آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی عمومی روزهای پنجشنبه +جشن همسفر
شنبه 28 دی 1398 ساعت 16:39 | نوشته شده به دست مسافر عباس | ( نظرات )
بِسْمِ اللّٰهِ نُورِ النُّورِ

امواجی که رشته‌های محبت را پدید می‌آورند ،با درخشندگی خیره‌کننده‌ای همراهی می‌شوند تا مواد اولیه زایش و احیاء دوباره را فراهم نمایند . همسفران ؛ درخشش شکوهمند شما در عمق تاریکی و ظلمات اعتیاد و در احیای مجدد ما مسافران و کل اعضاء خانواده بسیار ستودنی است . جشن تان پر شگون باد.

سخنان استاد:
سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر؛
کلامم را با پیام آقای مهندس آغاز می‌کنم 
امواجی که رشته‌های محبت را پدید می‌آورند ،با درخشندگی خیره‌کننده‌ای همراهی می‌شوند تا مواد اولیه زایش و احیاء دوباره را فراهم نمایند . همسفران ؛ درخشش شکوهمند شما در عمق تاریکی و ظلمات اعتیاد و در احیای مجدد ما مسافران و کل اعضاء خانواده بسیار ستودنی است . جشن تان پر شگون باد.
من در ابتدا این هفته را به آقای مهندس و خانم آنی بزرگوار و آقای امین و خانم کماندار و خانم شانی تبریک می‌گویم .و بعد این هفته و این جشن را به تمام مسافران و همسفران آقا و خانم و به همسفران نوجوان و خردسال و به همه شما عزیزان در شعبه خودمان تبریک میگویم.
رهایی‌های دیروز نمایندگی را هم به همه عزیزان راهنما و مسافر تبریک میگویم 
تمام طول هفته را به این موضوع فکر می‌کردم که چه باید بگویم ؟ از کجا باید شروع کنم ؟ و حرفم را به کجا برسانم ؟آیا باید از نقش همسفران در کنگره شروع کنم ؟یا اینکه بگویم همسفر به چه کسی گفته می‌شود ؟ اصلاً نقش همسفر یعنی چه ؟و اینکه چه کسی می‌تواند این نقش را به عهده بگیرد ؟
وقتی از نقش چیزی یا کسی حرف می‌زنیم ،یعنی آن چیز و آن شخص قرار است از خودش اثری یاردی بجا بگذارد وقتی از همسفر صحبت می‌کنیم یعنی شخصی که می‌خواهد در یک مسیر با ما حرکت کند و همدل و همراه و پشتیبان ما باشد .
اما وقتی رد کنگره هستیم و این دو کلمه را کنار هم می‌گذاریم مسیر صحبت‌ها به سمت‌وسوی دیگری می‌رود و این مسئله مطرح می‌شود که آیا هر شخصی که وارد کنگره می‌شد می‌توانیم به او لقب همسفر بدهیم؟
تعریفی که در کنگره باری همسفر وجود دارد این است :شخصی که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف کنگره تلاش می‌کند و یا تعریف دیگری که بعدها آقای مهندس فرمودند این بود که همسفر کسی هست که در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کند و آموزش می‌گیرد 
پس اینجا نقش همسفر صرفاً نقش همراهی به‌تنهایی نیست و این نقش چیزی فراتر از این‌هاست.
به گذشته فکر کردم ،نقشش در خانواده‌ام چه بوده ؟؟ دختر بودم ،فرزند بودم ،بعد همسر شدم مادر شدم مادری فداکار که از هیچ تلاشی برای آرامش و رفاه خانواده کوتاهی نمی‌کرد.همه‌چیز عادی و طبیعی بود اما احساس می‌کردم یک‌چیز کم است.
گذشت و گذشت تا اینکه با یک بلا و فاجعه روبرو شدم !!با اعتیاد فرزندانم ،تاریکی و ظلمات مطلق ، برای رفع این مشکل درهای زیادی را کوبیدم ،راه‌های زیادی را رفتم اما فایده نداشت تا به لطف خداوند با کنگره آشنا شدم .تازه اینجا بود که من فهمیدم که من تمام این نقش‌ها را بدون اینکه بدانم و بلد باشم به عهده گرفتم و بازی کردم ،تمام این نقش‌ها بدون آموزش و یادگیری و خواسته و یا ناخواسته به من سپرده‌شده بود .
من اولین نقشم را فراموش کرده بودم من خودم را فراموش کرده بودم .تازه فهمیدم که من هیچ‌چیزی نمی‌دانم ،ندانی را فهمیدم تا بدان را بدانم و بیاموزم .
فهمیدم که من برای زندگی کردن باید بلد باشم و یاد بگیرم که چگونه زندگی کنم .در کنگره فهمیدم که از مجری باید چیزی را خواست که بتواند انجام بدهد و مهم‌تر از آن آموزش داده شود.
اگر قرار است من در مسیر تعالی اهداف کنگره باشم باید بدانم و بیاموزم ،پس اینجا می‌شود اولین قدم ،یعنی آمدن و آموزش گرفتن .از ابتدای ورود به کنگره متوجه شدم که باید به خودم کمک کنم خودم را ببخشم چون به بلای اعتیاد روبه‌رو شدم خودم را سرزنش می‌کردم ،درک کردم که حال خودم از مسافرانم خراب‌تر است .ترکش اعتیاد مستقیماً به من و خانواده‌ام اصابت کرده بود .
نقش ما همسفران نقش پلیس و نگهبان نیست مراقب نیستیم .باید درک درستی از اعتیاد د اشته باشیم .اعتیاد را آن‌طور که هست بشناسیم نه با باورهای غلطی که وجود دارد .
تمام حرفها و صحبت‌های من این است که ما باید همچنان یاد بگیریم . اگر قرار است که به اهدافمان برسیم باید تغییر کنیم و تغییرات را اول باید از خودمان شروع کنیم . باید برای درست زندگی کردن مجهز باشیم علم درست زندگی کردن و جهان‌بینی فرابگیریم نه برای اینکه در مسافرمان یا در دیگران عیب و ایراد پیدا کنیم ،این یادگیری برای رفع عیوب و گره‌های خودمان است .
ما همسفران در کنگره کم‌کم و ذره‌ذره تغییر کردیم و رشد می‌کنیم بزرگ می‌شویم اما نکته در اینجاست که ما با حضورمان در کنگره در درجه اول به خودمان کمک کردیم و بعد به مسافرانمان .
از همسفران کودک و نوجوان که در کنگره هستند غافل نشویم.چقدر فرزندان ما در کنگره به‌صورت غیرمستقیم آموزش گرفتند.
خانم آنی در یک جلسه‌ای فرمودند که بچه‌ای ما در کنگره در برابر اعتیاد واکسینه می‌شوند .
می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و به همسفران بگویم این فرصت در اختیار هرکسی قرار نمی‌گیرد ما خیلی خوشبخت و سعادتمندیم که درزمانی هستیم که آقای مهندس شخصاً و مستقیم آموزش ما را به عهده‌دارندساختار همسفران قدرتمند و هدفمند در حال حرکت روبه‌جلوست ما به خیلی از توانایی که در درونمان بوده و فرصت ظهور نداشتند پی بردیم در قسمت‌های مختلف رشد کردیم در ورزش و خیلی چیزهای دیگر.
خانواده بزرگ کنگره 60 (مسافران و همسفران) در کنار هم در حال طی کردن مسیر احیای انسان‌ها و درمان اعتیاد هستند.
هیچ جای دنیا شرایط ما را ندارند حتی کشورهای پیشرفته دنیا . ما خیلی چیزها داریم که از بس به ما نزدیک و سهل هستند برایمان عادی و راحت جلوه می‌کند .
حال خوش داریم عشق و محبت بینمان است ،تشکیلات و ساختار قدرتمند داریم دوستان مهربان داریم،این‌ها چیزهای کمی نیستند پس بهترین کار و عقلانی‌ترین کار این است که برای رشد خودمان از این مکان و شرایط به نحو احسن استفاده کنیم .
بهترین منابع علمی و بهترین اساتید را در اختیار ما گذاشته‌اند .شایسته است که به درست‌ترین شکل از آن‌ها استفاده کنیم .
من از طرف خودم از مسافران عزیز تشکر می‌کنم به خاطر وجودشان آن‌ها ما توانستیم به جایگاه همسفری برسیم و بالی باشیم برای پرواز و برای اوج گرفتن و رشد کردن و انسانی بهتر شدن.
با بال زخمی نمی‌شود اوج گرفت بیاییم در کنار هم زخم‌هایمان را مداوا کنیم و خانواده سالمی را برای فرزندانمان به وجود بیاوریم
ما همسفران در کنار مسافران اتفاقات قشنگی را رقم زدیم این جاده و مسیر همه‌جایش یخبندان و گردنه‌های گذرگاه‌های سخت در کنار هم به قسمت‌های  سرسبز و خوش آب‌وهوا می‌رسیم .
در پایان من از طرف خودم و همه شما از قهرمانی تیم راگبی کنگره 60 را به آقای مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک میگویم و تشکر می‌کنم از اینکه این قهرمانی را به ما همسفران تقدیم کردند از مسافران خودم هم تشکر می‌کنم 
از ایجنت محترم آقای غفاری و گروه مرزبانی مسافران و عزیزانی که زحمت تمیز کردن و تزیین سالن را کشیدند تشکر می‌کنم .
-----------------------------------------------------------------
مرزبانان کشیک

رهایی ها
تایپ ،عکاس و تنظیم : مسافر عباس
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی، درمان وابستگی به مصرف سیگار(ویلیام وایت)، گزارش تصویری، مناسبت ها، رهایی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه از نمایندگی شاداباد سه شنبه 1 بهمن 1398 10:46
خداقوت وتبریک به همسفران شعبه پروین اعتصامی.
ممنون از استاد جلسه ،استفاده کردم ازسخنان شما.ما درکنگره به معنی واقعی رشد کردیم .ممنون از خدمتگزاران سایت وجلسه
مسافر محمد یکشنبه 29 دی 1398 12:21
سلام.خداقوت به استاد ونگهبان ودبیر محترم.تبریک به همه همسفران شعبه
واقعا عالی بود.همسفر ومسافر بدون آموزش وتغییرکردن به اهدافشون
نمی رسند.ممنون ازخدمتگزارای سایت وجلسه
رضا خندابی یکشنبه 29 دی 1398 11:11
سلام و تبریک خدمت کلیه همسفران عزیز ..خداقوت خدمت استاد محترم و دبیر و نگهبان
همسفرمریم شنبه 28 دی 1398 23:19
با سلام،خدمت استاد عزیزونگهبان ودبیر جلسه
واقعا لذت بردم از صحبتهای شما،به نکاتی اشاره کردیدکه هر
کدام میتواند راهگشای ما همسفران باشد.خداقوت به خدمتگزاران جلسه.ممنون ازهمگی.
مسافر داود شنبه 28 دی 1398 22:35
با سلام ودرودبر دریا دلان کنگره۶۰وخداقوت خدمت اسیستانت محترم شعبه بابت جلسه پر انرژیشون،خسته نباشی خدمت همه خدمتگزاران برگزاری جلسات وباسپاس از خداوند رحمان به خاطر تجربه این روزهای زیبا وبه یاد ماندنی...
سمیرا لژیون مرزبانی شنبه 28 دی 1398 22:09
خدا قوت میگم خدمت اسیستانت شعبه خانم نسرین عزیزم مثل همیشه با انرژی امیدوارم که همیشه پاینده باشید[قلب
]به عزیزانی که دراین جشن زحمت کشیدن خداقوت میگم...
همسفر لیلا رفیعی شنبه 28 دی 1398 22:01
باسلام وتشکر ویژه از استاد بزگوار اسیستانت محترم سرکار خانم خوشدل عزیز ،مثل همیشه از سخنان دلنشین وپر انرژیتون استفاده کردیم وتشکر از میز نگهبان وسپاس از تمامی خدمتگزاران وکسانی که زحمت کشیدن.تبریک به تمامی همسفران بزگوار
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 28 دی 1398 20:31
رهایی ها رو خدمت جناب مهندس وعزیزانی که به رهایی رسیدن ، خانواده محترمشان و خانواده کنگره 60 تبریک میگم ؛ تبریک و خدا قوت خدمت راهنماهای خوبشان .
مسافر علیرضا نجف آبادی شنبه 28 دی 1398 20:23
خدا قوت خدمت استاد ، نگهبان و دبیر جلسه ؛ هفته همسفرم به همه همسفران شعبه تبریک میگم ، خدا قوت خدمت عباس راهزانی عزیز ، خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران جلسه و وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic