آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
حضور در لژیون سردار و حس خوب حمایتگر بودن
شنبه 11 آبان 1398 ساعت 17:37 | نوشته شده به دست مسافر عباس | ( نظرات )
«همسفران متوجه این موضوع شدند که به کنگره آمده‌اند تا مستقل از مسافران، خود را تغییر دهند، به همین خاطر سعی می‌کنند که در همه برنامه‌ها شرکت داشته باشند و حتی مستقل عمل کنند»
«من به عنوان یک همسفر، به صورت جداگانه از مسافرم در کنگره آموزش دیدم و کنگره به من کمک کرده تا زندگی هدفنمدتری داشته باشم؛ بنابراین من هم باید به عنوان یک شخص مستقل خدمت مالی و معنوی داشته باشم...»
این‌ها بخشی از صحبت‌های همسفر پروشات راهنمای لژیون سوم و عضو لژیون سردار نمایندگی صالحی بود؛ وی که دو سال متوالی در این خدمت حضور داشته، اکنون معتقد است زمان آن فرارسیده که هر یک از همسفران حس زیبای حمایتگر بودن را تجربه نمایند و این کار را می‌تون با انجام خدمت‌های مادی و معنوی در کنگره به انجام رساند. همراه ما باشید با گفتگویی صمیمی به مناسبت هفته گلریزان. 

لطفاً برای ما بگویید ازنظر شما برای رهجویی فرمان‌بردار بودن، چه صفاتی را لازم است در خود پرورش دهیم؟
 
در مورد فرمان برداری به عقیده من لازم است شخص نفس خود را ارتقاء دهد و این احتیاج به تزکیه دارد؛ برای فرمانبردار بودن، باید مطیع بود و باید رهجو فرمانبردار راهنما باشد، تا به مقصود برسد! برای انجام این عمل لازم نیست دنبال کارهای عظیم برویم؛ بلکه باید از کارهای کوچک شروع کرد، مثلا تغییر در وضعیت ظاهری (مثل لباس مرتب پوشیدن، سر ساعت به کلاس آمدن، تکلیف را خوب انجام دادن و یا خدمت کردن و ...)، همه این‌ها همان تزکیه و پالایش است. همانطور که اشاره کردم وقتی حرف از تزکیه می‌شود، همه فکر می‌کنند کاری بسیار دشوار است، اما شروع کردن از همین کارهای کوچک، شروعی خوب و جهش بزرگی برای تزکیه‌ فرد به شمار می‌رود.

 

خدمت در جایگاه‌های مختلف و در عین حال مادرِ دو فرزند کوچک بودن چگونه مدیریت می شود؟ از چالش‌ها و درس‌هایی که این شرایط در مقابلتان گذاشته برایمان بگویید.

وقتی کسی قصد خدمت کردن داشته باشد، شرایط خود به خود فراهم خواهد شد. خدمت کردن در کنگره۶۰ باعث نظم و برنامه‌ریزی بهتر در زندگی من شده است؛ هر چند که از دیدگاهِ من هیچ جایگاه و مسئولیتی بالاتر از نقش مادری نیست، اما با این حال خدمت در کنگره در کنار این مسئولیت (مادر بودن)، زندگی مرا کامل‌تر کرده و رنگ و بویی بهتر و زیباتر به آن بخشیده است.

حال که بحث خدمت داغ است به ما بگویید خدمت کردن در کنگره از دیدگاه شما شامل چند بخش است؟ آیا تفاوتی در انجام آن‌ها مشاهده می‌کنید؟  

خدمت کردن به دیگران به صورت مادی و معنوی صورت می‌گیرد و در کنگره هم باید خدمت معنوی و مادی در کنار هم انجام شود؛ چراکه این دو با هم کامل می‌شوند و هر یک ارزش و جایگاه خودشان را دارند و جایگزین هم نخواهند شد.

  

شما در طی دو سال متوالی عضو لژیون سردار هستید، چه انگیزه‌ای در شما باعث شد تا به صورت جدا از مسافرتان در لژیون سردار شرکت نمائید؟

من فکر می‌کردم که به عنوان یک همسفر، به صورت جداگانه از مسافرم در کنگره آموزش دیدم و کنگره به من کمک کرده تا زندگی هدفمندتری داشته باشم؛ بنابراین من هم باید به عنوان یک شخص مستقل خدمت مالی و معنوی داشته باشم، درضمن وقتی من به صورت مستقل این کار را انجام دادم، توانستم حسِ خوب حمایت کردن که به انسان توانایی و قدرت می‌دهد را تجربه کنم. من فکر می‌کنم تک تک ما نسبت به کنگره (جدا از مسافران) وظیفه‌ای داریم تا شاید بتوانیم قسمت کوچکی از دِین خود را ادا کنیم.

 

به نظر شما نقش همسفران (به عنوان گروهی مستقل) در مشارکت در لژیون سردار تاکنون چطور بوده و چگونه باید اهمیت این نقش را به همسفران خاطرنشان شد؟

خوشبختانه در این یک سال اخیر، نقش همسفران در مشارکت‌های مالی  رشد چشمگیری داشته است و من خداوند را از این بابت شاکرم. علاوه بر این همسفران باید بدانند که از هر نظر لازم است که قوی عمل کنند و در هر قسمت (هر خدمتی) خوش بدرخشند.

شما به عنوان یک راهنما چگونه باعث تشویق رهجویان خود در لژیون سردار می‌شوید؟

این موضوع احتیاج به آموزش دارد و صرفا با گفتن این جمله که «خدمت مالی کنید!» درست از آب در نمی‌آید. رهجو باید بداند که برای چه منظوری و چه هدفی هزینه مالی پرداخت می‌کند و وظیفه‌ی او در قبال کنگره چیست؛ در این شرایط اگر شخصِ راهنما عضو لژیون سردار باشد راحت‌تر می‌تواند دیگران را به این کار تشویق کند‌.

من سعی میکنم حس خوب حمایت کردن را در رهجو‌هایم تقویت کنم و یادآور شوم که اگر امروز بر روی این صندلی‌ها ننشسته بودیم و کنگره۶۰ ما را حمایت نمی‌کرد، الان کجا بودیم و در چه شرایطی قرار داشتیم... برای مفهومِ حمایت‌گر بودن، می‌توان مهندس حسین دژاکام را مثال زد که حس خوب حمایت کردن، به ایشان توانایی و قدرت فوق‌العاده‌ای بخشید؛ در نتیجه اگر هر کدام از ما در حد توانایی خود حمایتگر شویم، می‌توانیم در زندگی خود متمایز از دیگران باشیم.

امسال برای نخستین بار هزینه‌های جشن اسیستنت و مرزبانی با حمایت صفر تا صد همسفرانِ عضو لژیون سردار صورت گرفت؛ حس شما در این رخداد چه بود؟

امسال برای نخستین بار این موضوع در نمایندگی صالحی اجرا شد و طبیعتا با مشکلاتی همراه بود. تشکیل لژیون سردار برای موضوعات مالی بوده و این قسمت هم باید در آن گنجانده شود. قطعا هر چقدر که به جلو برویم، تجربه ما در این زمینه بیشتر و مشکلات کمتر خواهند شد. در هر صورت من خوشحال می‌شوم که گوشه‌ای از هزینه‌های جشن‌ها را پرداخت کنم؛ برای افراد چه جایی می‌تواند بهتر از جشن و سرور باشد تا بخواهند پولشان را خرج کنند!

در کل استقلال گروه خانواده را در انجام تمام خدمت‌ها چگونه ارزیابی می‌کنید و تا چه حد به استقلال این گروه (همسفران) در آینده امیدوار هستید؟

در سال‌های اخیر به واسطه آموزش‌های کنگره، نقش گروه خانواده در خدمت‌ها پرنگ‌تر شده است. خوشبختانه همسفران نیز بیشتر متوجه این موضوع شدند که به کنگره آمده‌اند تا مستقل از مسافران، خود را تغییر دهند، به همین خاطر سعی می‌کنند که در همه برنامه‌ها شرکت داشته باشند و حتی مستقل عمل کنند. در گذشته بیشتر تصمیمات از طریق گروه مسافرها برای گروه خانواده گرفته می‌شد، اما بعدها (به واسطه اسیستنت‌ها) این اختیار به گروه خانواده سپرده شد تا بتوانند در مراسم‌های مختلف به‌صورت جداگانه تصمیم گیرند.

 

 در آخر به جز رسیدگی به فرزندان، اوقات فراغت یا روزهای تعطیل خود را چگونه می‌گذرانید؟ چه سرگرمی را بیشتر دوست دارید؟

بیشتر دوست دارم وقتم را با خانواده بگذرانم و هیچ چیز برام لذت‌بخش‌تر از این نیست که همراه همسر و فرزندانم باشم؛ البته این آموزشی بود که کنگره به من داد! در گذشته آنقدر که وقت‌گذرانی با دوستانم برایم لذت‌بخش بود، چیز دیگری نبود! و بزرگ کردن فرزندانم را به چشم وظیفه می‌دیدم؛ اما در حال حاضر چیز برایم معنی دیگری دارد. البته به ورزش کردن هم علاقه زیادی دارم که سعی می‌کنم در برنامه روزانه خود آن را بگنجانم.

همسفران نمایندگی صالحی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته، مطالب آموزنده، مشارکت های مکتوب، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بهار راهنمای لژیون ششم صالحی یکشنبه 12 آبان 1398 11:01
خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic