آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ نقش سی دی ها و نوشتن آن ها در آموزش
پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 13:23 | نوشته شده به دست میلاد عیدی | ( نظرات )

جلسه دهم از دوره شصت و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر ژیلا با دستور جلسه "نقش سی دی ها و نوشتن آن ها در آموزش"، در روز چهارشنبه 6 آذر ماه سال 98 ساعت 8:45 آغاز به کار کرد.


سخنان استاد؛

چند نکته:

ـ روزهای چهارشنبه ورودی های سفر اولی، وارد آکادمی نشوند. ـ سفر دومی ها هم نفرات با خودشان نیاورند، چون ما اینجا کمبود جا داریم. مطلب دیگر، وقتی بچه ها به رهایی می رسند، انگار می خواهند که استشهاد محلی پر کنند، وقتی یک نفر امضاء می کند، نیازی به امضاء های دیگر نیست. ـ آقایان هیچگونه مشاوره ای به خانم ها و گروه خانواده نمی دهند. فقط امین در محیط کنگره در خصوص یکسری از موارد، ممکن است راهنمایی کند. هیچکس حتی دیده بانان نمی توانند در خصوص مسائل مختلف به گروه خانواده یا همسفران مشاوره بدهند. من به خودم اجازه نمی دهم در خصوص مسائل خانواده، مشاوره بدهم.

ـ در هنگام مصاحبه راهنمایی، از شما سوال می کنند که اگر کسی مشکل خانوادگی داشته باشد، به او چه راهنمایی می کنید؟ و شما می گویید ما در خصوص مسائل خانوادگی هیچگونه دخالتی نمی کنیم.

ـ ما مشاوره تازه واردین یا مشاوره خانواده نداریم، بلکه راهنمایی تازه واردین و راهنمای خانواده داریم. خیلی ها به کنگره می آیند، همه چیز در جریان است، ما هیچکدام ادعا نمی کنیم که آدم معصوم و بی گناهی هستیم، حتی من هم چنین ادعایی ندارم. دیده بانان هم اگر انتخاب شدند، اینها بهترین ها بودند و این افراد جاری و در جریان است، انسان تغییر می کند و تغییر پذیر است. ما در گذشته دیده بان داشته ایم که از کنگره رفت و اوردوز کرد و فوت کرد. پس ممکن است خیلی ها در کنگره باشند و الآن در کنگره نباشند، ما هیچ مسئولیتی نداریم. یک نفر است که 10 سال از کنگره رفته است، خانواده ها هم نزد این فرد می روند و از او مشاوره می گیرند و بعد دچار مشکل می شوند، ما هیچ مسئولیتی در این خصوص نداریم. ما هیچ مشاوره ای خارج از کنگره 60 نداریم. ما اصلاً در امور خانواده دخالت نمی کنیم. هیچ مشاوره و راهنمایی خارج از کنگره 60 نداریم.

مطلب دیگر؛ در درمان مواد، از همه درمان ها راحت تر و سهل تر، درمان شیشه است. شیشه راحت ترین نوع درمان است. بعد از آن حشیش. بعد از آن، هروئین است که درمان آن بسیار ساده است. تریاکی های قدیم که می خواستند ترک کنند، به آنها توصیه می کردند که هروئین بکش، چون ترک هروئین راحت تر است. هروئین از اول هم برای ترک تریاک درست شد، هروئین دی استیل مرفین است و ما با یک ماده سروکار داریم. در تریاک ما با 50 آلکالوئید طرف هستیم و مثل نارنجک است. هروئین مثل یک تفنگ است، تریاک مثل یک بمب می ماند. بنابراین هروئین را خیلی بزرگ تصور نکنید، ترک هروئین مثل آب خوردن است. بنابراین همه ی بدانند که درمان هروئین، مثل آب خوردن است. چون مثل این است که یک غول درست کنید و خودتان از این غول می ترسید. هروئین های الآن، اصلاً هروئین نیستند. اگر می بینید که هروئین سخت است، بخاطر قرص هایی است که از آن هروئین را درست می کنند. هروئینی که در بازار است، فقط 7درصد هروئین دارد.

با شاگردانتان صحبت کنید و در جلسات بگویید که درمان هروئین هیچ کاری ندارد. مطلب دیگر، نقش سی دی هاست. سه شنبه صحبت کردم که روان چیست؟ روان همان خلق و خو است و خلق و خو را دو چیز می سازد، یکی جهان بینی و یکی فیزیولوژی بدن (هورمون ها، آنزیم ها، جسم و ...) به طور مثال ، برای یک آقا، اگر هورمون زنانه تزریق بکنید، رفتارش زنانه می شود و خلق و خوی او زنانه می شود و برعکس. مسئله مهم، جهان بینی و افکار و اندیشه است. این افکار واندیشه است که روی خلق و خو اثر می گذارد. من چه جهان بینی دارم؟ آیا دیدگاه من پوچ است؟ آیا اعتقاد دارم بعد از مرگ زندگی هست یا نیست؟ اگر من معتقد باشم که بعد از مرگ زندگی هست یا نیست، روی خلق و خوی من اثر می گذارد. اگر من خدا را باور داشته باشم یا باور نداشته باشم، روی خلق و خوی من اثر می گذارد. اگر امیدوار باشم یا نباشم، روی خلق و خوی من اثر می گذارد. اگر من همه ی هستی را دوست داشته باشم یا نداشته باشم، روی خلق و خوی من اثر می گذارد. من چه مرام و مسلک و باورهایی دارم؟

آیا باور من این است که : هرچه می توانی چپق کن؟ آیا باور من این است که دو روز مسئول کاری هستم و باید دزدی کنم؟ آیا باور من این است که اگر پولی بگیریم، میتوانم شهادت دروغ بدهم؟ همه ی اینها روی دیدگاه من اثر می گذارد و بعد روی روان من. پس روان را باید بوسیله دو چیز اصلاح کنیم: 1ـ فیزیولوژی 2ـ جهان بینی. پس نقش جهان بینی برای ما الزامی است. هر لژیونی که از سی دی های آموزشی بیشتری استفاده می کند، افراد و شاگردانش موفق تر هستند. افرادی که سی دی گوش می کنند، مرتب و منظم هستند. در شعبی که افراد سی دی ها را خوب گوش می دهند، افراد قبل از ساعت 5 در شعبه حضور پیدا می کنند. من سعی کردم به بهترین شکل ممکن، سی دی ها در اختیار شما قرار بگیرد و در سطوح مختلف جهان بینی شما را تقویت کنم. اگر کنگره 60، به این مقطع رسید، بر مبنای دو فرایند بوده است: 1ـ مسائل درمانی و فیزیولوژی 2ـ تفکر ، جهان بینی و اندیشه ی ما . در پرتوی این جهان بینی، افراد به تعادل رسیدند.

یکی از دوستان من که پزشک است، می گفت: در جلسه شورا بودیم، هر کسی 7 دقیقه صحبت می کرد، من ظرف مدت 7 دقیقه مطالب مهم را بازگو کردم و چند ثانیه وقت اضافه آوردم. مدیرعامل در آن جلسه گفت که شما کجا یاد گرفته اید اینقدر قشنگ صحبت کنید، شما می توانید 7 دقیقه دیگر هم صحبت کنید و بعد از جلسه از او پرسیده بود که چطور اینطور صحبت کردن را آموخته اید؟ گفته بود که من به جایی می روم به اسم کنگره و در آنجا اینها را یاد گرفته ام. کسی که وارد کنگره 60 می شود، اولین چیزی که به او یاد داده می شود، صحبت کردن در جمع و سلام کردن است. شخص در ابتدا، حتی بلد نیست که خودش را معرفی کند. از همینجا جهان بینی شروع می شود. الآن یک استاد دانشگاه برای صحبت کردن، قلبش از جا کنده می شود. در اثر آموزش و تکرار ، انسان می آموزد. ما مرتب جهان بینی و کتاب را کار می کنیم. سطح مطالعه در کنگره 60، به نظر من، از سطح مطالعه در دانشگاه هم بالاتر است. سی دی هایی که می نویسید کار مطالعاتی است و باید هر روز بنویسید، میانگین مطالعه در کنگره 60 روزانه حداقل یک ساعت است. امیدواریم در این قضیه روز به روز موفق تر باشیم.

مسئله دیگر؛ تئاتر بود که اجرا شد. بعضی جاها بچه ها از شهرستان برای دیدن این تئاتر می آیند. امیدوارم بچه های تمام شعب تهران، بتوانند در این تئاتر شرکت کنند. اگر بچه ها خواستند لژیونی و گروهی بروند، می توانند با مرزبان صحبت کنند و آن روز لژیونی به تئاتر بروند و هیچ اشکالی ندارد. از اینکه به صحبت های من گوش کردید، از همه شما سپاسگزارم. 

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/09/06

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات