آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه ویژه مسافران و همسفران مورخ 1398/08/16
شنبه 18 آبان 1398 ساعت 12:00 | نوشته شده به دست مسافر عباس | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

ششمین جلسه از دوره چهلم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60،نمایندگی پروین اعتصامی اراک،ویژه مسافران و همسفران با استادی ایجنت محترم مسافر منصور،نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه ((رابطه یادگیری و معرکه گیری))همچنین سومین سال رهایی مرزبان محترم مسافر بهزاد در روز پنجشنبه مورخ 1398/08/16 راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان منصور هستم یک مسافر

دستور جلسه امروز رابطه یادگیری و معرکه گیری است و در ادامه هم تولد سومین سال رهایی  مرزبان عزیز آقا بهزاد را جشن خواهیم گرفت. در کنگره وقتی مسائل و مشکلاتی پیش می آید؛ شورای دیده بانان برای آن راه حلی پیدا می کنند  و این راه حلها را در قالب دستور جلسات سالیانه قرار میدهند. یکی از این دستور جلسات رابطه یادگیری و معرکه گیری است. تجربه من از این دستور جلسه  این است که وقتی یادگیری و آموزش کنار برود جای آن را موضوعی به نام معرکه گیری می گیرد. آقای مهندس می فرمایند :یک مواقعی کلام و سخن کنار میرود و جای آن را موسیقی می گیرد ولی زمانی که منطق کنار میرود و من در یک موضوع و یا موضوعاتی محکوم میشوم و یا شکست میخورم؛ جای آن را معرکه می گیرد . 
 مثلا راهنما به رهجو میگوید چرا سی دی ننوشتی؟ رهجو میگوید فلانی هم ننوشته است. راهنما میگوید چرا روزهای جمعه در مقر ورزشی حضور نداری؟ رهجو میگوید هر وقت همه آمدند من هم می آیم؛ یعنی منطق و عقل  کنار میرود و معرکه گیری جای آن را میگیرد و در اینجا نفس اماره است که فرمان میدهد. وقتی فردی در درمانش شکست میخورد و کل سیستم را زیر سؤال می برد ما باید یاد بگیریم که اگر او وارد معرکه شده است من نباید وارد معرکه او شوم. ما باید عناصر معرکه گیری را بشناسیم. فردی که وارد معرکه میشود دوست دارد چند نفر دیگر را هم دور خودش جمع کند. اولین نشانه آن این است که پچ پچ می کنند. آب میگردد و گودال را پیدا میکند؛ حسهای مشترک میگردند و یکدیگر را پیدا میکنند. من باید هوشیار باشم که وارد معرکه آنها نشوم. در  این معرکه اولین شخصی که قربانی میشود خود شخص معرکه گیر است. برای اینکه ما در دام معرکه گیری نیفتیم به آموزش و یادگیری نیاز داریم؛ برای یادگیری هم نیازمند فرمانبرداری، نظم و انضباط هستیم. مسئله دیگر خدمتگزار بودن است. کسی که خوب سفر نمی کند و خدمت نمی کند آنقدر وقت آزاد دارد که به دیگران میچسبد و  دائما از دیگران ایراد  میگیرد و وارد حاشیه میشود.
در مورد فرمانبرداری، آقای مهندس میفرمایند اگر ما یک شال به گردن یک مترسک چوبی بی اندازیم همه موظف هستند در چهارچوب قوانین کنگره از او اطاعت کنند و به او احترام بگذارند . حالا این جایگاه میتواند جایگاه ایجنت و اسیستانت باشد و یا مرزبانی و کمک راهنمایی باشد.  وقتی ما از این فرمانبرداری فاصله میگیریم وارد نق زدن و حاشیه میشویم. 
این نوشتار هست که: اول ندانی را بدان تا 06 در جلوی درب ورودی اکثر نمایندگیهای کنگره بدانی را بدانی و بیاموزی و به آن عمل کنی. خیلی چیزها هست که ما نمیدانیم و رهجو باید این شهامت را داشته باشد که اگر اشتباهی مرتکب میشود عذرخواهی کند و کارش را اصلاح  کند. پس نتیجه ای که از این دستور جلسه میگیریم این است که   اولا معرکه گیری نکنیم و ثالثا یا وارد  معرکه دیگران نشویم و برای این کار نیاز به یادگیری و خدمت کردن داریم.
امروز تولد سومین سال رهایی مسافر بهزاد است و بهزاد خودش در جایگاه قرار می گیرد و صحبت میکند. در تولدها قبل از هر چیزی ما باید از آقای مهندس و خانواده معظم ایشان تشکر کنیم. اگر میگویم خانواده معظم چون واقعا معظم هستند.
از آقای حکیمی دیده بان امور شهرستانها تشکر می کنیم و بعد به آقای هادی راهنمای سفر اول ایشان تبریک می گوییم. من امروز در جایگاه ایجنت و به عنوان راهنمای خدمت مسافر بهزاد در خدمت شما هستم چون طبق قانون کنگره، راهنمای مرزبانها در دوره مرزبانی، ایجنت است. سپس به راهنمای همسفرشان، خانم شهری  تبریک میگوییم و درنهایت به آقای بهزاد و همسفران محترمشان تبریک میگوییم. تولدها را جدی بگیرید. پیام بزرگ تولدها، دست آورد صورت مسئله اعتیاد و کشف متد دی اس تی است. ما با گرفتن تولد راه درمان اعتیاد را باز میکنیم و به عزیزان تازه وارد پیام می دهیم که اعتیاد به هر نوع ماده مخدر، در کنگره قابل درمان است. امروز مسافر بهزاد پیام میدهد که درمان  به سادگی آب خوردن است.

اعلام سفر مسافر بهزاد
سلام دوستان بهزاد هستم یک مسافر 
آنتی ایکس مصرفی شیشه ،هروئین ،تریاک،قرص ،متادون روش درمان DST  با داروی OT مدت شانزده ماه به کمک راهنمایی آقا هادی سفر کردم رهایی سه سال و یک ماه، راهنمای خدمت آقا منصور
آنتی ایکس مصرفی سیگار روش ردمان DST با نیکوتین خوراکی مدت سیزده ماه با راهنمایی آقا هادی سفر کردم رهایی هشت ماه و بیست روز

آرزوی مسافر بهزاد:

آرزو می‌کنم کسانی که به دنبال راه درمان اعتیاد می‌گردند راه کنگره 60 را پیدا کنند


خلاصه سخنان مسافر بهزاد: 

 ابتدا خداوند را برای قرار گرفتن در این جایگاه شکر می‌کنم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و از آقای حکیمی هم سپاسگزارم. از راهنمای درمانم آقای هادی که امروز جایشان اینجا سبز است تشکر می‌کنم و از آقای منصور و راهنمای همسفرم خانم شهری هم تشکر می‌کنم.

نمی‌خواهم خیلی از سختی‌ها و ناراحتی‌های گذشته صحبت کنم؛ این مسائل را در تولد یک‌سالگی عنوان کردم. من قبل از ورود به کنگره 21 بار اقدام به ترک کرده بودم. بیش از 10 بار در کلینیک اقدام به ترک کرده بودم؛ یو آر دی کرده بودم، در بیمارستان روانی بستری‌شده بودم.

 در دوران مصرف، خیلی همسفرانم را اذیت می‌کردم. به خاطر سوءظن‌ها و شک‌هایی که داشتم؛ توی خانه دوربین کار می‌گذاشتم و خیلی مسائل دیگر که تخریب شیشه به وجود می‌آورد. من با مصرف 3 گرم شیشه وارد کنگره شدم و تخریب بالایی داشتم. آن‌قدر حالم خراب بود که مشاور جلسه اولم را که پسرعمویم بود نشناختم؛ اما من امروز در این جایگاه قرار گرفتم که بگویم شیشه در کنگره درمان قطعی دارد. به تازه واردین عزیز می‌گویم که اگر خواست قوی داشته باشند و در مسیر کنگره حرکت کنند قطعاً به درمان خواهند رسید. از همسفرانم خیلی تشکر می‌کنم که در این راه، در کنار من بودند و اگر همراهی همسفرم نبود شاید به درمان نمی‌رسیدم.

خلاصه سخنان کمک راهنما، همسفر اکرم:

از آقای مهندس، خانواده محترمشان و از آقای حکیمی تشکر می‌کنم. به آقای هادی و آقای منصور تبریک و خدا قوت می‌گویم و به آقای بهزاد و خانم مریم و الینای عزیز تبریک می‌گویم.

کسی که همسفر یک مصرف‌کننده شیشه است سختی‌های خاص خودش را دارد ولی خانم مریم آمد و با جدیت آموزش‌ها را گرفت؛ سی‌دی‌هایش را نوشت و همیشه حضور داشت. ما می‌گوییم همسفر بال پرواز مسافر است و خانم مریم با صبر و استقامت، وظیفه خود را در این جایگاه به‌درستی انجام دادند.

آقای مهندس در سی دی بیل فرمودند که افراد کنگره قایقی خواهند شد برای نجات دیگران و خانم مریم هم در سفر دوم شروع به خدمت کردند. یک دوره مرزبان بودند و هم‌اکنون هم در جایگاه راهنمایی تازه واردین خدمت می‌کنند. برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در جایگاه‌های بالاتر قرار بگیرند.

خلاصه سخنان همسفر مریم:

من هم از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از آقای هادی و آقای منصور هم سپاسگزارم و از راهنمای عزیزم خانم شهری تشکر می‌کنم.

همه دوستان کم‌وبیش از مشکلات ما در سفر اول اطلاع دارند ولی خدا را شکر که در کنگره به آرامش و حال خوش رسیدیم؛ هرچند هنوز در زندگی مشکلاتی داریم ولی تغییر نگاه ما به زندگی باعث شده که در آرامش زندگی کنیم.

ما راه‌های زیادی را برای ترک اعتیاد رفتیم ولی هیچ‌وقت به نتیجه نمی‌رسیدیم. یک‌بار برای مشاوره به روانشناس بهزیستی مراجعه کردم و دکتر از من پرسید بیمارت کجاست؟ گفتم خانه است و نیامده. دکتر گفت خانم برو و از او جدا شو. کسی که خودش برای درمانش نمی‌آید، خوب نمی‌شود.

تخریب‌های اعتیاد روی الینا هم اثر گذاشته بود و در نقاشی‌هایش عکس قلیان و پایپ می‌کشید و این‌ها تلنگری می‌شد تا پدرش برود و ترک کند ولی بعد از مدتی شروع به مصرف می‌کرد. تا اینکه پیام کنگره را از کسی که شاید قبولش نداشتیم دریافت کردیم. خدا را بابت این رهایی شکر می‌کنم و به همسفران عزیز می‌گویم که صبر و استقامت داشته باشید و قطعاً به نتیجه خواهید رسید.

 خلاصه سخنان همسفر الینا:

 
 خدا را بابت این جایگاه شکر میکنم و از آقای مهندس سپاسگزارم. از راهنمای پدرم آقا هادی و  آقا منصور و راهنمای مادرم خانم شهری تشکر میکنم.

مرزبانان کشیک

ادامه این روز زیبا در قاب تصویر


خدمتگزاران جلسهتایپ:مسافر صابر همتی
عکاس:مسافر عباس راهزانی
تنظیم:همسفر میلاد عیدی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
amirkarimi یکشنبه 19 آبان 1398 17:39
واقعا روز خیلی خوبی بود مرسی خسته نباشید
حمید وحیدیان یکشنبه 19 آبان 1398 15:54
با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد - نگهبان و دبیر جلسه - تولد سومین سال رهایی آقا بهزاد را به خودش خانواده محترمش و ایجنت محترم آقامنصور و راهنمای گروه خانواده و آقای هادی تبریك میگم .
همسفر مریم حسن بیگی شنبه 18 آبان 1398 16:01
باعرض سلام و خدا قوت خدمت استادمحترم آقای نگهبان ودبیر محترمشون.اقای بهزاد وخانم مریم عزیز عزم واراده شما الهام بخش ما است تا کارهایمان رابه خوبی انجام دهیم مجددا تولدتان را به شما و کمک راهنماهای محترمتان تبریک عرض میکنم وآرزو میکنم که تولد آزاد مردیتان راتجربه کنید وهمیشه شاد و سلامت باشید
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 18 آبان 1398 12:07
خدا قوت خدمت استاد - نگهبان و دبیر جلسه - یه بار دیگه تولد سومین سال رهایی آقا بهزاد را به خودش خانواده محترمش و ایجنت محترم آقامنصور و راهنمای گروه خانواده و آقای هادی تبریك میگم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو