آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه آموزشی مجازی همسفران
شنبه 5 دی 1394 ساعت 08:00 | نوشته شده به دست لژیون سوم | ( نظرات )
این جلسه ازکارگاهای آموزشی مجازی ویژه مسافران وهمسفران کنگره60نمایندگی پروین اعتصامی (اراک) با استادی همسفر خوشدل با دستور جلسه کمک کنگره به من وخدمت من به کنگره درتاریخ1394/10/5 شروع بکارکرد.


همیشه هروقت که استاد جلسه هستم،دوست دارم مقدمه ای راجع به دستور جلسه بگویم و بنویسم و ارتباط آن دستور جلسه را با مسئله اعتیاد و درمان و نگاهی را که کنگره به آن مقوله دارد را مطرح کنم.این هفته دستور جلسه "کمک کنگره به من و کمک من به کنگره"
موضوعی که هروقت به آن فکر می کنم،حالم دگرگون می شود.به نظر من 51 دستور جلسه سالیانه یک طرف و این دستور جلسه در طرف دیگر.این دستور جلسه سیر زندگیم را عوض کرد و از من انسان متفاوتی ساخت.

ما در کنگره یک مثلث معروف داریم،بنام مثلث درمان(جسم،روان،جهان بینی) مثلثی کاربردی که به تمام دستور جلسات ربط دارد.من میخواهم بازهم از این مثلث کمک بگیرم و ارتباط آن را با موضوع این هفته مطرح کنم حال فرقی نمی کند که مسافر باشیم یا همسفر.
کمک کنگره به ضلع جسم:مهمترین مهم ترین کمک کنگره در قسمت جسم روش درمان ابداعی آقای مهندس است.روش DST.به اعتقاد من نگاه کنگره به مقوله جسم در درمان اعتیاد نقطه ی عطفی شد برای دستاورد های عظیم دیگر.اولین قدم ترمیم و بازسازی جسم که در مسافران بر اثر مصرف مواد مخدر و در همسفران اثر افکار منفی و مخرب است،صورت گرفت.که در زمان میانگین 10تا 11 ماه جسم و سیستم های آن به تعادل می رسد.
کمک کنگره به ضلع روان:این قسمت در همسفران به شدت آسیب دیده است.روانی که در اثر سال ها زندگی در کنار مسافران و نگرانی از احوال و اوضاعشان پریشان و آشفته است.
روانی که در اثر انواع و اقسام افکار منفی،نا امیدی،ترس،اضطراب،تنفر و کینه دچار مشکل شده است.در کنگره آموختیم که جسم و روان رابطه ی تنگاتنگی با هم دارند و از هم تاثیر میگیرند.
اگر مسافر در اثر مصرف مواد،اول جسمش تخریب شده و بعد روانش به نظر من در همسفران این قضیه برعکس است.یعنی روان یک همسفر آسیب می بیند و بعد این آسیب در جسم خودش را نشان می دهد و گواه این موضوع،انواع و اقسام بیماری های سایکوسوماتیک است.همان بیماری های روان تنی،یعنی روان آزرده خود را در قسمت جسم به شکل بیماری جسمی با منشا کاملا روانی نشان می دهد.
خوب این قسمت هم در طول سفر اول مسافر و همسفر تا حدود زیادی به تعادل نسبی می رسد.
اما کنگره در ضلع جهان بینی:قابل توصیف نیست.دنیای یک همسفر و نگاهش سراسر ظلمانی و تاریک ،پر از ترس،نا امیدی،حقارت و تحقیر،درد و رنج است.بزرگ ترین،مهم ترین و اصلی ترین کمک کنگره به من در ضلع جهان بینی است.در گذشته به شدت افسرده بودم،ترس سراسر وجودم را فرا گرفته بود.از عالم و آدم متنفر بودم،از غریبه ها می ترسیدم و نمی توانستم با آن ها ارتباط برقرار کنم.پر از حس حقارت بودم نا امید و در یک زندان کاملا نامرئی روزگار را سپری می کردم.اعتماد به نفسم زیر صفر بوده و نگاهم به دنیا سیاه و تاریک بود و عمده ی تخریب من در این قسمت نمایان بود.
اما امروز به لطف کنگره و حضورم در جمع احیای انسانی،از ترس به شحاعت رسیدم،از کینه به عشق،از حقارت به سر افزاری و از قهر به مهر و در نهایت به آرامش و حال خوش رسیدم.چیزی که تا قبل از حضورم در کنگره آن را درک نکرده بودم.بله تمام این ها کمک های کنگره به من در پرتو آموزش بود.کنگره بار سنگینی را از روی شانه هایم برداشت.باری به نام اعتیاد و معتاد که هیچ باری در دنیا سنگین تر از این نیست.
کنگره به من عشق،آرامش،هویت جدید و خانواده ی بزرگ و مهربان داد.اما کمک من به کنگره چه بود؟بارها و بارها این جمله را از زبان پدر عزیزمان شنیده ایم که حساب همه ی ما با کنگره صفر است و بازهم سخاوت و بزرگواری در نهایت اوج خود در این کلام به چشم می خورد.فرض کنیم حساب من با کنگره صفر است.
اما حساب من با خالق این همه زیبایی و عشق چند به چند است؟
حساب من با وجدانم چند به چند است؟تنها کمک من به کنگره اگر بتوان اسمش را کمک گذاشت،سفری خوب به دور از هرگونه حاشیه و معرکه گیری است.احترام به قوانین و حرمت کنگره،فرمان بردار و خدمتگزار شایسته بودن است.کمک من گشودن آغوشی برای یک تازه وارد،گوش دادن به درد و دل هایشان،پاک کردن باورهای غلط در مورد اعتیاد و...کمک من به کنگره این است که در هرکجا هستم نمونه ای از معرفت،عدالت و عمل سالم باشم و به قول مهندس یه بچه کنگره ای واقعی.کمک دیگر کمک مالی است،هرچند ناچیز و کوچک قطره قطره جمع می شود و باعث خود کفایی شعبه مان می شود,انشاا...
 

تهیه مطلب:همسفر نسرین خوشدل
تایپ:همسفر صبا شهرستمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، دستور جلسه هفتگی از دیدگاه یک همسفر، کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد پاکدل یکشنبه 6 دی 1394 22:49
خانم خوشدل خدا قوت و احسنت به این کلام گویا و دل چسبتون ممنون
مسافر رضا یکشنبه 6 دی 1394 12:15
باسلام وخداقوت به همسفرخانم خوشدل بسیار متن زیباودل نشین بود
همسفر زهرا نقی زاده یکشنبه 6 دی 1394 00:39
با سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز م ،خانم نسرین از صحبت ها اون خیلی استفاده کردم وخیلی پر بار بود و تشکر از صبای عزیز
شنبه 5 دی 1394 20:05
با سلام خدمت خانم خوشدل عزیز و تشکر خانم صبا
همسفراکرم شنبه 5 دی 1394 14:49
باسلام به خانم نسرین بسیارمطالب اموزنده ای بودامیدوارم بتونم ازسخن به نقطه عمل برسم.سپاس از صبای عزیزم خداقوت.
همسفر سارا شنبه 5 دی 1394 11:14
با سلام به استاد عزیزم خانم خوشدل مثل همیشه صحبتهاتون پربار و پرمعنی و دلنشین بود.خدا رو هزاران بار شکر که اذن ورود به مکان امنی به نام کنگره رو به من داد تا بتونم از وجود راهنماهای عزیز و آموزشهایی کنگره بهره ببرم و در صراط مستقیم قرار بگیرم.بسیار تا بسیار ممنون
همسفر عباسی شنبه 5 دی 1394 11:04
سلام وخدا قوت به خانم نسرین عزیز بابت این دستور جلسه خیلی خوب وعالی بود استفاده کردم امیدوارم که تک تک ما به قول اقای مهندس این قیاس را انجام بدهیم که کنگره برای ما چه کرد وما برای کنگره چه کردیم ان وقت این دستور جلسه را بیشتر درک می کنیم ممنون از صبای عزیز
بهمن مشفق شنبه 5 دی 1394 10:36
باسلام خدمت خانم خوشدل به خوبی بیان کردین انرژی گرفتیم انشالا همیشه موفق وپیروز باشید
همسفرعاطفه شنبه 5 دی 1394 09:39
باسلام وخسته نباشید خانم خوشدل من همیشه ازحضورتون انرژی گرفتم ومثل همیشه خوب وبه جا وکامل توضیح دادین .موفق باشین
همسفر مهری شنبه 5 دی 1394 09:33
با سلام خدمت استاد بزرگوارم خانم نسرین ، از صحبتهای شیرینتون لذت بردم ، حق باشماست همه ی ما برای این دستور جلسه کلی حرف داریم هیچ کس نیست که حرفی برای گفتن نداشته باشه ، امیدوارم انقدر خوب اموزش گرفته باشیم که بفهمیم تنها خدمت مادی و معنوی میتواند ما را در جایگاهی که هستیم نگه دارد. رسیدن به قله مهم نیست ماندن در قله مهمتر است.بازهم از توضیحات کاملتون ممنونم
موفق و سالم باشید.
مسافر اصغر شنبه 5 دی 1394 08:47
باسلام و تشکر از استاد جلسه مجازی خانم خوشدل و خداقوت خدمت خانم رستمی خسته نباشید.
مسافرحبیب شنبه 5 دی 1394 07:33
باسلام وخداقوت خدمت خانم خوشدل خیلی خوب مطلب رو باز کردین استفاده کردیم.ویه تشکر از خانمها شهررستمی و خوشدل.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic