی خوب است و چه چیزی بد،چه چیز هایی در جسم ما وجود دارد؟ چه سیستم شبه افیونی خداوند به آدم داده ولی خرابش میکند، بدانیم وقتی میگویند سرزنش نکن دلیلش چیست؟ به من میگفتند سرزنش نکن غیبت نکن و... ولی من نمیدانستم چرا ؟تا در اینجا فهمیدم تمام این ها برای خودم است. فکر میکردم اگر این کارها را انجام دهم خدا یک بلایی سر من می آورد، ولی فهمیدم این برای این است که بتوانم خیلی کارها را انجام دهم و خیلی چیزها را احساس کنم.
این مسیر طولانی است اگر بخواهیم قطره ای از محبت را ادراک کنیم باید مسیرهای زیادی را برویم.
گاهی وقت ها رسیدن به محبت با نرسیدن است یعنی چیزی را بخواهیم ولی به آن نرسیم و باز هم انجام بدیم و باز نشود و باز هم انجام دهیم.
یکی از مراحلی که میتوانیم به محبت برسیم کمک راهنمایی است،خیلی از آدم ها نیامرند ولی من آمدم ،خیلی آدم ها  ۱گرم ۳۰روز رفتند ولی من آمدم،خیلی آدم ها سفر دومی میشدند و دیگر نمی آمدند ولی من باز کار خودم را انجام دادم و آمدم،شاید من نتوانستم به درد خیلی از آن ها بخورم ولی خورم به خیلی از چیز ها رسیدم و توانستم خیلی چیز ها را درک کنم.
در سی دی سبزه ها مهندس میگوید من میرویانم آنقدر تا زمین و آسمان را ظلمت فرا گیرد دقیقا چنین چیزی هست و آدمی که بتواند از میان آن سبزه ها نور را پیدا کند مطمعنا میتواند عظمت را هم مشاهده کند..
امیدوارم همه ی عزیزان در این مسیر ثابت قدم باشید و بتوانید محبت را احساس کنید.
مرزبان کشیک
کمک راهنما هایی که ظرفیت پذیرش رهجو دارند
خدمتگزاران جلسه

عکاس: مسافر حامد
تایپ:مسافر حسام
تنظیم : مسافر عادل

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عابده پنجشنبه 28 شهریور 1398 23:32
با سلام و خدا قوت،آقا رضا از صحبتهای قشنگتون خیلی لذت بردم و واقعا دریچه های جدیدی برام باز شد خدا قوت،به همه خدمتگزاران هم خدا قوت میگم اینها همه نشانه وادی چهارده هست...
رضا خندابی پنجشنبه 28 شهریور 1398 15:03
سپاس از آقا رضای عزیز به خاطر صحبت های بسیار زیبایشان لذت بردم و خداقوت خدمت خدمتگذاران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات