آدرس: اراک، سردشت، سمت راست، میدان بسیج، جنب بلوار دانشگاه علوم پزشکی، ساختمان عبدی تلفن: 34173491-086
کارگاه مجازی مسافران
دوشنبه 17 اسفند 1394 ساعت 08:00 | نوشته شده به دست رضا نوروزی | ( نظرات )
"بنام قدرت مطلق الله"

این جلسه یکی دیگر از جلسات کارگاه های آموزشی مجازی ویژه مسافران وهمسفران کنگره 60 نمایندگی پروین اعتصامی اراک با استادی مسافر مهدی ودستور جلسه تشکیل لژیون در داخل وخارج ازکنگره در تاربخ 1394/12/17 شروع بکار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر .

قبل از هر چیزی خداوند را شاکرم که توفیق حضور درمحلی را به من عنایت کرد تا بتوانم به واسطه نظم و قانون و هدفمندی این مکان،  باری دیگر شکرگذار نَعَماتش باشم. مکانی به نام کنگره شصت که تمام پایه و اساسش بر مبنای برنامه ریزیهای دقیق و جامع پایه گذاری شده است و در پشت هرحرف و برنامه اش ، هدفی بزرگ نهفته است.
 

تشکیل لژیون در داخل و خارج از کنگره :
صحبت پیرامون این موضوع را در ابتدا با ذکر مثالی شروع میکنم :
گردانی را در نظر بگیریم که از تعدادی سرباز ویک فرمانده تشکیل شده باشد. و اگر آن فرمانده را کمک راهنما و آن سربازان را رهجوهای آن در نظر بگیریم پس می‌توانیم آن گردان را مانند یک لژیون بدانیم که تمامیه قوانین و مقررات حکمفرما در آن گردان به دستورفرمانده و توسط سربازان انجام میگیرد. و چنانچه سربازی خارج از حیطه ی وظیفه خود کاری کند قطعاً باعث ایجاد بی نظمی  در آن گردان می شودکه البته آن بی نظمی توسط افرادی دیگر خنثی خواهدشد. چنین برنامه ای در لژیونها و بین رهجوها و کمک راهنماها صادق می
 باشد.  اما چون هر سربازی ( رهجویی)  قبل از رفتن به گردان ( لژیون)  مربوطه اش از قوانین حکمفرما در گردانش( لژیونش ) مطلع میشود،  پس کمترپیش می آید که باعث به وجود آمدن بی نظمی شود. و البته حضور فرمانده ( کمک راهنما)  در شکل گیری مرتب و منظم گردان ( لژیون)  کمک بسیاری خواهد کرد. و در نتیجه در مواجهه با مشکلات و مبارزه بادشمن اصلی ( اعتیاد)  ، گردانی با موفقیت بیشتری مواجه میشود و طعم شیرین و لذت بخش ترِ موفقیت ( رهایی)  را میچشد که همه اعضای گردان ( لژیون)  طبق اوامر و دستورات فرمانده( کمک راهنما)  در حفظ و پویایی و پیشرفت به سزای گردانشان ( لژیونشان) هم تلاش بیشتری داشته باشند و هم در صدد به وجودآمدن راهکارهای مناسب برای ادامه بهتره روند پادگان ( کنگره)  باشند. پس تشکیل لژیون و حفظ موفقیت آمیز آن به صورت یک کار گروهی ادامه دار خواهد بود. 
کنگره شصت حاصل زحمات فراوان و پنهان و پشت پرده ای می باشد که هر چه بیشتر از قدمت این مکان باارزش می گذرد، بیشتر به رازهای نهفته ی موفقیتش پی میبریم!!! 
اینکه جناب مهندس دژاکام برای هر نقطه ی اضافه یا غیر اضافه در کلمه به کلمه کنگره، هدف وعلت و معلولی را در نظر گرفته اند و با قاطعیت اقدام به وضع آن قوانین در کنگره نموده داند.  که به عنوان یکی از نمونه های آن میتوان به همین موضوع تشکیل لژیون اشاره کرد. 
بر فرض مثال اینگونه فرض کنیم که در کنگره شصت پس از اتمام جلسه افراد قانون و برنامه ای جهت حضور در کنگره نداشتند و هر شخصی بسته به تمایلات شخصیه خودش تصمیم میگرفت که مشغول انجام چه کاری شود!
مثلاً عده ای از کنگره خارج میشدند و وقتشان را برای کارهای خارج از کنگره میگذاشتند _  و یا عده ای در گوشه ای از کنگره گرد هم جمع می شدند و پیرامون موضوعی حرف میزدند که آن موضوع میتواند حتی خارج از بحث جلسه و یا حتی کنگره باشد _ و عده ای نیز در حال سرک کشیدن به این جمع و آن جمع میشدند _عده ای هم معرکه ای به پا میکردند و در جلوی درب ورود و خروج کنگره با سیگاری در دست صحبتهایی خارج از بحث کنگره و یا مربوط به موضوع جلسه میکردند و در نتیجه رفت و آمد بقیه ی اعضا را هم دچار مشکل میکردند و خیلی پیشامدهای دیگر...
در اینجا نتیجه چنین کارهایی چه میشد؟  آیا باز هم میتوانستیم از کنگره به عنوان یک مکان مقدس ومحترم یاد کنیم؟  آیا همسفران میتوانستند در روزهای پنجشنبه با وجود تداخل مسافران و همسفران در کمال آرامش و بدون مشکل با کمک راهنمای خود پیرامون مشکلاتشان صحبت نمایند؟  و یا مشاور هر بخش میتوانست با تازه واردین آنطور که باید به مشاوره بپردازد و از نظمی برای او صحبت کند که در کنگره وجود ندارد؟  و....... 
و در این صورت ما میتوانیم کنگره را مانند یک خانه بی در و پیکر در نظر بگیریم که هر کسی مشغول به انجام کارهایش می شود و میرود و می آید!
و این یعنی هرج و مرج!! 
و هرج و مرج هم نتیجه اش نگرفتن آموزش صحیح و الکی به درمان رسیدن و یا نرسیدن مسافر خواهد بود.  پس در اینجامیتوانیم به حُسنی دیگر از لژیون اشاره کنیم که به چه سادگی ولی با زیرکی و تدبر و تبحّر اقدام به تشکیل مکانی را میکند که همه چیز در کمال آرامش سر جای خودش به انجام و در نتیجه به عمل میرسد. حتی در روزهای پنجشنبه با اینکه مسافران و همسفران عزیز به صورت مختلط در کنگره حضور دارند و بازیگوشیه بچه ها هم چاشنیه ی حضورها می باشد،  اما باز هم با تشکیل لژیون ، افراد حتی در فرصتی کوتاه هم تعلیمات لازم را میبینند و با رضایت خاطر و وصف نشدنی از درب کنگره خارج میشوند.  و این یعنی عشق،  یعنی ایمان و امید! یعنی انگیزه ای که منِ مسافر حتی با وجود کم و زیادهای جسمی و رفتاری ام،  اقتدار لژیونم را حفظ و حضور در کنگره ام را غنیمت شمرم و ازتمامی برکات و نَعَمات آن نهایت استفاده را ببرم.  حال اینگونه تصور کنیم که لژیونهایی بدون کمک راهنما واز همه مهمتر بدون هیچ دلیلی در خارج از کنگره تشکیل شوند و افرادی این لژیون را رهبری کنند که از نظر جهانبینی و سلامت جسم و روان به درجه ای که باید نرسیده اند و خیلی زیبا و ظاهراً فهیمانه راجب اعتیاد و ترک های آن و نحوه درمان در کنگره با هم به صحبت بنشینند.  نتیجه این نوع نشستهای خارج از کنگره چه خواهد شد؟!؟  قطعاً افراد اگر در ابتدا هم در مورد 2 تا 8 جمله ی مفید که درکنگره آموخته اند حرف بزنند،  در پایان با مصرف دوباره مواد و یا نتیجه نداشتن ترک از مواد و خیلی عوارض بدتر،  صحبتهای خود رابه پایان خواهند رساند.  چون کمک راهنمایی در آن لژیون یا نشست وجود ندارد که درست یا غلط گفتار و کردار آنها را بهشان گوشزدکند.  پس در نتیجه بحثشان در مورد سیاهی ، سیاهتر میشود و صفحه ای بدون لکه های سفید باقی میگذارند.  
در نتیجه این موهبت بزرگ و پهناور ( تشکیل ِ لژیون)  ، یک چشمه کوچک از نظامِ موجود در کنگره می باشد.  خداوند در کلام اللّه شریف می فرمایند : { در نیکوکاری و پرهیزگاری با یکدیگر همکاری کنید و در گناه و تعدی دستیار هم نشوید و از خدا پروا کنید که خدا سخت کیفر است.  }
 به امید روزهایی که سربازانی پر امید و وفادار به این پادگان و گردانهای مقدسش باشیم،  و سرافرازیه فرماندهان و فرمانده کل آن پادگان ( جناب مهندس حسین دژاکام)  را در هر قدم و کلاممان با خود به ارمغان آوریم و نیز به ارمغان هم ببریم!!


تهیه و تنظیم :مسافر رضا نوروزی
عکاس :حمید وحیدیان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، دستور جلسه هفتگی از دیدگاه یک همسفر،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفراکرم دوشنبه 17 اسفند 1394 21:39
باسلام به استادگرامی بسیارعالی درمورددستورجلسه گفتید.خداقوت به اقایان رضاوحمید.
مسافرحبیب دوشنبه 17 اسفند 1394 20:25
با سلام مرسی مهدی عزیز.
مسافر خادم دوشنبه 17 اسفند 1394 16:33
سلام خدا قوت آقارضا از مطالب تون ممنون آقاحمید از شما هم سپاسگذاریم...
مسافر رضا نوروزی دوشنبه 17 اسفند 1394 12:28
با سلام و خسته نباشید به مهدی عزیز.بسیار زیبا توضیح دادید.موفق باشی.
مسافر رضا دوشنبه 17 اسفند 1394 11:15
باسلام وخداقوت بسیار زیبا بود
مسافر اصغر دوشنبه 17 اسفند 1394 07:14
باتشکر از آقای مهدی استاد جلسه مجازی خیلی زیبا تصویر سازی کردن و توضیح دادن ، باتشکر از آقای نوروزی و آقای وحیدیان موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic